На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Керівництво по експлуатації на радянський спортивний велосипед "Спорт" В542-01

Опубліковано:

Нещодавно знайшли в гаражі Керівництво по експлуатації на Радянський спортивно-туристський велосипед "Спорт" (модель В542-01) знаменитого на весь колишній союз Харківського велосипедного заводу ім Г.і. Петровського від 1975 року.

Обкладинка інструкції на спортивно-туристичний велосипед 'Спорт' В542-01 ХВЗ їм Р. В. Петровського

Так і повіяло від неї дитинством і молодістю. Відразу нахлинули спогади...

На ті часи це був дуже хороший спортивний велосипед. кермо баранячі роги, 10 передач, шкіряне сідло, ободні гальма..... Коротше класний апарат.

Призначався як для спортивних змагань, так і для звичайних туристичних поїздок простою радянською людиною.

Зараз молоді в це складно повірити, але в советсое час в гонках на швидкість спортсмени брали участь на звичайних серійних моделях, а не на карбонових супер легких байках і не вставляли всередині рами хитрий електромоторчик, що б легше було крутити педалі.

А перемагали за рахунок сили і витривалості своїх ніг, вміння проходити віражі, обганяти суперника і працювати, працювати, працювати....

А скільки на ньому скоєно походів....

На сталеву раму, крім велосипедиста, вантажили ще 20 -30 кг рюкзаків, намети і, "організованим натовпом", в ліс, в гори, до моря.... А там свіже повітря, багаття, гітара, картопля, намети, дівчата....

І що найголовніше - цей вів і зараз, по закінченню більше 40 років ще нормально ганяє. Звичайно його чистили і обслуговували, але рама міцна і надійна як в молодості.

Коротше, вирішили відсканувати цю інструкцію і викласти на сайті, тим більше коли почитали її - виявилося, що там є чимало хороших ідей і порад.

Читайте, згадуйте, вчіться....

Керівництво по експлуатації на Радянський спортивн-туристичний велосипед" Спорт " В542-01 Харківського велосипедного заплави ім Г.і. Петровського в pdf-файлі (1.7 МБ).

На нашому сайті є окрема сторінка, на якій ми викладаємо інструкції (керівництва по експлуатації) на старі велосипеди. Переглянути її можна тут.

До речІ, знайшов якісне фото цього велосипеда на сайті veloretro. ru: https://veloretro.ru/pic.php?id=16

Velosiped-Sport-B542-01-min.jpg

Коментарі (2)

Коментарі

  • Спортэк 17.07.2017 11:36
    Андрей!
    Мы согласны с Вами.
    Историю нужно хранить и беречь.
  • Андрей 16.07.2017 19:13
    Спасибо за инструкции (правда спрятали под тип матрёшки (все в глубине отдельной статьи)). Думаю интересно будет всем любителям велотехники. Старые велосипеды даже нельзя сейчас назвать старыми ,т.к. подобные модели пользовались и пользуются по ныне в странах Европы большой популярностью среди обычных пользователей (не спортсменов). А инструкции к ушедшим с конвеера ХВЗ ещё и отечественная история,приятно и интересно посмотреть.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію