На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Велофляга або пластикова пляшка? З чого краще пити під час велопрогулянок.

Опубліковано:

У статті «Що і як пити при катанні на велосипеді» було розглянуто:

 • чому потрібно пити при катанні на велосипеді;
 • що найкраще пити, а чого краще не вживати;
 • як правильно пити.

Велосипедисти для перевезення води та інших напоїв використовують два основних види тари: спеціальні велосипедні фляги і звичайні пластикові пляшки з-під газованої води або інших напоїв.

На мій погляд, краще використовувати спеціальні велосипедні або туристичні фляги, ніж були у використанні пластикові пляшки. Однак і у пляшок є один величезний плюс - вони практично безкоштовні і доступні.

Чи є сенс купувати спеціальні фляги або можна обійтися і пляшками?

Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Чому велофляга, а не пластикова пляшка

Відповідь на це питання досить проста: принципової різниці в тому, з чого пити воду на велопрогулянки немає.

Але є кілька нюансів.

Перше. Звичайно, проста пластикова пляшка з-під води значно дешевше та доступніше, ніж фляга. Її майже завжди можна знайти вдома, налити в неї води і взяти на прогулянку.

Проблема в тому, що пити з неї на ходу складно. Для цього потрібно зупинитися і, тримаючи однією рукою пляшку, другий відкрутити кришку, попити, а потім закрутити її назад.

Кришка велофляги оснащена спеціальним «соском» або клапаном, легко відкривається зубами на ходу. Потягнули за нього зубами і спокійно пийте. А якщо на ній встановлений автоклапан, то можна просто стиснути корпус фляги і з неї поллється вода. До того ж на багатьох кришках фляг встановлений спеціальний пластиковий ковпачок для захисту від пилу, який відкривається легким рухом пальців.

Це простий, але дуже важливий та корисний елемент. Він захищає «сосок» від усякої дорожнього пилу і бруду. Погодьтеся, пити з чистого «соска» набагато приємніше, ніж облизувати брудний і запорошений.

Якщо на звичайну пластикову пляшку надіти подібну кришку з ковпачком від пилу та клапаном - то з неї так само можна буде пити на ходу. Такі кришки часто встановлюють на дитячих пляшках з водою або іншими напоями.

Друге. Важливим є і ще один виграшний момент велосипедних фляг.

Справа в тому, що звичайні пляшки виготовляють із пластику типу 01 ПЕТ (PETE) - поліетилентерефталату. Мінус цього матеріалу в тому, що, по-хорошому, його можна використовувати тільки один раз. При повторному використанні він виділяє токсичну речовину - фталат. Сам по собі ПЕТ дуже дешевий, його виробництво не вимагає великих витрат і тому він дуже популярний для виготовлення тари для води та напоїв.

Велосипедні фляги виготовляють із пластику з кодуваннями 02 (HDPE), 04 (LDPE) або 05 (PP) - поліетилену або поліпропілену. Це сучасні харчові полімери призначені для виготовлення іграшок, посуду і упаковки, безпечні і підходять для багаторазового використання.

Тип матеріалу, з якого виготовлена ​​фляга або пляшка зазвичай пишеться у них на дні. Маркування складається з 3-х стрілок у формі трикутника, всередині яких знаходиться число, що позначає тип пластику. Під трикутником вказується ще й буквена маркування.

Обозначение типа пластика, из которого сделана бутылка или велосипедная фляга

Більш детально, про те, що позначає кожна цифра, можна почитати в вікіпедії.

Я розумію, що нашу людину якимось там «фталатім» не налякаєш, але якщо Ви використовуєте пляшку замість фляги, то намагайтеся не тягати її з собою по пів року, а все-таки міняти частіше.

Третє. Флягодержатель та пляшка не завжди підходять один до одного по діаметру. Найчастіше фляги випускають з діаметром 74-76, що більше збігається з діаметром флягодержателя.

Якщо на велосипеді встановлено флягодержатель із змінним діаметром, то закріпити в ньому пляшку ще можливо, але через тонкий пластик вона в ньому погано тримається, особливо об'ємом літр і більше. Фляга, завдяки товщим стінкам корпусу та його жорсткості, набагато краще пристосована для кріплення під флягодержатель та тримається в ньому більш впевнено.

Якщо Ви все-таки використовуєте пластикову пляшку, то краще відразу купувати кріплення із змінним діаметром та металевими держателями - вони жорсткіше тримають пляшку, ніж пластикові.

Совместимость бутылки и флягодержателя

Четверте. Форма велосипедної фляги більш пристосована для зручності використання при питті під час руху. Корпус хорошою велофляги має спеціальні виїмки для зручності хвата рукою, а також прогумовані або рельєфні елементи.

П'яте. Широке горлечко у фляги і вузьке у пляшки.

Особливо це позначається при митті після використання і наборі води в дорозі. Набрати води з джерела в ємність з широкою шийкою набагато зручніше і швидше, ніж в вузьке горло пластикової пляшки.

Шосте. У алюмінієвих та велофляг-термосів є ще одна незаперечна перевага перед пластиковими пляшками. Вони можу зберігати воду прохолодною в спекотний сонячний день і температуру напою в прохолодну погоду. У цьому ніяка пляшка з ними не зрівняється.

Виходячи з усього описаного вище, кожен зможе сам для себе визначити, що йому краще робити: купити спеціальну велосипедну флягу або використовувати колишні у вживанні пластикові пляшки.

А в якості висновків хочеться сказати наступне

 1. Погану флягу з незрозумілого пластика купувати немає сенсу - краще тоді використовувати пластикові пляшки, але частіше їх міняти. Причому, кришку на пляшці відразу замінити на спеціальну з «соском» і пилюжником.
 2. Пластикові пляшки потрібно брати максимальним об'ємом до 1 літра і перевіряти їх сумісність з встановленим на велосипеді флягодержателя.
 3. Обов'язково стежте за чистотою фляги та пляшки. Частіше мийте їх, особливо якщо п'єте не воду, а чай або інші напої. Пластикові пляшки можна просто викидати після декількох застосувань. Хоча краще не смітити, а здавати їх в пункти прийому вторсировини.

Є ще один спосіб пити під час руху - використовувати гідратор. У чому плюси та мінуси цього девайса розглянуто в статті "Фляга або гідратор? Що краще на велосипедній прогулянці".

Що ще можна почитати на цю тему

 1. Що і як пити при катанні на велосипеді
 2. Фляга або гідратор? Що краще на велосипедній прогулянці
 3. Що таке гідратор, для чого він потрібний, плюси та мінуси
 4. Як і для чого мити гідратор, флягу та пляшку для води

  Коментарі (3)

  Коментарі

  • Янис 25.10.2021 11:14
   Всю жизнь пользовался бутылками. ездил даже с полутора литровыми, хотя вот как раз они плохо держатся в держателе.
   Бутылки проще, покатал месяцок - выкинул.
  • Спортэк 19.09.2021 13:03
   Спасибо за добрые слова!
  • Евгений 19.09.2021 11:53
   Спасибо Вам за Ваши статьи, очень много узнал полезного про велосипед!

  Залишити коментар

  Всі поля обов'язкові до заповнення
  Ви не представилися
  Нам цікава Ваша думка
  CAPTCHAОновити зображення
  Ви неправильно ввели текст з картинки
  Перед публікацією коментарі проходять модерацію