На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як вибрати велокомп'ютер на що звернути увагу при покупці

Опубліковано:

Велокомп'ютер – аксесуар не обов'язковий, але дуже вже корисний і зручний. Ціни на них досить низькі і все більше велолюбителів набувають ці пристрої собі. Адже завжди цікаво дізнатися: скільки накатав за цю поїздку і всього за сезон, з якими швидкостями їздив, та й іншу цікаву і корисну інформацію, яку надає цей прилад.

Який велокомп'ютер собі купити? На що звернути увагу при підборі моделі, щоб не переплачувати за непотрібний функціонал?

З усіма цими питаннями ми спробуємо розібратися в даній статті.

Перш за все, давайте розглянемо типи велокомп'ютерів:

1. Магнітні

Це найпростіші і дешеві види. У них на спицю переднього або заднього колеса встановлюється магніт, а на вилку або, якщо на заднє колесо, то на перо, кріпиться датчик з герконом.

Установка геркона велокомп'ютера на переднє або заднє колесо

Принцип роботи геркона велокомп'ютераСам по собі геркон (герметичний контакт) – це електромеханічний пристрій в якому в герметичну колбу заховані контакти, що замикають електричний ланцюг при впливі магнітного поля.

Тобто при проходженні повз геркона закріпленого на спиці колеса магніту, Електричні контакти в ньому замикаються, і комп'ютер вважає один оборот колеса. Колесо провернулося далі – магніт перестав діяти на геркон і ланцюг розімкнулася. І в залежності від довжини кола колеса, введеного в при налаштуванні розраховуються швидкість, пройдені відстані та інші параметри.

Плюси магнітних велокомп'ютерів

 • Маленькі розміри і вага.
 • Хороша точність при правильному налаштуванні. На малих швидкостях , наприклад, на підйомі в гору, магнітний датчик визначає швидкість і відстань навіть точніше ніж GPS-комп'ютер. Для мандрівників і любителів«глухих кутів », гірських ущелин і т.п. немає необхідності залежати від пропажі сигналу з GPS-супутника і різного роду «магнітних бур».
 • Низьке енергоспоживання – батарейка в них живе дуже довго. Часто її вистачає на 2-3 роки.
 • Пилозахищені і вологонепроникні – не бояться дощу, хоча, при миття велосипеда, їх краще все ж знімати.
 • Мають гарну ударостійкість. Вони маленьких розмірів, тому при падінні велосипеда часто навіть не стосуються землі.

Мінуси магнітних велокомп'ютерів

 • При неточностях в налаштуванні відстані між магнітом на спицях і герконом на вилці або некоректному введенні довжини кола колеса точність розрахунків падає.
 • Складність перенесення з одного велосипеда на інший. Потрібно знімати всі датчки, дроти і т.п. Але якщо ви катаєтеся тільки на одному велосипеді - це не має сенсу.
 • Можливість збиття або переміщення магніту і датчика на вилці при поїздках по пересіченій місцевості.
 • Можливість обриву проводу, особливо при поїздках по горах, лісі і т. п.

Магнітні велокомп'ютери бувають:

Провідні. У них сам комп'ютер і датчик з'єднані проводом. Це дешевші моделі.

Бездротові. Комп'ютер і датчик мають свої батарейки і зв'язуються один з одним по радіо або блютуз каналу. Зазвичай дані, що передаються по ньому, кодуються або шифруються, щоб при поїздці в групі, такі комп'ютери і датчики не переплутали один одного на різних велосипедах.

Вони дорожче, ніж провідні, але велосипед виглядає акуратніше – немає ніяких проводів.

Деякі бездротові моделі мають ще й окремі датчики, які кріпляться на велосипедиста і вимірюють пульс або на педаль і раму для вимірювання швидкості обертання педалей – каденса. Часто у них суміщені в одному корпусі датчика два геркона для вимірювання каденса і швидкості і ставиться він на заднє колесо. Існують велокомп'ютери з такими додатковими функціями як альтиметр, термометр, психрометр. Але це вже більш просунуті пристрої і використовуються вони найчастіше професіоналами для підготовки до змагань. Їх вартість може доходити до 200$.

До речі, на електровелосипедах краще встановлювати провідні моделі. Пов'язано це з тим, що магнітні поля і електричні перешкоди, що виникають під час роботи двигуна, можуть призводити в збоїв в роботі через створюваних перешкод.

Так само це відноситься і до деяких китайським моделям, перестаючим працювати при включенні китайського ж заднього ліхтаря. Так що при виборі уважно почитайте на форумах відгуки про них.

2. GPS велокомп'ютери

Використовують для визначення відстані, швидкості та інших параметрів супутниковий сигнал і працюють ще й як навігатори. Це дорогі і складні пристрої, що вимагають постійної підзарядки. Як і просунуті магнітні вони розраховують і видають масу додаткових характеристик і коштують зазвичай від 200 доларів США.

Деякі моделі мають можливість експортувати свої дані в персональні комп'ютери або на смартфони.

Плюси:

 • Простота використання. Просто встановив його на велосипед і поїхав. Не потрібні ніякі датчики і налаштування. Дуже просто переносити з одного велосипеда на інший. Причому в багатьох моделях є можливість вести облік по кожному велосипеду окремо.
 • Висока точність, що не залежить від правильності введення довжини кола колеса і зсуву магнітика на спиці або геркона на вилці.
 • Хороший дисплей
 • Наявність функції маршрутної навігації, що великий плюс в подорожах по незнайомій місцевості. У деяких моделей є функція альтиметра – показань висоти, що корисно особливо в гірських районах.

Мінуси:

 • Малий час роботи від акумулятора і необхідність регулярної підзарядки.
 • Слабка ударозахищеність, виходячи з великих розмірів.

типи велокомп'ютерів

3. Смартфони та інші пристрої.

В якості велокомп'ютера можна використовувати фітнес-трекер, GPS-годинник у вело-режимі або смартфони зі спеціалізованими програмами.

Наприклад, це такі програми, як: VeloPal, Map My Ride+, Ceclemeter, iBiker, Runtastic Road Bike PRO, RunKeeper.

При використанні смартфона необхідний спеціальний водонепроникний чохол і кріплення до велосипеда.

Можна використовувати і спеціалізовані велосумки, що встановлюються на верхню трубу рами і мають спеціальний відсік для смартфона.

Слід так само враховувати, що безперервно працює GPS і включений екран швидко витрачають зарядку батареї, та й падіння смартфон переживе значно гірше, ніж Магнітний комп'ютер.

В рамках даної статті ці варіанти не будуть розглядатися.

Плюси і мінуси використання смартфона з програмою практично аналогічні GPS-велокомп'ютерам.

На що звернути увагу при виборі велокомп'ютера

Необхідна інформація

Перш, ніж вибрати собі велокомп'ютер визначитеся – яка інформація вам потрібна.

З урахуванням розкиду цін і виконуваних функція вибір моделей дуже великий – А навіщо переплачувати за те, чим реально Ви користуватися не будите?

Якщо ви робите звичайні поїздки для здоров'я і задоволення, користуєтеся велосипедом як засобом пересування на роботу, дачу і т.п, то Вам підійдуть звичайні моделі дротових магнітних велосипедних комп'ютерів. Вони найдешевші, надійні і показують всі основні характеристики.

Якщо ви реально не можете жити без велопоходів, будуєте собі складні маршрути і вважаєте все що можна, то ви і так знаєте, що хочете від цього приладу. Швидше за все, вам потрібен просунутий GPS комп'ютер з навігатором та іншими фішками.

Про професійних спортсменів ми міркувати не будемо. Їм потрібно знати все: починаючи від кілометражу і закінчуючи розрахунком витрачених калорій, потрібно порівнювати результати тренувань, будувати графіки, прогнози і т.п. їм потрібна професійна апаратура, про яку вони разом з тренерами і самі все знають.

Яку зазвичай інформацію показують прості велосипедні комп'ютери

Параметр Відображення Позначення
на екрані
1 Поточна швидкість 0-99, 9 км/год або 0-99,9 миль / год SPD
2 Загальний пробіг 0-9999, 9 км або миль ODO
3 Час в русі 0-9:59:59 год : хв : сек TM
4 Пройдена дистанція 0-999, 99 км або миль DST
5 Максимальна швидкість 0-99, 9 км/год або 0-99,9 миль / год MAS
6 Середня швидкість 0-99, 9 км/год або 0-99,9 миль / год AVS
7 Реальний час 0-24час CLK
8 Частота обертання колеса 0-3600 Об / хв (Обороти в хвилину) RPM
9 Витрачена енергія 0-999, 9 ккал KCAL
10 Час дистанції (секундомір) 0-9:59:59,99 год : хв : сек  
11 Показує, що поточна швидкість вище (“+”) або нижче (“-”), ніж середня швидкість за поточну поїздку (AVS) “+” “-" у правому верхньому куті “+” “-"

 

Підсвічування

Якщо ви катаєтеся як в світлий, так і в темний час доби зверніть увагу на можливість підсвічування дисплея, інакше в темряві він буде марний.

Тип дисплея та відображення даних

На деяких комп'ютерах вся інформація виводиться в жорсткій формі, але в більшості можна змінювати тип виведеної інформації натисканням кнопки управління або задати режим циклічного повторення важливих показників. Наприклад, по колу кожні 4 секунди показуються поточна швидкість, пройдену відстань і час у дорозі.

Не маловажний нюанс: чіткість зображення і видимість даних на дисплеї в яскравий сонячний день. Зазвичай на яскравому світлі найкраще видно інформацію на магнітних комп'ютерах.

Зверніть увагу на розміри екрану і цифр на ньому. Врахуйте, що Вам доведеться дивитися на дисплей під час поїздки, коли довго відволікатися на розгляд цифр не можна, тим більше, що він під час поїздки тремтить. Тому зображення повинно бути чітким, відповідного розміру і розташоване в зручному місці.

Є моделі комп'ютерів, що мають більше одного дисплея, на кожному з яких виводиться тільки один тип інформації. Наприклад, на одному дисплеї пройдену відстань, а на іншому швидкість і час у дорозі.

Зручність розташування кнопок управління

Перемикати режими, запускати секундомір і т.п. часто доводиться під час поїздки, тому зручність розташування кнопок і їх чутливість можуть зробити вирішальний вплив на вибір пристрою.

Якщо ви не можете натиснути на кнопку під час поїздки – навіщо вам потрібен такий прилад?

Енергоефективність

Тут все просто. Чим складніше і розумніше пристрій, тим більше воно споживає електроенергії і на менший термін вистачає батарейок або акумуляторів.

Звичайні магнітні велокомп'ютери, що використовують плоскі батарейки типу CR2032, AG13 (LR44) пропрацюють на них до двох років.

GPS-комп'ютери на одній зарядці працюють близько 15-20 годин.

Смартфони, в залежності від моделі, близько 8-12 годин.

Можливість додаткового кріплення

Зазвичай магнітні велокомп'ютери кріпляться на кермо або винос керма на подвійному скотчі і стяжках, але деякі велосипедисти використовують спеціальні додаткові кріплення, що дозволяють розташувати його більш зручно.

Зазвичай такі речі купуються додатково, вони рідко йдуть в комплекті поставки.

додаткові кріплення для установки велокомп'ютерів на кермі велосипеда

Перенесення даних

Прості велокомп'ютери не мають можливості перенесення даних на персональний комп'ютер. Тому, якщо Вам необхідно переносити дані в спеціалізовані програми на ПК, то потрібно купувати просунуті GPS моделі або смартфони.

Хоча, для 95% велосипедистів це не потрібно.

У наступній статті ми розглянемо питання Як правильно встановити куплений велокомп'ютер на велосипед.

Ще статті про велосипедні комп'ютери:

 1. Як встановити велокомп'ютер на велосипед
 2. Нюанси правильного налаштування велокомп'ютера

Рекомендовані товари
168 грн
Тимчасово відсутній
173 грн
Тимчасово відсутній
173 грн
Тимчасово відсутній
162 грн
Тимчасово відсутній
100 грн
Тимчасово відсутній
Коментарі (1)

Коментарі

 • Михаел 20.08.2023 02:21
  Частоту сердцебиения легко мерить прям на ходу по сонной артерии, предварительно запомнив частоту норм ритм 80 -100, на грани 120 -130 и максимальный 180. Конечно , не надо держать палец минуту, достаточно мары - тройки ударов и можно, при должной тренировки, довольно таки , точно определять пульс.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію