На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як правильно вибрати дитячий велосипед

Опубліковано:

Відредаговано: 05.02.2020

Яке дитинство без велосипеда – правильно, нудне. Велосипед необхідний дитині не тільки для фізичного здоров'я, але і як засіб соціального розвитку, для ігор з однолітками. У компанії таких же маленьких велосипедистів проявляється перша дитяча дружба, зав'язуються знайомства, а у деяких - проявляються і лідерські якості. Веселі гонки на «веліках» – це здоров'я, блиск в дитячих очах, перші пізнання швидкості, природи та техніки.

Однак правильно підібрати дитячий велосипед для свого улюбленого чада завдання не така вже й проста. Ми спробуємо дати вам кілька порад щодо правильного підбору дитячого велосипеда.

Перш за все, хочеться сказати наступне – головне при виборі велосипедів взагалі, а дитячих в першу чергу - це безпека і комфорт дитини при поїздках на ньому, а вже потім зовнішня привабливість. Пам'ятайте, що діти тільки вчаться кататися, у них менш ніж у дорослих розвинене почуття самозбереження, вони применшують небезпеку, готові на більш небезпечні трюки, ніж дорослі.

Отже:

 1. Підбір велосипеда потрібно починати виходячи з росту дитини. Він визначає діаметр коліс і висоту рами. Існує орієнтовна формула для підбору діаметра колеса: зріст дитини потрібно розділити на 2,5 і ще раз на 2,54 (в 1 дюймі 2,54 см). Наприклад: якщо зріст дитини 120 см отримуємо – 120 /2,5 / 2,54 = 18,9 дюймів. Отже, потрібно вибирати велосипед з діаметром колеса 18 або 20 дюймів. Світові виробники наводять наступну таблицю відповідностей росту дитини (його орієнтовного віку) та діаметра колеса в дюймах. Ми додали до неї стовпці з рекомендованим гальмом і кількістю передач, які обговоримо нижче.
  Зріст
  (см)
  Вік
  (років)
  Діаметр коліс
  (в дюймах)
  Рекомендований
  тип гальма
  Кількість
  передач
  90-100 1-3 12 Ножний 1
  100 - 115 3-5 14, 16 Ножний 1
  115 - 130 5-9 18, 20 Ножний та ручний до 6
  131 - 155 9-12 24 Ручний задній та передній До 21
  більше 155 від 14 26 Ручний задній та передній До 21
 1. Крім розмірів коліс потрібно підібрати і довжину. Для цього потрібно заміряти відстань від керма доПравила підбору висоти велосипеда передньої кромки сидіння. Оптимальним вважається довжина від ліктя до витягнутого кінчика середнього пальця дитини (ну плюс/мінус кілька сантиметрів – діти ростуть). Обов'язково при покупці потрібно приміряти і висоту велосипеда. При положенні стоячи на землі обома ногами рама велосипеда повинна бути не менше ніж на 8-10 см нижче промежини дитини. Це дасть йому можливість в разі падіння швидко і безпечно зістрибнути, а так само досить просто сідати та злазити з нього.
 2. При посадці на сидіння дитина повинна повністю випрямленою ногою діставати до педалі в її нижньому положенні. Зверніть увагу на те, щоб це був центр стопи, а не витягнутий носочок. Нога на педалі в самій верхній точці не повинна торкатися керма.
 3. Висота керма повинна бути підібрана так, щоб його було зручно тримати при будь-якому повороті однією рукою. Кермо не повинен повертатися на 90 градусів – дитина може його випадково розгорнути і тут же впаде. До того ж при такому повороті ручка керма при падінні велосипеда може пошкодити живіт і пахову область дитини.
 4. Ще один момент – не намагайтеся купувати велосипед «на виріст», особливо якщо він ще тільки вчиться на ньому їздити. На занадто великому велосипеді дитині буде незручно їздити, з'явитися страх перед їздою та падінням. Краще купіть йому якісний та міцний велосипед з хорошими комплектуючими. Через рік-два, коли дитина переросте його, ви зможете набагато вигідніше продати такий велосипед, ніж дешеву китайську підробку.
 5. Вага велосипеда. Для маленьких дітей це питання не актуальне (дорослі і так його донесуть), а для дітей більше 10 років це вже може стати проблемою. Якщо у вас в будинку є ліфт і велосипед входить в нього, питання не настільки актуальне. Якщо ж ліфта немає або він раптом не працює, то тягнути свого залізного друга дитина, швидше за все, буде сама. Велосипеди зі сталевими рамами найчастіше трохи важче своїх алюмінієвих побратимів (зазвичай на 1,5-2 кг), однак, правильно положення корпусу і постановка ніг на педалях.JPGпідібраний велосипед, не повинен представляти великої тяжкості для дитини. Все одно при покупці попросіть своє улюблене чадо підняти вподобану модель і пронести її хоча-б кілька кроків. Нехай він сам оцінить його вага і свої можливості.
 6. Ланцюг повинен бути прикрит спеціальною кожухом – це вбереже штани від попадання між ланцюгом та зірочкою, а дитину від раптового незапланованого гальмування, падіння і порваних штанів.
 7. Велосипед з перемиканням передач краще купувати для дітей старше 11-12 років. Досвід показує, що крутити педалі, стежити за дорогою, вчасно загальмувати, повертати кермо і ще розуміти, коли і як перемикати передачі – для дитини до 12 років занадто складно.
 8. Гальма. Якщо ручки дитини занадто слабкі, а пальчики короткі і вони просто не дотягуються до ручки ручного гальма – то він не потрібен. Для дітей до 7 років найбезпечніший і кращий варіант – ножне гальмо. При наявності тільки переднього ручного гальма він може в аварійній ситуації розгубитися і не до кінця дотиснути ручку гальма. Врахуйте, що якщо у вашої дитини є дитячий велосипед з ножним гальмом і ви купуєте йому вже підлітковий – то краще, щоб на ньому був як ножно, так і ручне гальмо. Це пов'язано з тим, що, пересідаючи, дитині відразу складно пристосуватися до ручного гальма.
 9. Велосипеди з колесами великого діаметру оснащуються як амортизаційної, так і жорсткої виделкою. Жорстка вилка здешевлює та полегшує велосипед, але при катанні по нерівній місцевості (а у нас в деяких районах міста і асфальтові доріжки можна назвати пересіченою місцевістю) руки дитини будуть відчувати на собі всі ці купини та западини. Амортизаційна вилка гаситьбільшість ударів, їзда стає значно більш комфортною. Якщо Ваше чадо вже доросліше 14 років (особливо якщо це хлопчик), то у нього явно з'явиться бажання ганяти з пацанами де завгодно, стрибати на своєму «байку» з бордюрів та навіть з невеликих сходів. В такому випадку, візьміть йому краще відразу модель з амортизаційної виделкою та міцними колесами – менше буде проблем в майбутньому.
 10. Досвід експлуатації дитячих велосипедів підказує, що досить часто діти проколюють колеса. Чому це відбувається частіше ніж у дорослих в общем-то зрозуміло. По-перше, дорослий побачивши бордюр, калюжу або розбите скло постарається об'їхати, а дитині завжди цікаво як же велик проїде через цю перешкоду. Другий момент в тому що діти в парку і у дворах не завжди їздять тільки по доріжках та асфальту. А на землі, особливо там де ростуть колючі кущі, завжди є гілки з колючками. По-третє, деякі виробники з метою здешевлення ставлять покришки та камери з тонкої гуми, яка легко проколюється. Що можна порадити в цьому випадку. Подивіться, яка у Вас на велосипеді покришка. Звичайно, якщо там стоїть поганенька покришка, ви її викидати не будите. Нехай покатається поки так, але краще відразу в магазині купіть собі нову хорошу покришку, камеру і ремкомпект для заклеювання камери. Може навіть сторгуетесь за ціною як "оптовий покупець". Не тіште себе ілюзіями. Не буває дитячого велосипеда без проколів коліс, особливо якщо у Вас хлопчики або занадто бойова дівчинка. Так що краще бути заздалегідь готовими до всяких несподіванок.
 11. Дуже добре, а для підлітка так обов'язково, якщо велосипед буде оснащений світловідбивачами, переднім і заднім ліхтарями. По-перше, це належить за правилами дорожнього руху-особливо для підлітків, які будуть кататися по дорогах. По-друге, ви самі будите краще бачити свого маленького велосипедиста в сутінках і при поганій видимості. Нагадуємо, що згідно ПДР світловідбивачі і ліхтарі повинні бути такими: спереду - білого кольору, з боків - оранжевого, ззаду - червоного.
 12. Крила. Дуже потрібна деталь велосипеда. Повірте, дитина обов'язково заїде в калюжу, проїдеться на швидкості по бруду і т.п. Хто буде прати потім все його речі - мама разом з пральною машинкою :).
 13. Непогано, якщо велосипед буде оснащений дзвінком або звуковим сигналом. Для маленьких дітей це взагалі весело, а більш дорослому потрібно ж буде якось сигналізувати пішоходам. Не завжди підліткові та дитячі велосипеди комплектуються подібним аксесуаром, так що Вам доведеться його купувати окремо.

І останнє. При покупці велосипеда враховуйте і думку дитини, адже для наших дітей іноді дуже важливі дрібниці, на які дорослі не звертають ніякої уваги. Нехай він сам відчує відповідальність і свою значимість при прийнятті цього рішення. Пам'ятайте, що їздити на ньому буде він, а не ви.

Додатково можна почитати

 1. Як навчити дитину кататися на велосипеді
 2. Який велосипед вибрати?
 3. Підбір дитячого і дорослого велосипеда по зростанню

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію