На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як зняти старі гріпси і поставити нові на кермо велосипеда

Опубліковано:

Відредаговано: 30.09.2017

У попередній статті «Як вибрати гріпси (ручки керма) на велосипедне кермо» були розглянуті типи гріпсів, з яких матеріалів їх роблять і на що звернути увагу при їх виборі.

У цій статті ми розглянемо як зняти старі і поставити нові гріпси на кермі з найменшими витратами часу, фізичних і моральних сил.

Як зняти старі гріпси з велосипеда

Після деякого часу експлуатації, особливо якщо пройшло хоча б пару років, гріпси не так вже й просто зняти з керма. Вони ніби «прикипають» до металевої поверхні. В цьому випадку ручку не вийде просто стягнути. Та й взагалі хорошу гріпсу навряд чи вийде стягнути, прикладаючи зусилля тільки уздовж керма. Вона ж повинна сидіти на кермі міцно і не прокручуватися.

Якщо гріпса закріплена на кермі за допомогою замків (фіксуючих кілець), природно, спочатку зніміть їх. На жаль, бувають випадки, коли гвинти на них так «прікіпапают», що відкрутити їх ставати дуже складно. Іноді доходить до того, що доводиться просто зрізати їх ножівкою або напилком.

Найкраще її скручувати обертальними рухами навколо осі керма і одночасно тягнути до краю.

Є кілька способів зняття старих грипс.Зрізання старих гріпсів

 1. Якщо Стара гріпса «прикипіла» до керма і просто так не знімається, а використовувати її в подальшому ви ніяк не збираєтеся, просто зріжте її акуратно ножем з керма. Можна канцелярським або іншим гострим ножем зробити надріз по всій довжині гріпси і зняти її з керма. Цим ви реально заощадите купу часу і своїх нервів.
 2. Якщо гріпса надалі ще стане в нагоді, наприклад, Вам просто потрібно поміняти манетки або ручки гальм, то знімати її потрібно так, щоб не пошкодити. Якщо просто скрутити не виходить, спробуйте взяти мастило типу WD з носиком трубкою і викрутку, краще тоненьку. Просовуйте викрутку між металом керма і гріпсою якомога глибше і, вставляючи в щілину трубочку з WD-шкой, бризкаєте всередину мастило. Робити це потрібно в 3-4 місцях, бажано з кожного боку. Якщо гріпса без торця і можна підлізти з торцевого боку керма зробіть там теж саме.

   

  Бризнути під гріпсу мастилом, щоб її зняти

  Після цього спробуйте скручувати гріпсу з керма.

  Так, ще дуже важливо – після того як знімете гріпсу, обов'язково насухо витрете сам кермо. Інакше залишилася мастило залишиться на кермі і, потрапивши під нову гріпсу, та буде на ній ковзати і прокручуватися.

 3. Операцію, подібно описаної вище, можна виконати з використанням шприца і голки. Потрібно проколоти грипсу і під її матеріал впорснути мильну воду або рідке масло. Зробити це так само потрібно в різних місцях. Після цього гріпси будуть значно легше скручуватися і зніматися з керма. Використовувати цей спосіб з пластмасовою або шкіряною ручкою складніше, але можна впорснути мастило з торців гріпси, а у шкіряної спробувати просунути голку в шитій шов.

  Хочеться відзначити ось що, з приводу використання масла. Підходити до цього потрібно творчо. Матеріал гріпси не повинен вбирати в себе масло, інакше вона потім постійно буде прокручуватися на кермі.

 4. Ще один спосіб, але він кілька важкуватий і не для всіх типів грипс підходить. Можна спробувати облити гріпсу окропом або дуже гарячою водою і трохи почекати. Тоді вона трохи розшириться і легше зніметься з керма. Знову ж при знятті трохи прокручуйте гріпсу уздовж осі керма.

Як одягнути гріпсу на кермо велосипеда

Процес одягання ручок на кермо дуже схожий на зняття.

Перш за все, перевірте гріпси по діаметру – вони точно повинні підходити до діаметру велосипедного керма. Зазвичай діаметр керма на кінцях 22,2 мм або 23,8 мм. як дізнатися діаметр керма на велосипеді можна почитати тут.

Чим щільніше гріпса одягається на кермо, тим міцніше вона буде триматися, не буде прокручуватися і зісковзувати з керма.

Якщо ваші ручки керма з фіксуючими кільцями, то для їх установки досить надіти гріпси на кермо і закрутити на них Болти.

При одяганні грипс є один маленький секрет: їх потрібно змочити всередині для зменшення тертя. Можна змочити просто водою, водою з милом, соняшниковою олією (тільки його потрібно зовсім трохи), тоді гріпса одягнеться на кермо значно легше. Правда при такому способі вода з-під гріпси буде довго сохнути, іноді більше доби і весь цей час кататися на велосипеді не бажано.

Для того щоб цього уникнути, можна змащувати кермо перед надяганням ручок спиртом або будь спиртовмісної рідиною, навіть одеколоном. Тоді спирт набагато швидше випарується і можна буде кататися без побоювання, що ручки на кермі злетять або будуть прокручувати.

Можна бризнути всередину гріпсів лаком для волосся і відразу одягнути їх на кермо. Тоді під час надягання лак грає роль мастила, а після засихання – роль клею.

Бризнути лаком в гріпсу, щоб легше її одягнути

І ще один спосіб. Якщо у Вас дуже жорсткі гріпси, можна кинути їх на пару хвилин в киплячу воду. Після такого купання вони стануть м'якше і їх можна швидко натягнути на кермо. Після охолодження ручки будуть намертво закріплені на кермі.

Якщо не хочеться возиться з киплячою водою – спробуйте розігріти їх феном.

Для надягання поролонових грипс є ще й спосіб з використанням спиць. Беремо 3-4 тонкі спиці або жорстких проволочкі. Можна замість спиць використовувати пластмасові хомутики, штук п'ять-шість. Всовуємо їх в гріпсу рівномірно по всьому колу і потім просто натягуємо на кермо, заїжджаючи гріпсою по спицях як по санчатах. В кінці витягуємо спиці і все.

Додаткова інформація про велосипедні рулі

 1. Як вибрати кермо для велосипеда
 2. Як підняти або опустити кермо на велосипеді
 3. Як виміряти товщину керма на велосипеді
 4. Винос керма велосипеда. для чого потрібен і як вибрати.
 5. Як вибрати гріпси (ручки керма) на велосипедне кермо
 6. Велосипедні роги на кермі. Для чого потрібні, Як підібрати і поставити.
 7. Як вибрати і правильно зробити обмотку керма велосипеда

Коментарі (2)

Коментарі

 • Станіслав 25.04.2023 09:41
  Як же ват мені допомогли🤝 дякую дуже за дієві поради. Резинові гріпси з окропом - дійсно працює без зайвого клопоту👌
 • Гоша 08.08.2017 22:00
  Способ со спицами действительно помог на поролоновых грипсах. Спасибо. Одел быстро и не ждал пока высохнут от воды.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію