На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Велокамера

Опубліковано:

Відредаговано: 15.06.2017

У цій статті поговоримо трохи про велосипедної камері.Поперечний переріз шини з ободом

Як видно з малюнка праворуч з поперечним перерізом колеса це рожевий контур під номером 5.

Всі камери розрізняються:

 1. розміром (діаметр і ширина),
 2. нипелем,
 3. товщиною стінок,
 4. матеріалом.

Перше, з чого почнемо розмову про вибір камери – це її розмір.

Розмір камери

Розмір камери повинен збігатися з розміром покришки, в яку вона вставляється. Розмір покришки та тиск, на яке вона розрахована, вказується збоку на самій покришці. Почитати про те, що означають різні цифри і букви написані на велорезині можна тут.

Якщо розмір вказаний як 26х1,95, це означає, що діаметр покришки – 26 дюймів, а ширина – 1,95. Отже, потрібно шукати і камеру з такими ж розмірами. Якщо покришки широкі, то можна ставити камеру трохи меншого розміру, вона трохи розтягується. Наприклад, при ширині покришки в 1,95 дюйма, можна брати камеру з шириною від 1,75 до 2,125 дюйма. На камерах це зазвичай вказують.

Встановлювати в покришку камеру більшого діаметру і ширше ніж вказано, не можна – її може «зажувати».

Пам'ятайте – тиск тримає не камера, а покришка.

 

Нанесення розміру велокамери і покришки Розміри велосипедної камери, зазначені на ній
Розмір на покришці Розмір на камері

 

 

Ніпелі

Види ніпелів на велосипедних покришках

Це деталь камери, через яку в неї накачують повітря.

За конструктивним виконанням бувають

 1. Прогумовані. Не дуже надійні і використовуються в дешевих камерах. У них високий ризик пошкодження обода обода і відриву пре неакуратному зверненні.
 2. Металеві. Мають фіксуючу гайку, що не дає при накачуванні зміщуватися і утапливаться всередину колеса. Відповідно вони не можуть відірватися і пошкодитися об краї обода.

Існують три види ніпелів:

 1. Schrader (AV - AutoValve). Це автомобільний ніпель – найпоширеніший і популярний у велосипедних камер. Має вигляд металевого циліндра з різьбленням довжиною 40 (іноді 60) мм і діаметром 8 мм.його використовують ще й в амортизаційних вилках і деяких типах задніх амортизаторів.
 2. Presta (SV - SclaverandValve). Його ще називають французьким або«спортивним » ніпелем. Використовується в гоночних, гібридних, шосейних велосипедах. Має вигляд металевого циліндра з різьбленням довжиною 42, 60 і 80 мм і діаметром 6 мм.як видно він тонше, ніж Schrader і тому краще підходить до ободів гоночних велосипедів. Та й легше він, ніж попередній на 5 грам.

  Зверніть увагу, що якщо на колесі стояла камера з ніпелем Schrader, то міняти її на камеру з ніпелем Presta не варто. Це загрожує відривом клапана, який зрізається краєм обода при гальмуванні.

 3. Dunlop (DV - Dunlop Valve) – традиційний ніпель, стояв ще на всіх радянських велосипедах. Зовнішній циліндр таких же розмірів, як і Schrader – 8 на 40 мм. До цих пір досить поширений. Всередину зовнішнього циліндра вставляється клапан, який утримується спеціальною гайкою. Якщо він починає«труїти » - потрібно замінити невелику гумову трубку, яка на ньому одягнена.

 

Товщина стінок у камери

Самі універсальні камери мають товщину стінок 0,9-1 мм.їх встановлюють практично на будь-який тип велосипедів. На таких камерах зазвичай використовують ніпелі Presta або Shrader. У них хороший баланс між вагою і ймовірністю проколу.

Зазвичай для гоночних велосипедів використовують тонкостінні камери з товщиною стінок 0,45-0,6 мм.Гонщики б'ються за кожен грам ваги, та й їздять по більш-менш нормальним трасах. Купити їх не так просто-надто вже вони специфічні. Продаються, в основному, в спеціалізованих магазинах. Ціна у них вище, ніж у звичайних.

Для любителів екстремальної їзди існують спеціальні камери для високих навантажень. Наприклад, камери, використовувані для фрірайду, мають товщину стінок до 1,2 мм, а для даунхілу-взагалі до 1,5 мм.їх вага не грає принципової ролі для таких велосипедів і вони міцніші, менше схильні до проколів.

 

Матеріал, з якого виготовляють камериКамера, виготовлена з бутил-каучуку

Найчастіше це бутил-каучук, але найбільш легкі і міцні камери роблять все ж з латексу, хоча вони і дорожче.

Бутил-каучук – це синтетична гума, зазвичай чорного кольору як на малюнку праворуч. Її найбільш широко використовують для виготовлення камер для повсякденної їзди. Камери, виготовлені з неї, мають гарну здатність утримувати повітря і високу зносостійкість.

З латексу (продукт з натурального каучуку) виготовляють камери для гоночних велосипедів. Вони легше, ніж бутил-каучукові, мають високу еластичність, стійкі до проколів, але у них досить низька зносостійкість і вартість значно вище. Часто їх роблять кольоровими. Використовують такі камери в основному спортсмени.

Велокамера, виготовлена з латексу

Догляд за камерою

Прокол камери – це найнеприємніше, що може з нею статися. Їхати на такій камері не можна. Для вирішення цієї проблеми існує спеціальні засоби – антипрокол. Воно заливається через ніпель всередину камери.

Існують антипрокольні велокамери. У них вже при виробництві залитий всередину гель, що затягує пробої.

Принцип роботи цього засобу наступний. При проколі повітря начитає виходити з камери назовні через отвір, що утворився і антипрокол закупорює дірку. Воно ефективно для дрібних проколів від колючок, цвяхів, не великих порізів.

Заливка герметика в камеру велосипеда

 

Трохи про сумісність

 1. Так як у Dunlop і Presta однакова різьба на кінцях, то їх ковпачки і насоси Сумісні.
 2. Камери з ніпелями Dunlop і Shrader взаємозамінні, так як у них однакові зовнішні діаметри – 8 мм.
 3. Всі насоси сумісні з Presta і Shrader
 4. Існують спеціальні гайки-перехідники для використання насосів під Shrader для Dunlop і Presta.
 5. Якщо потрібно поставити камеру з ніпелем Presta на обід, призначений для Shrader, то використовуйте спеціальний пластиковий вкладиш.

І останнє. Вибираючи собі камеру – перевірте ваш велосипедний насос, чи може він її накачати. Хоча випускаються зараз велонасоси можуть качати всі існуючі типи ніпелів.

Купити якісні і досить дешеві велосипедні камери можна в розділі "Велосипедні камери" нашого магазину.

Відео про те як накачати камеру з ніпелем Presta

 

Що ще можна почитати

 1. Велосипедні камери: розміри та маркування
 2. Велосипедні покришки: розміри, типи маркування і взаємозамінність
 3. Як визначити довжину кола колеса
 4. Як визначити діаметр колеса велосипеда
 5. Велосипедні обода
 6. Як виміряти ширину обода велосипедного колеса

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію