На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як правильно мити велосипед

Опубліковано:

Відредаговано: 07.02.2020

Брудний велосипед

Те, що великий мити потрібно ми переконувати нікого не будемо – це і так зрозуміло.

Бруд не тільки заважає їздити і брудниться, але ще і сприяє швидкому зносу частин велосипеда та корозії металу. До речі, ті, хто вважає, що алюміній, титан і карбон не кородують як сталь, і тому такі байки можна мити рідше, зовсім не праві. Вони звичайно не іржавіють, але елементи трансмісії та інші рушійні частини зношуються дуже швидко.

Адже що таке бруд – це пісок, глина, земля і інші абразивні елементи, які дуже швидко зітруть ланцюг, зірки, гальма і т.д. Механізм перемикання швидкостей і гальма взагалі перестають працювати при сильному забрудненні. А їзда без гальм – це практично гарантована трагедія …

Та й виглядати бруднулею в очах інших не дуже приємно.

Зовсім не обов'язково мити тільки в такому стані, як на фотці вище. Якщо була довга поїздка по гірських або путівцях, то на ланцюзі і трансмісії скупчиться пил і сухий бруд, різко збільшує їх знос. І на найближчій зупинці краще їх почистити, як мінімум всуху.

Ну і вже абсолютно точно потрібно добре помити свого залізного коня перед постановкою його на зимове або просто тривале зберігання.

Де помити велосипед

Варіантів місць миття може бути кілька:

 • У дворі приватного будинку.
 • В гаражі.
 • На автомийці.
 • На природі.
 • Будинки в квартирі.
 • На сходовому майданчику або під під'їздом.

Почнемо з ідеального варіанту – є приватний будинок або гараж.

Тут можна спокійно вимити велосипед, не боячись нічого забруднити, використовуючи при цьому шланг або просто відро з водою. Можливо, у особливо просунутих байкерів, до того ж ще й автомобілістів, навіть є малогабаритні мийки керхер. Мити ними дуже швидко і зручно, правда є деякі нюанси, про які ми поговоримо нижче.

Можна помити велосипед і на автомийці. Не можна сказати, що це дуже поширена послуга (хоча особисто бачив у деяких її в прайсі), але частенько автомийники беруться за це просту для них справу. Нюанси при цьому такі ж, як і при роботі з домашнім Kerher.миття велосипеда в річці

На природі – поруч з річкою, озером. Найчастіше це проміжний варіант почистити свого залізного коня в поході або після грязьової ділянки дороги. Там зазвичай змивають основний бруд і дорожній пил, особливо це стосується коліс, трансмісії і рами. Повністю кидати його в воду не потрібно - просто поставили колеса в воду і спокійненько миєте.

Що стосується спроб вимити велосипед в морській воді – то тут напевно і так зрозуміло, що робити це вкрай не бажано, тому що морська сіль, після висихання, буде продовжувати працювати як абразив і різко підвищить можливість корозії. Ну або, як мінімум, змивши основний бруд морською водою обов'язково і ретельно протріть потім байк прісної, щоб вимити залишки солі.

Помили, поставили на березі, щоб обов'язково просох перед наступним етапом шляху, і відпочивати…

Так, і не забудьте змастити його, після висихання.

 

Миття в квартирі або на сходовому майданчику. Самий незручний, але частий варіант.

В цьому випадку потрібно бути акуратним і відразу прибирати після себе.Велосипед у ванній

У дитинстві ми ще мили великі під під'їздом. Виносили у відрі воду, ганчірки - і всім натовпом драїли всі великі відразу. Цей метод мав два великих плюси: по-перше, не потрібно було після себе наводити порядок, а, по-друге, поки мився і сохнув велосипед ми продовжували дуркувати. А притягти одне-два відра води на ліфті (вони тоді ще скрізь нормально працювали) або навіть збігати пішки - для нас не представляло ніякої проблеми.

Миття у ванній, на мій погляд, цілком реальний, але не найзручніший варіант.

По-перше, ванна кімната і сама ванна просто часто занадто маленька, щоб вламуватися туди ще й з велосипедом, протягнувши його по квартирі і не забруднивши нічого при цьому.

По-друге, найчастіше потрібно розбирати байк або знімати, як мінімум, переднє колесо – інакше він просто не влізе в неї. При цьому постаратися не подряпати виделкою без колеса саму ванну.

По-третє. Після миття велосипеда, потрібно буде помити ще й ванну від бруду. Врахуйте ще один момент: якщо на колесах стоять покришки з дешевої гуми (не фірмові), то вони можуть залишати на кахлі або на білій поверхні самої ванни чорні сліди при "чирканья" колеса об стінку ванній або по плитці.

Ну і по-четверте. Не кожна господиня буде щаслива від того, що у ванній, крім неї, миється ще й велосипед.

Ну а любителям митися у ванній з велосипедом хотілося б від щирого серця побажати якомога швидше перейти на наступний етап у велопрогулянках і почати у ванні мити не велосипед, а один одного. По-моєму, це має набагато більше користі…

миття велосипеда у ванній

Так що кожен вирішує сам-де і як мити свого залізного друга.

 

Чим мити велосипед

що потрібно для того, щоб помити велосипед

Що потрібно для миття байка:

 • Природно вода.
 • Миючий засіб.
 • Губка (бажано двостороння).
 • Щітки з жорсткою щетиною, зубна щітка для чищення вузьких місць або спеціальна щітка для чищення касети.
 • М'яка ганчірочка.

При митті, крім води, добре використовувати звичайне господарське мило (розчинити його у воді) або будь-який звичайний побутовий миючий засіб. Найчастіше рекомендують Фейрі, а й інші те ж підходять. Хоча, чесно кажучи, ми в своєму дитинстві завжди мили тільки водою, без всяких Fairy І Gala. А ось руки після цього будинку мили з милом.

Не рекомендую мити за допомогою різних пральних порошків. Від них часто залишаються розлучення, від яких потім не так просто позбутися.

Замість миючого засобу або для чистового миття, після того як змили основний бруд, можна використовувати і автошампуні. Вони більш м'які і утворюють на металевих поверхнях захисну воскову плівку, що володіє додатковими захисними властивостями і надає байку своєрідний блиск.

Є і спеціальні миючі засоби для велосипедів, наприклад, Pro-clean, Pedro’s і т.п., які не тільки змивають бруд, але і різні бітумні, масляні та інші плями невідомої природи.

В нинішній час в вело або інтернет-магазинах можна придбати готові набори для чищення, змащення і миття велосипеда включає все необхідне: миючий засіб, щітки, губки і ганчірочки.

Для змиву твердого бруду, при митті вручну, використовуємо щітки або жорстку сторону губки. Розлучення і патьоки притираємо м'якою стороною губки. В кінці протираємо байк чистою сухою ганчіркою.

Обов'язково перевірте, що б вода не залишилася всередині труб рами – сохнути вона там буде дуже довго і викличе іржу.

Як мити велосипед

Якщо багато засохлої бруду – намочіть її і вже добре намоклу зчищайте. Найкраще, звичайно, змивати її напором води або, якщо моєму руками з відра, то зчищати бруд щіткою. Можна жорсткою стороною губки, але тоді акуратно.мити велосипед починаємо зверху

Моєму зверху вниз.

Намагайтеся водою змити максимальну кількість бруду, що б потім не дряпати фарбу на деталях велосипеда залишилися частинками при роботі губкою.

Далі моєму, як зазвичай, нічого особливого. Намагайтеся не зчищати бруд ніякими тяганинами, ножами, гострими залозками – бережіть фарбу і лакове покриття. Для цього є щітки (включаючи стару зубну) і струмінь води. У деяких місцях велосипеда зчистити бруд можна тільки старою зубною щіткою.

Часта помилка при митті – забувають знизу помити пір'я, нижню трубу рами і особливо каретку.

Якщо велосипед зберігатися будинку, то покришки, звичайно, миються більш ретельно, якщо в гаражі або в іншому місці – тут вже за бажанням. Але намагайтеся все ж вимити якомога більше бруду з протектора – інакше його зчеплення з поверхнею буде поганим.

Часто ми мили колеса просто поставивши їх в тазик з водою і, потихеньку прокручуючи його у воді, вимивали весь бруд.

Колесо (обода і спиці) не бояться води, але після миття струменем їх все ж краще протерти ще раз губкою, а потім сухою ганчіркою.

Втулки, касету, каретку мити потрібно, намагаючись, щоб вода не потрапила всередину, особливо якщо це какой0нибудь ашан-байк.

Ретельно змийте весь бруд в механізмах заднього і переднього перемикання швидкостей.

Найскладніший етап при митті – це миття трансмісії: ланцюга, касети і системи. На цьому ми тут зупинятися не будемо, так як все описано в статті «Як правильно мити і змащувати велосипедну ланцюг».

Якщо на велосипеді стоїть амортизаційна вилка, акуратно мийте її ноги, щоб вода не потрапила під пильовики.

Після миття обов'язково потрібно:

 1. Витерти велосипед насухо чистою ганчіркою.
 2. Дати йому повністю висохнути.
 3. Після повного висихання обов'язково змастити ланцюг, касету, втулки, каретку.

 

Миття велосипеда на автомийці або використовуючи домашню портативну мийку Kärcher (керхер).

Миття велосипеда портативною мийкою керхер

Як на мене – це один з найшвидших, якісних і простих способів помити своє диво техніки. Але, і це дуже важливо, потрібно дотримуватися деякі особливості:

 1. Зніміть перед миттям все навісне обладнання (сумки, комп'ютери, ліхтарики і т.п.). Як би не старалися, а все одно вода потрапить на них. Якщо крила і сідло легко знімається-найкраще зніміть їх . Сідло взагалі краще зайвий раз не мочити, а крила простіше помити окремо.
 2. Мити при найнижчому тиску води. Чому? Дуже потужний струмінь може деформувати ротор дискових гальм і деякі деталі трансмісії. Якщо відчуваєте, що струмінь занадто сильно б'є навіть на самому мінімальному тиску просто відійдіть трохи подалі від байка і мийте краєм струменя швидкими рухами.
 3. Ще одне завдання – уникнути попадання води у втулки, каретку, касету, під ущільнювачі на амортизаційних вилках. Намагатися, щоб вода не потрапила всередину рами – особливо сталевого і карбонового велосипеда. Якщо у вас одношвидкісні або якісні гірські моделі – то вони практично всі мають захист від води і боятися особливо нічого.
 4. Обов'язково добре просушуємо велосипед після такої мийки і змащуємо ланцюг, зірочки, касету, каретки і втулки.

Якщо ви не впевнені в здібностях хлопців на автомийці правильно помити велосипед – поясніть їм як правильно це зробити, а ще краще поспостерігайте.

Якщо знизу велосипеда (на нижній трубі, пір'ї, каретці) з'явилися чорні бітумні цятки, то змити їх можна вручну спеціальною хімією, згаданої вище (Pro-clean, Pedro’s і т.п).

Особливості миття велосипеда взимку.

Думка молодих і ледачих байкерів про те, що «мити велосипед взимку не обов'язково» глибоко помилково.

Головну небезпеку взимку представляють солі, якими посипають дороги в місті, а при поїздках на природі дрібний бруд, земля, пісок, які прилипають разом з брудним снігом на велосипед, а після того, як сніг розтане, залишаються на його деталях.

Мити байк взимку найкраще відразу після закінчення покатушек, поки сніг, налиплий на нього, не почав танути і скупчилася на ньому бруд не затекла в механізми. Природно, налиплий сніг потрібно максимально зчистити.

Вся технологія мийки точно така ж, як при митті в теплу пору року. Головне, добре просушити і змастити велосипед після цього. І якщо влітку його можна залишити на сонечко і почекати, поки він сам висохне, то взимку так просто це не вийде. Якщо ви миєте велосипед в теплому приміщенні, можете його так само залишити, для просихання на якийсь час. Якщо процес мийки відбувається в неопалюваному приміщенні, то для прискорення висихання можна скористатися побутовим феном, інфрачервоним обігрівачем або електричною повітродувкою і т. п.

На питання «Можна мити велосипед взимку на вулиці» відповім так.

Для початку потрібно зрозуміти, що сама фраза «взимку на вулиці» дуже сильно різниться за місцем і температурі. Наприклад, взимку на березі Чорного моря це може бути від 0 до +5 градусів. У той же час в середніх широтах це вже 10-15 градусів нижче нуля.

Так що кожен сам вирішує, що таке для нього зима.

Логіка тут проста. Швидко змити бруд на вулиці можна, якщо вода не встигне замерзнути прямо там, але після цього обов'язково занести велосипед в приміщення і добре просушити. До речі мити краще гарячою водою.

Якщо це робиться взимку на автомийці, то потрібно обов'язково попросити просушити тільки що помитий велосипед.

Ну і не забудьте його змастити.

Так що удачі в велопрогулках на чистому і красивому велосипеді, а наприкінці невелике відео:

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію