На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Захист для велосипедистів та ролерів. Як вибрати і надягати велозащіту.

Опубліковано:

Ми продовжуємо розглядати тему захисту велосипедиста, розпочату в статті «Як вибрати Велосипедний шолом».

Особливість цієї теми в тому, що захист велосипедиста і захист при катанні на роликових ковзанах, скейтбордах, самокатах практично аналогічні і відрізняються тільки захистом кисті.

У більшості сімей діти і підлітки катаються на велосипедах, скейтбордах, на роликових і звичайних льодових ковзанах, тому один комплект захисту на коліна, лікті і шолом на голову підійдуть для всіх дитячих захоплень. Різниця буде тільки в тому, що на льодовий каток і для катання на роликах і скейті можна не одягати Велосипедний шолом та захист на долоні, а на велосипед не одягається захист на долоні. Замість неї краще одягнути хороші велосипедні або мотоциклетні рукавички.

Захист критично важливий для дітей, особливо в той момент, коли вони вчаться кататися на двоколісному велосипеді.

Часті відмовки дітей, що «лінь одягати», «да уж я то точно не впаду, я ж вмію кататися», після пари падінь на «гладкий асфальт» швидко випаровуються. Відчувши на власній шкурі всю«принадність » падінь з роликів і велосипеда, вони самі, після того як просохнуть сльози, просять купити захист.

Наприклад на фотографіях знизу дитина використовує один комплект захисту для катання як на роликах, так і на велосипеді. Єдина відмінність в захисті кистей. Для роликів це стандартний захист кисті з комплекту захисту, а для велосипедних прогулянок у неї хороші дитячі Велосипедні рукавички з обрізаними пальцями.

один Захист для дітей для роликових ковзанів і велосипеда

Ну а з приводу батьків, які бажають заощадити 10-20 зелених американських президентів на здоров'я власних дітей, хочеться сказати, що потім на лікування ударів, саден і психологічне подолання страху у дитини їм доведеться витратити набагато більше часу і зусиль. Слід враховувати і такий момент: якщо дитина катається на велосипеді або роликах в брюках та курточці, то після декількох падінь на асфальті коліна і лікті будуть протерті до дірок або просто порвуться і доведеться купувати новий одяг дитині. Так що думайте і вважайте самі.

наслідки падіння дитини без захисту з велосипеда

Що стосується дорослих, то кожен сам коваль свого щастя і здоров'я. Падають дорослі звичайно менше, але закони фізики ще ніхто не відміняв і падіння з висоти одного метра тіла масою 70-80 кг проходить з набагато більш важкими наслідками, ніж 25-30 кг з висоти 50-70 см., тому наколінники та спеціальні велосипедні захисні рукавички при цьому виявляться аж ніяк не зайвими. Чомусь досвідчені велотуристи не нехтують такими засобами захисту. До того ж питання про порваних на колінах штанях стоїть з такою ж актуальністю, як і у дітей.

І ще. Врахуйте, що захист працює не тільки коли ви самі падаєте, але і тоді, коли в Вас на дорозі хтось влетить і падати доведеться не з власної волі, а в силу зовнішніх причин. Ви начебто і не винні в падінні, але тіло то страждає Ваше!

аварія з велосипедистом на дорозі

 VeloZachita_dla_detey_podrostkov_zelard-350-min.jpg Захист для дітей найчастіше йде цілком в комплекті: налокітники, наколінники і захист зап'ясть. Шоломи зазвичай продаються окремо. Так само окремо продаються дитячі велосипедні рукавички як з повними пальцями так і без пальців.

Для дорослих велосипедистів можна купити відразу комплект або вибрати окремо налокітники, окремо наколінники і рукавички. Що значно розширює можливості підбору за рівнем захисту, цінами і комфорту.

У велосипедних рукавичках, крім усього іншого, значно м'якше і зручніше тримати кермо. Долоні менше ковзають і натираються об жорсткі гріпси. Хороші рукавички ще й частково пом'якшують удари переднього колеса об дрібні нерівності дороги. Загалом, хороші рукавички додають значну частку комфорту і безпеки в життя велосипедиста.

Для любителів екстремальних видів велоспорту рекомендується не тільки захист кистей і суглобів, але і спеціальні захисту для тіла (панцири), які захищають грудну клітку, хребет, спину, лопаткову область і ключиці.

Захист складається з:

  1. Наколінників
  2. Налокітників
  3. Рукавичок та захисту зап'ясть, долоней
  4. Шолома – про нього була окрема стаття.
  5. Захисту тіла (панцирі, спеціальні шорти і штани і т. п.)

 

Наколінники і налокітники.

Суть у них однакова – захист суглобів (колін і ліктів) від ударів і шкіри на них від травм (подряпин і саден).

Види наколінників і налокітників у велосипедному (роликовому) захисті

Тут відразу ж хочеться сказати, що захист коліна займає особливе місце. Якщо синяк з часом зійде, то з травмою коліна (сильним уштбом, переломом, розтягуванням) ходити дуже проблематично, тим більше, що за статистикою при падінні травм колін більше ніж ліктів.

Кріплення наколінників і налокітників буває двох видів: ремінцями на застібках-липучках та у вигляді панчохи з такими ж застібками-липучками. Захист у вигляді панчохи набагато краще, так як більш надійно фіксується на тілі, не сповзаючи при падіннях.

Захист повинен щільно сидіти на ліктях і колінах, але не перетискати, порушуючи кровопостачання. Тому підбираючи захист для дитини та надягаючи її, перевірте, наскільки йому самому в ній зручно знаходиться і крутити педалі. Одягнувши захист, дитина повинна вільно згинати і розгинати коліна та лікті. Покажіть йому як сильніше затягнути гумки на суглобах або навпаки послабити, якщо гумки сильно перетискають руки або ноги.

Окремо хочеться зупинитися ось ще, на якому моменті. Не беріть дітям захист «на виріст». Великі наколінники і налокітники будуть бовтатися і слабо сидіти на ногах і руках. Липучки на гумках будуть триматися не всією площиною, а чіплятися краями і не забезпечать повної надійності кріплення або злетять при падінні. При нормальному катанні дитині цього захисту все-одно вистачить на рік-два, а потім або він виросте або захист не витримає.

Наколінники і налокітники з пластмасовими щитками завжди одягаються на одяг. Пластикові накладки при падінні ковзають по асфальту, «розмазуючи» силу удару і не дають суглобу вислизнути з захисту.

Перевірте, на якісному захисті між пластмасовою накладкою і внутрішньою тканиною повинна бути спеціальна м'яка прокладка, що пом'якшує удар.

Наколінники для дорослих, крім варіанту захисту колінних чашок бувають і варіанті посиленого захисту не тільки коліна, але і гомілки.

Аналогічно і налокітники бувають із захистом ліктя і передпліччя.

Застосовують такий захист в агресивних видах катання: фрірайд (FreeRide), BMX, Дайнхіл (Downhill).

Отже: при підборі наколінників і налокітників (особливо хороших для дорослих велосипедистів і підлітків) уважно подивіться, щоб:

  1. Наколінник або налокітник щільно фіксувався на суглобі (коліні або лікті), але при цьому не натирали і дозволяли вільно рухатися.
  2. У місцях захисту повинні бути м'які вставки, що гасять енергію удару.
  3. Присутня нормальна вентиляція суглоба, тобто внутрішня підкладка робиться з вентильованого матеріалу, наприклад, неопрену, і є вентиляційні отвори на зовнішніх накладках.

 

Як визначити розмір захисту для велосипедиста і роллера?

Для цього потрібно виміряти обсяг руки і ноги на кілька сантиметрів вище і нижче ліктьового і колінного суглоба, приблизно там, де будуть гумки у наколінників і налокітників. Після цього знайдіть отримані розміри в таблиці і отримаєте потрібний розмір велозахисту або захисту для катання на роликах і скейтах.

Таблиця визначення розміру захисту для велосипедиста і роллера

Захист кисті, зап'ястя, долоні

Захист кисті, зап'ясть і долонь

Та захист зап'ясть, що йде в дитячих захисних наборах, більше підходить для катань на роликових ковзанах. На велосипеди її не одягають. У ній дуже незручно керувати кермом і взагалі щось тримати в руці, так як в захисті є жорсткі пластмасові вставки.

При катанні на роликах і скейтборді це дуже важливий елемент. У більшості випадків падіння відбувається вперед і людина інстинктивно виставляє вперед руки, які і приймають на себе основну силу удару.

Захист зап'ясть захищає кисть від ударів, переломів, розтягувань і пошкоджень шкіри. Жорстка пластина на тильній стороні долонь не дають вигинатися кисті назад, оберігаючи суглоб зап'ястя від вивиху. Пластина на внутрішній стороні долоні бере на себе основну силу удару, так само ковзаючи по асфальту і гасячи енергію падіння, захищає суглоб і шкіру від пошкоджень.захист зап'ястя і кисті для велосипедистів

Статистика говорить про те, що якщо на дитині під час катання на роликах або скейтборді була надіта хоча б захист зап'ясть, то ризик отримання травми знижується приблизно на 50%.

Існують варіанти захисту зап'ястя для велосипедистів, аналогічні за формою роллерскім, але без жорстких вставок. Наприклад, як на зображенні праворуч, але застосовуються вони рідко і набагато ефективніше надіти Велосипедні рукавички.

 

Велосипедні рукавички

На відміну від катань на роликах і скейтбордах, що використовують спеціальний захист зап'ясть, велосипедистам для захисту долонь краще використовувати велосипедні або мотоциклетні рукавички.

Зазвичай вело - і мотоперчатки бувають прості або з підвищеним захистом. У рукавичках з підвищеним захистом використовуються накладки зі спеціальної ударостійкої пластмаси. На внутрішній стороні долонь для пом'якшення удару на руки при падінні вперед, коли людина інстинктивно виставляє вперед руки. Накладки на зовнішній стороні зазвичай ставлять на кісточки пальців і на фаланги. Вони захищають суглоби в тих випадках, коли падіння відбувається на зовнішню сторону руки.

Звичайні велосипедні рукавички Велосипедні рукавички з посиленим захистом

Звичайні велосипедні рукавички

Велосипедні рукавички з поліпшеним захистом

 

В якісних рукавичках передбачена вентиляція, тоді долоню в них не буде швидко потіти.

Хороші рукавички виготовляють із зносостійкої тканини.

Рукавички бувають не тільки дорослі і дитячі, але ще діляться і за типом пальців: з обрізаним або повним пальцем. Тут більше на любителя. З обрізаним пальцем найчастіше використовують в теплу погоду, руки менше потіють.

Як визначити розмір велосипедних рукавичок?

Виміряйте ширину долоні в найширшій частині кисті руки. Оберніть сантиметром кисть по кісточках пальців і стисніть руку в підлозі-кулак, тільки не дуже міцно. Потім в наведеній на малюнку таблиці подивіться, який розмір Рукавички відповідає отриманому результату.

Хоча тут потрібно сказати, що найкраще їх все-таки поміряти, як будуть сидіти на руці. Не завжди розміри китайських виробників збігаються зі слов'янськими долонями.

Визначення розміру велосипедних рукавичок

Максимальний захист велосипедиста

Для екстримальних видів катання існує ще захист спини, всього тіла, спеціальні захисні шорти і штани. Коштують вони досить дорого, часто це навіть співвідноситься з ціною велосипеда, і використовуються професіоналами.

Наприклад, на цій фоторграфії показано захист велосипедиста, який спускається на гірському велосипеді з гори. Зверніть увагу, що у нього фулфейс шолом, панцити захищає хребет, а коліна і лікті повністю захищені.

Захист велосипедиста при спуску на гірському велосипеді з гори

Панцири роблять з міцного пластику, найчастіше на неопреновій основі.

Захисні шорти являють собою шорти, пошиті з міцної тканини з вшитими в них спеціальними захисними панелями, особливо з боків, на попереку і куприку. Захисні панелі виробляють з композитних матеріалів і ударостійких видів пластмаси.

Зупинятися на них детально ми не будемо. Тим, кому це цікаво можуть знайти на просторах інтернету потрібні матеріали.

Захист велосипедиста для екстримальних видів катання

Відео про вибір захисту для велосипедиста

 

Рекомендовані товари
Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію