На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Велосипедні замки. Як захистити велосипед від крадіжки і чи врятує велозамок від угону.

Опубліковано:

Відредаговано: 22.10.2019

Давайте відразу скажемо чесно – ніякої велозамок не дає стовідсоткової гарантії від крадіжки велосипеда.

Завдання замка – зробити викрадення максимально складним і довгим за часом.

Викрадають всі велосипеди і дорогі і дешеві. Так що ті, хто вважають що його велосипед занадто старий і негарний – можете не сумніватися, раз він потрібен Вам, значить обов'язково знайдеться той, кому він теж потрібен. Може просто покататися і кинути, а може і продати задешево.

У більшості випадків злодії діють за кількома основними схемами:

 1. Перекушують троси замків або слабкі ланцюга болторізами або потужними кусачками.
 2. Розкривають прості замки з ключами точно так же, як це роблять на дверях квартир - відмичками.
 3. Збивають слабкі замки молоком з троса. Мається на увазі, місце кріплення троса до замкової частини.

Як перекушують трос велосипедного замка або розкривають його відмичкою

Якщо на викрадення велосипеда потрібно більше однієї-двох хвилин, найімовірніше, злодій вже не буде зв'язуватися з вашим велосипедом.

Крадіжка велосипеда – це слабо розкриваються злочини, що приносять непоганий дохід веловорам І становить близько третини всіх злочинів проти приватної власності. За даними поліцейських багатьох країн більшість крадених велосипедів продаються як б / у на ринках або в інтернеті, причому іноді по запчастинах. У США близько 50% крадених велосипедів продається через Інтернет, ще 30% - прямо на вулиці.

Хто найбільш вірогідні велограбителі? Крім професіоналів, яких не зупинять звичайні замки це в основному дрібні злодюжки, бомжі, наркомани і підлітки, які мріють просто поганяти на класному велику. Яка у них мотивація? Перепродати задешево або покататися і кинути.

Звідси висновок – аж ніяк не всі вони володіють навичками розкриття ключових або кодових замків. Хоча в інтернеті повно різних відео про те, як розкривати різні замки, але подивитися і зробити самому це трохи різні речі.

А ось використовувати прості і рішучі методи типу не великого болторіза, молотка або потужних кусачок вони можуть.

Болторізи і кусачки для перекушування тросів велозамків

Найкращий спосіб захистити велосипед – не залишати його без нагляду. Але ясно, що це не завжди можливо. Дуже хороший вихід-їздити компанією, або хоча б удвох, щоб з велосипедом завжди залишався хтось із Ваших друзів.

типи велосипедних замків

Велозамки бувають декількох видів:

 1. Дуга (їх ще називають U-образними або D-образними). Такий замок, особливо якщо дуга нормальної товщини (не менше 10-12 мм) і зроблені із загартованої сталі, просто так болторізами не перекусиш. Це найбільш надійні замки.

  захист велосипеда двома різними замками( U-подібним і тросовим)

 2. Пластинчасті.

  Аналогічно попередньому типу, але замість дуги використовують сталеві пластини міцно скріплені між собою. По стійкості так само одні з найнадійніших. Особливо якщо вони виготовлені з товстих сталевих загартованих пластин. Зверніть увагу на кріплення пластин між собою.

  На деяких дешевих китайських моделях такий замок було легко зламати просто в місці кріплення пластин між собою. Ці замки компактніше ніж U-образні і займають менше місця в поїздці. Найчастіше вони складаються у вигляді прямокутника і кріпляться до рами, займаючи мінімум місця.

  пластинчастий велозамок

  Причому вони бувають не тільки прямокутні, але і круглої, більш компактної форми.

  Пластинчастий велосипедний замок круглої форми

 3. Ланцюг.

  Так само досить надійний варіант, але тільки в тому випадку якщо це міцний Товстий ланцюг, кожна ланка якої зварено. Якщо взяти товстий сталевий ланцюг, помістити його в матерчатий рукав, щоб не дряпати раму, і повісити на нього нормальний амбарний замок, то такий саморобний велозамок досить надійно захистить байк від угону. Тільки вага у нього буде не 200 грам, який потрібно возити з собою.

  При виборі ланцюгів краще брати не звичайний ланцюг з магазину метизів, а вантажні ланцюга з товстою ланкою, виготовлені з розжареної сталі.

  Велозамок з ланцюга

 4. Трос. Це досить зручний, легкий замок. Але, знову ж таки багато залежить від товщини троса та матеріалу, з якого він виготовлений, а так само як і у всіх інших випадках, від личинки замка. Наскільки вона міцна і антивандальна.

  Пам'ятайте, що тонкий трос елементарно перекушується болторізом.

 5. Велозамки типу Ottolock.

  Їх особливість в тому, що вони міцні, гнучкі і займають мало місця, прекрасно поміщаючись в велосипедній сумці або навіть в кишені.

  Сама стрічка замку складається з декількох тонких, але міцних сталевих пластин, покритих шаром кевлара в оплітці з термопластика Santoprene. Перекусити болторізами таку стрічку дуже складно, але проти болгарки і вона не встоїть. Для того, щоб зламати головку замку потрібно докласти зусилля в 2 тонни.

  Це досить зручні і надійні велозамки.

  велосипедні замки типу Ottolock
 6. Блокатори коліс.

  Ці пристрої бувають різних видів. Деякі просто одягаються на колесо, ставляться на ротори дискових гальм , кріплять колесо до рами, але всі вони володіють одним серйозним недоліком. Вони не дають можливості просто забрати велосипед на руках або відвести його на машині.

блокатори велосипедних коліс

За типом замикаючого пристрою велосипедні замки бувають двох видів.

 1. під ключ;
 2. з кодовим блоком.

Тут кожен вирішує сам, що йому простіше – запам'ятати код або носити з собою ключ. Існують способи, як розкривати і ті й інші замки. Ключові замки розкривають відмичками, а коди просто підбирають. Якщо вибираєте кодовий, то беріть як мінімум з чотирма цифрами.

Однозначно відповісти на питання, який велосипедний замок краще і надійніше не можна. Кожен з усіх типів має свої плюси і мінуси. Код можна забути, а ключ втратити, трос можна перекусити, а дугу перепиляти «болгаркою». Немає не розкриваються замків. Питання в часі, яке для цього потрібно. Зрештою, були випадки, коли ламали паркан і відвозили байк на машині. Один злодій п'ять годин пиляв дерево, щоб вкрасти велосипед.

Поради як надійніше захистити свій велосипед від викрадення:

 1. Найкраще залишайте велосипед під наглядом товариша – це завжди надійніше будь-якого замку.
 2. Перевірте стовп до якого кріпите велосипедПриковуючи велосипед, перевірте стійку, до якої його чіпляєте, щоб вона була надійно закріплена, та й взагалі була здатне утримати прикріплений до неї велосипед.
 3. Завжди пристібайте велосипед, навіть якщо « на секундочку» заскочили в магазин. Згідно поліцейської статистики якраз такі, залишені" на секундочку " велосипеди викрадають найчастіше. Злодій просто полходить сідає і їде. Ніхто навіть не реагує на це. Може бути це якраз і є законнийх господар велосипеда.
 4. Якщо переднє колесо на ексцентриках – зніміть його, поставте поруч із заднім і скріпіть замком, найкраще U-подібним, переднє, заднє колесо, раму і прикріпіть все до нерухомого стовпа або паркану. Передні колеса на ексцентриках знімають швидко і просто.
 5. Якщо є можливість, використовуйте два типи замків. Один на тросі і один U-подібний або на тросі і ланцюга. Замком на тросі можна оповити кілька частин велосипеда між собою (колеса, раму, сідло), а ланцюгом або U-подібним прикріпити байк до нерухомого об'єкту. Один кодовий, інший з ключами. Зняти один замій легше, ніж два різних. Тим більше, що трос перекусити простіше ніж ланцюг або душку з розжареного металу U-образного замку.
 1. Якщо ви використовуєте велостоянку, не ставте свого залізного коня крайнім. Злодії найчастіше намагаються вкрасти саме крайні, так як до них більш вільний доступ. Постарайтеся втиснути свій між іншими.
 2. Використання велосипедних ексцентриків, особливо на колесах і підсідельних штирях, полегшує їх крадіжку. Хоча є спеціальні антивандальні ексцентрики. Врахуйте це. Якщо у Вас не використовуються ексцентрики, затягуйте Болти на осях коліс дуже туго. Це корисно і для безпеки їзди і для як антиугінний Захід. є ще одна оригінальна, але досить складна в реалізації ідея: замовте персональні гайки і болти з унікальними ключами. Їх буде досить складно розкрутити.
 3. Інший незвичайний і спірний спосіб – не мийте занадто вже чисто свій велосипед. Деякі велосипедисти вважають, що брудні велосипеди викрадають рідше. Правда їздити на ньому все ж Вам, і наскільки це буде комфортно, залежить те ж від Вас.Велосипедні ексцентрики
 4. Є ще один оригінальний спосіб. Просто залишаючи велосипед і прикріпивши його хорошим замком, зніміть сідло і беріть його з собою. Викрадати велосипед без сідла дещо проблематично – на ньому нікуди не поїдеш, та й продати його без сідла складніше. Якщо підсідельний штир кріпиться ексцентриком його легко зняти. А якщо він не дуже довгий і сідло не широке, то носити цей комплект з собою не дуже складно. Так само можна зняти педалі - без них не сильно покатаєшся. Правда вони не завжди бувають чистими, та й скручувати їх довше.
 5. Не бійтеся виглядати диваком - амбарний замок та міцний ланцюг перекусити значно складніше, ніж тоненький тросик. Як уже згадувалося вище, при виборі ланцюгів краще брати не звичайну ланцюг з магазину металовиробів, а вантажні ланцюги, зроблені з товстої розжареної сталі. В кінці-кінців веловору може просто не вистачити часу розкривати ці замки і перепилювати або перекушувати болторізами ланцюг.
 6. При кріпленні байка зафіксуйте всі легкознімні частини – колеса, сідло . Зніміть дорогі аксесуари – велокомп'ютери, GPS-навігатори та інші прибамбаси.
 7. Запишіть собі номер рами. Де на велосипеді серійний номер рами? Він вибитий внизу рами під втулкою або спереду на . Номер рами велосипеда може бути у вигляді цифр або букв і цифр. Це допоможе довести, що байк дійсно Ваш. Найкраще, що б він був прописаний в гарантійному талоні при покупці в магазині. Ще не погано мати фотографію вас разом з велосипедом. По-перше, це буде доказом того, що це саме ваш велосипед, а по-друге поліції буде наочно видно, що шукати і вона, "кинувши всі справи, тут же оголосить план перехоплення на пошуки" Вашого залізного друга.
  Де на велосипеді серійний номер рами
 8. Є ще одна маленька хитрість. Вкладіть всередину керма, під гріпси або всередину підсідельного штиря папірець, на якій запишіть ваші дані. Це послужить додатковим доказом того, що саме Ви є справжнім власником. Так само на ньому можна написати або видряпати Ваше ім'я. Мічений велосипед важче продати, та й довести що він Ваш буде простіше.
 9. Зовнішній вигляд велосипеда не повинен бути дуже зухвалим. Обмотайте ізолентою кермо або частина рами. Завдання показати потенційному злодієві, що цей велосипед не найкращий варіант для продажу. Іноді трохи подржавевшій кермо або підсідельний штир різко знижують цінність всього байка.
 10. До речі, чим оригінальніше пофарбований ваш байк – тим складніше його буде продати і швидше впізнати в разі крадіжки. Це, як і у автомобілістів.

  Нестандартна і оригінальна фарбування рам велосипедів

 11. Можна використовувати велосигналізацію. Вона своїм писком приверне увагу і налякає недосвідчених злодіїв. А досвідчені, зрозумівши, що на байку стоїть сигналізація швидше за все не стане з нею зв'язуватися. Сигналізація найчастіше спрацьовує на рух.
 12. Ще один чисто психологічний момент. Всередину більшості магазинів або офісних центрів не дозволяють завозити велосипеди. Однак «спроба не катування» - спробуйте зайти разом з ним. Якщо вже не пускають, в цей момент попросіть охоронця доглянути за велосипедом. Принаймні, вже з'являється відповідальна людина і велосипед під наглядом, а це вже добре.
 13. Спробуйта застрахувати свій велосипед від викрадення, крадіжки і пошкодження.

 

Є кілька досить оригінальних рішень для захисту велосипедів від викрадень:

 1. Пристрій Pedal Lock – це комплект спеціальних педалей, які легко перетворюються в фіксатор заднього або переднього колеса, блокуючи можливість руху. Таким чином, виходить, що у викрадача немає не тільки педалей, але і їхати на такому велосипеді неможливо.

  Блокіратор велосипедних коліс Pedal Lock

 2. Троє колишніх студентів з Чилі розробили досить нестандартну схему рами велосипеда, яка перетворюється в замок за 10-15 секунд. Нижня труба рами розкладається на дві частини, а підсідельний штир фіксується в них, дозволяючи пристебнути велосипед до дерева або стовпа.

  Велозамок з рами велосипеда

 3. Seatylock сідло, яке є ще й замком. Система з декількома місцями згину дозволяє скріпити колесо і раму між собою, і прикріпити все це до стовпа.

  Велосипедне сідло з функцією велозамка

 4. Корейці придумали шолом-замок. Під час поїздки він, природно, на голові, а на стоянці перетворюється в замок на колесо. Не зовсім зрозуміло, правда, що завадить злодієві просто забрати велосипед з собою або відвести його на машині, якщо він не пристебнутий. І другий момент – колесо-то не завжди чисте, а після цього шолом ще ж і на голову потрібно буде одягнути. Хоча у корейців і дороги миють частіше, ніж у нас…

Велошлем як блокіратор колеса

 1. Китайські інженери придумали В.Y. Handle Lock. Це міцний, гнучкий трос, який під час поїздки знаходиться в кермі велосипеда, а на стоянці замикається на правому гріпсі, який грає роль замку. Правда від болтореза він все-одно не врятує.

Тросовий велозамок в кермі

Відео про вибір велозамка

Рекомендовані товари
Коментарі (2)

Коментарі

 • Спортэк 29.10.2017 14:28
  michail 29.10.2017 14:21!
  Спасибо за добрые слова :)!!!
 • michail 29.10.2017 14:21
  Очень занимательная и поучительная статья!)

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію