На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Підбір дитячого та дорослого велосипеда по росту

Опубліковано:

У статті «Який велосипед вибрати» були розглянуті загальні питання по підбору байка при його першій покупці.

Однак, протягом усього сезону в нашому магазині постійно зустрічалися питання по темі правильного підбору велосипеда по зростанню.

Саме на цьому питанні ми більш детально зупинимося в цій статті.

Почнемо з підбору по зростанню дитячого велосипеда.

Перше і основне правило: не потрібно брати дитячий велосипед на виріст.

Повірте, діти ростуть швидко і так чи інакше доведеться купувати 2-3 байка, поки дитина виросте. Взявши відразу великий великий на виріст, ви приречете своє чадо на муки і незручності.

За радянських часів ми в дитинстві каталися на великих дорослих велосипедах збоку через раму, але це найчастіше були «понти» або прагнення покататися саме на велосипеді тата або старшого брата.

Дитина на дорослому велосипеді в СРСР

Підкотити на такий «машині» до своїх друзів на дитячих великах і гордо заявити їм «Ну що пацани – поїхали кататися!» було звичайно «солідно». Мовляв, я не розмінююся на дитячі іграшки, але ось наздогнати їх в поїздці або так само спритно маневрувати між гаражами було вже занадто складно. Але це було в нашому дитинстві – останні років 30 Я не бачив жодного такого їздця.

У нинішній час стільки різних дитячих моделей, що підібрати необхідну, не складає особливих труднощів.

Особливо уважно потрібно підходити до вибору першої дитячої двоколісної моделі. Від того, наскільки Вашій дитині буде зручно на ньому їздити, залежить чи буде він взагалі, потім кататися. Бувають ситуації, коли «перший млинець вийшов грудкою» і дитина навідріз відмовляється від будь-яких варіантів – він просто боїться кататися.

Вибір дитячого велосипеда найчастіше все відбувається не за розміром рами, а по діаметру коліс.

Нижче наведена таблиця, найбільш правдива серед інших, що зустрічаються в Інтернеті, щодо відповідності росту дитини і відповідних розмірів коліс. При підборі велосипеда головну увагу звертайте на зростання, а не на вік дитини.

Таблиця розмірів дитячих велосипедів

Більш детально про це описано в статті «Як правильно вибрати дитячий велосипед».

 

Підбір по зростанню дорослого велосипеда.

У наведеному нижче малюнку показано, як і чим визначається розмір рами.

Підбір велосипеда по зростаннюРозмір рами визначаться розміром підсідельної труби. Вірніше правильніше сказати відстанню від верхнього зрізу підсідельної труби до центру каретки, адже у двопідвісних велорам підсідельна труба занадто коротка.

Вимірювання розміру рами на двопідвісі

Однак не все так просто. Не завжди Розмір рами точно вкаже-чи підійде Вам цей байк. Існує ще одне поняття– « ефективна довжина велосипеда » (довжина верхньої рами) або

 Rama-rost-ST-ETT.jpg

позначення на зображенні вище:

ST – довжина підсідельної труби.

ETT (estimated top tube) – довжина верхньої рами або ефективна довжина велосипеда. Якщо точно по науковому, то це-уявна горизонтальна лінія, що проходить від верху рульової труби до підсідельного штиря. Підкреслюємо, що це не довжина верхньої труби.

При одній і тій же ефективній довжині (ETT) довжина підсідельної труби (ST) для рами гірського велосипеда, наведеного на малюнку зліва, менше, ніж для шосейного (рама праворуч).

Професійні гонщики, наприклад, підбирають собі велосипед саме за значенням, а не за розміром рами.

Нижче наведена універсальна таблиця для підбору по зросту, що підходить як для гірських, так і міських моделей.

Таблиця співвідношення зростання велосипедиста і розміру рами

Досвід продажів в нашому магазині показує, що для велосипедів, що продаються у нас, вона працює відмінно. Справа в тому, що ми торгуємо гірськими і міськими моделями з класичними розмірами і геометрією рам.

При виборі розміру рами враховуйте так само і свої індивідуальні особливості, такі як довжина ніг, рук і т.д. тому надійніше і правильніше просто приміряти обрану модель. Для цього потрібно:

 1. Встати, поставивши велосипед між ніг, і упевнитися, що б між верхньою трубою рами і промежиною залишалося 10-12 см. для простоти виміру перевірте, чи проходить там долоню - вона в середньому 9-12 см.
 2. Попросіть друзів або продавця потримати обрану модель і сядьте на сидіння, поставивши ноги на педалі. При цьому потрібно, щоб п'ята трохи зігнутої ноги діставала до педалі в самому нижньому її положенні, а верхньою поверхнею носка можна було б доторкнутися до нижньої поверхні цієї ж педалі. Наочно це видно на малюнку. Стегно ноги, що знаходиться на педалі у верхній точці має бути горизонтально або трохи нахилено до землі. Якщо ви бачите, що налаштувати висоту сідла на обраній моделі не вийде або доведеться занадто високо піднімати підсідельний штир, краще вибирайте собі інший велосипед.
  Перевірка висоти рами Підстроювання висоти сідла на велосипеді

   

 3. Про підбір і налаштування сідла можна більш детально прочитати в статті «підбір і регулювання велосипедного сидіння».

 1. Якщо ваша вага більше 80 кг, не потрібно вибирати рами зі знижуються назад переднім трикутником і довгим підсідельним штирем. А для тих, у кого вага більше 100 кг нюанси підбору байка описані в статті "Вибір велосипеда для людей з великою вагою" .

Додатково можна почитати

 1. Як навчити дитину кататися на велосипеді
 2. Як правильно вибрати дитячий велосипед
 3. Який велосипед вибрати?

Коментарі (2)

Коментарі

 • Спортэк 12.07.2017 15:43
  Андрей. Спасибо, за подсказку. Вы действительно правы. Имелся ввиду передний треугольник. Исправил.
 • Андрей 12.07.2017 09:24
  Здравствуйте. В пункте 4 видимо опечатка - "...не нужно выбирать рамы со снижающимся назад задним треугольником", наверное имелся в виду передний треугольник снижающийся назад? Вы правильно указали что длина подсёдельной трубы отличается на горных и шоссейных велосипедах одинаковой ростовки, но для полноты картины было бы не плохо рядом с приведённой таблицей размеров разместить такую же для шоссейных велосипедов.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію