На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як вимити гідратор, флягу та пляшку для води?

Опубліковано:

Продовжуючи розглядати питання що, скільки, з чого пити, під час велосипедних прогулянок ми підійшли до ще одного життєвого питання: «як помити ємність, з якої пили, після використання».

Як мити фляги та пляшки особливо пояснювати не будемо – тут все просто: вода, йоржик та ручна праця. А ось як поводитися з гідратором – розглянемо.

Чому потрібно мити пляшки та гідратор після використання?

Просто тому, що в немитих пляшках та гідраторах (питних системах) заводяться всякі шкідливі мікроорганізми, бактерії, віруси, пліснява тощо. Особливо це буде помітно, якщо використовувалася не просто чиста вода, а різноманітні спортивні напої, ізотоніки, соки, чай тощо. До речі, це стосується і шейкерів, якщо Ви їх використовуєте під час тренувань.

Якщо Ви пили воду, то тут трохи простіше – потрібно як мінімум просто сполоснути і дати просохнути.

Чому краще сполоснути навіть після звичайної води?

Та тому що:

 • коли Ви пили, у пляшку (флягу) так чи інакше могли потрапити слини, в яких завжди містяться всякі бактерії;
 • в залишках рідини, якщо вона залишиться надовго, все-одно заведуть бактерії (навіть просто з повітря), вона може зацвісти і запліснівніти, з'явиться запах і слиз усередині пляшки або елементах гідратора.

Саме тому ємність потрібно сполоснути та обов'язково дати просохнути.

Залишити питну систему хоча б на добу непромитою – означає дати волю гнильним бактеріям та появі плісняви.

Чим мити гідратори (розчини та рідини)

Взагалі, якщо мити гідратор регулярно і відразу після використання, то можна обійтися і звичайною теплою водою. Ретельно промивши всі складки, шви, місця з'єднання трубок з ємністю, загубником та інші «важкодоступні місця» Ви видалите весь бруд, і він не встигне «присохнути» до матеріалу гідратора.

Які інші розчини для більш ретельного промивання можна використовувати?

Існують спеціальні розчинні пігулки для чищення різних питних систем, у тому числі й гідрататорів із флягами. Наприклад, американські "Hydrapak Bottle Bright®".

Така таблетка розчиняється у теплій воді і отриманим розчином все миється. Теоретично все це можна робити просто заливши розчин у ємність, без використання ручної праці, йоржиків та інших підсобних засобів. Щоправда, чесно кажучи, такий спосіб, на мій погляд, дорогий. Ціна упаковки таких таблеток більша за вартість нового гідратора.

Як дешевшу і зручну альтернативу можна використовувати звичайне господарське мило, розчин харчової соди або лимонного соку, миючі засоби для посуду.

Зробіть розчин із розрахунку одна частина харчової соди на три частини води або інший варіант чверть склянки лимонного соку на 1 літр води і мийте ними гідратор. Розчин лимонного соку можна залишити в гідраті на 20-30 хвилин і потім ретельно промити його водою.

Плюси цих розчинів у їхній натуральності. Навіть якщо Ви погано промиєте гідрат водою після їх використання – не смертельно.

Дуже ефективно використовувати звичайне господарське мило: змочує йоржик у мильному розчині і миєте їм ємність, трубку та загубник. Після того, як все промили, добре сполоснути всі деталі під проточною водою та залишити сушитися.

Велосипедисти, які свято вірять у велику силу «сучасної хімії», можуть використовувати будь-який миючий засіб для посуду або, наприклад, господарський відбілювач (2-4 краплі на літр води). Тільки врахуйте, що після використання таких розчинів промивати гідрат і всі його частини потрібно ретельно і не менше трьох разів. Щоразу новою водою. Ви повинні бути впевнені, що видалили всю миючу рідину.

На форумах рекомендують використовувати пігулки для дезінфекції басейнів. Це цілком логічно, але промивати після них знову ж таки потрібно дуже ретельно.

Пристосування для миття гідратів

Якщо при покупці гідратора Ви надійшли грамотно і взяли модель з широкою кришкою, що загвинчується, в яку можете просунути руку - Ви полегшили собі життя з точки зору його миття. І тут його можна спокійно мити рукою. Це саме стосується і моделей на застібці, але в які можна засунути руку. Так, не дивуйтеся, є невеликі гідратори на один – два літри на застібках, у які пролізе лише дитяча чи жіноча рука. У такому випадку прошу дітей або кохану жінку помити Ваш гідратор або мити його самі за допомогою щіток.

Існують спеціальні набори для догляду за гідратором. Вони включають:

 • щітку для чищення резервуара;
 • маленьку щіточку для чищення важкодоступних місць: загубник, місце з'єднання трубки та резервуара;
 • вузька щітка на гнучкому шомполі для чищення усередині сполучної трубки;
 • спеціальну гнучку вішалку для сушіння гідратора.

Чим мити гідратор

Клапан («сосок»), сполучні шви на ємності і трубка зазвичай найзабрудненіші місця, але за допомогою щіток і старанності можна їх ретельно вимити.

Як говорилося вище, після миття, особливо «спеціальної хімією» чи іншими розчинами потрібно ретельно прополоскати всі частини питної системи.

Як прополоскати гідратор

Як сушити гідратор

Після полоскання потрібно злити всі залишки води, можна навіть усередині ємності витерти її чистою сухою ганчірочкою, щоб прискорити процес сушіння і повісити його так, щоб залишки води могли самі стікати. Головне, щоб стінки гідратора не торкалися один одного, і залишити його сохнути на якийсь час, але не на прямих сонячних променях - вони шкідливі для матеріалу ємності.

Якщо є спеціальна вішалка для сушіння гідратора, це дуже зручно, але якщо її немає, можна використовувати різні підручні засоби. Можна навіть скрутити петлею шланг подачі води та вставити його в резервуар, щоб розперти його зсередини і не дати стінкам ємності злипнутись.

Сушіння гідратора

Ємності питних систем, виготовлених з м'якого пластику, і з широкою горловиною або клямкою, можна просто вивернути навиворіт для того, щоб вона швидко і добре просохла.

Вивернути гідратор навиворіт для просушки

Як варіант, якщо потрібно швидко висушити, можна використати звичайний домашній фен. Але, врахуйте, що:

 1. Не перегрійте гідрат – інакше можете пошкодити пластик.
 2. Через фен у гідратор може потрапити пил із приміщення, в якому його сушать.

Як зберігати гідратор (питну систему)?

Зберігати питну систему слід лише у просушеному вигляді та в сухому приміщенні.

Не потрібно класти їх у поліетиленовий пакет. Найкраще для цього використовувати тканинний мішок, паперовий пакет або картонну коробку з кришкою. Питний клапан має бути закритий захисним ковпачком. Це потрібно, щоб захистити систему від пилу та впливу сонячних променів.

Після тривалого зберігання без використання, наприклад після зими, найкраще перед тим, як налити воду в гідратор перед поїздкою, сполосніть його.

Гідратор, якого велосипедист правильно доглядає, не даватиме ніякого присмаку воді і довго йому прослужить.

Що ще можна почитати на цю тему

 1. Фляга або гідратор? Що краще на велосипедній прогулянці
 2. Велофляга або пластикова пляшка? З чого краще пити під час велопрогулянок.
 3. Що таке гідратор, для чого він потрібний, плюси та мінуси
 4. Що та як пити при катанні на велосипеді

  Коментарі (0)

  Коментарі

  Поки немає коментарів

  Залишити коментар

  Всі поля обов'язкові до заповнення
  Ви не представилися
  Нам цікава Ваша думка
  CAPTCHAОновити зображення
  Ви неправильно ввели текст з картинки
  Перед публікацією коментарі проходять модерацію