На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Де і як зберігати велосипед взимку

Опубліковано:

Відредаговано: 16.10.2019

Питання зберігання велосипеда досить актуальне практично для всіх байкерів. Зараз стає все більше сміливців, для яких сезон катання ніколи не закінчується, особливо в південних частинах країни, але і у них існує питання паркування велосипеда між покатушками.

Питання зберігання велосипеда можна розглядати з двох сторін:

 1. Де і як поставити велосипед між покатушками?
 2. Де і як довго зберігати свого «залізного коня» в міжсезоння: від пізньої осені до весни?

Давайте розглянемо обидва варіанти.

Перш за все, хочеться зупинитися на питанні складних велосипедів.

Головний плюс складних велосипедів

Якщо Ви заздалегідь знаєте, що місця для зберігання велосипеда в квартирі або гаражі мало, то можна доглянути складну модель собі або дитині. Однією з його головних особливостей якраз і є здатність займати набагато менше місця при зберіганні і перевезенні. Такий байк спокійно поміститься в комору, на антресоль, навіть якщо його покласти або повісити на стіні в гаражі або в підвалі він не займе багато місця.

Тим більше, що сучасні моделі складаються і повертаються в зібраний вигляд буквально за пару хвилин, як, наприклад, горний складаний велосипед для чоловіків і жінок Formula Hummer 2015 (Формула Хаммер).

Велосипед Formula Hummer 2015 (Формула Хаммер), складаний, гірський, для чоловіків і жінок

Місце зберігання велосипеда має відповідати наступним умовам:

 1. Забезпечити простий і швидкий доступ до байку в разі необхідності.
 2. Велосипед не повинен віднімати занадто багато життєвого простору у людей, не заважати на проході і не бруднити місце зберігання.
 3. Байк не повинен перебувати під прямими сонячними променями, так як це погано впливає на фарбу і лак, якими покриті деталі велосипеда, на його пластмасові і гумові частини (наприклад, пильовики, сальники).
 4. Бажано, щоб температура в приміщенні, де зберігається байк, була як мінімум вище +5 градусів.
 5. Відсутність перепадів температур. Від нього гумові та пластмасові деталі втрачають еластичність і механічні властивості. Так само це призводить до появи вологості.
 6. Не знаходиться біля опалювальних приладів – підвищена температура погано позначиться на покришках, гумових ущільнювачах і т. п.
 7. Відсутність підвищеної вологості і впливу води. Особливо це стосується підвалів і балконів.

 

Які місця зберігання велосипедів існують.

 1. Для початку найпростіший і ідеальний варіант: є свій будинок з опалювальним гаражем, цокольним поверхом або велика квартира з хорошою передпокою, в якій «хоч конем гуляй». Тут все зрозуміло і класно – байк завжди в теплі і під рукою. Потрібно покататися-взяв його і поїхав.

  У разі довгого зберігання в міжсезоння велосипед можна просто повісити на стіні або під стелею на спеціальних гаках або стійці. Він навіть може стати частиною дизайну.

  Зберігання велосипедів на цокольному поверсі Зберігання велосипедів на стійці
  Зберігання велосипеда в цокольному поверсі будинку Велосипеди на стійці

   

 2. Окремо стоїть опалювальний гараж теж відмінне місце для тривалого зберігання. Тут велику роль відіграє його положення щодо місця проживання. Якщо він недалеко від будинку, то і для зберігання між поїздками теж підійде.
 3. Неопалювальний гараж – варіант звичайно трохи гірше, але після грамотно проведеної підготовки для тривалого зберігання велосипед відмінно переживе зиму.
 4. Балкон. Найбільш часто зустрічається місце паркування велосипеда. Якщо він опалювальний або хоча б засклений, то зберігати там байк можна. Якщо немає – то це рівнозначно зберіганню на вулиці з усіма нехорошими наслідками для технічного стану. Причому іноді це буде мати навіть зовсім погані наслідки.

  При зберіганні на балконі потрібно захистити велосипед від попадання прямих сонячних променів, накривши його чохлом, клейонкою, темною плівкою.

  Ще один мінус балконного зберігання – необхідність після кожної покатушки мити колеса, акуратно тягати його по квартирі, не дряпати меблі, не зачепити штори біля виходу на балкон, та й на нашому балконі не сильно-то розвернешся. Хоча якщо у кого широкі і довгі балкони або лоджії, то їм значно зручніше. Особисто зустрічав «кулібіних», які, живучи на 2-3 поверхах, влітку піднімали свої байки на зовнішню сторону балкона на системі блоків і чіпляли їх там, закриваючи від світла і опадів клейонкою. Не можу сказати, що він забезпечує ідеальне збереження – але життя є життя і в квартирі місця не завжди вистачає людям, не кажучи вже про велосипеди.

  Підйом велосипеда на балкон на блоках

  Для літнього зберігання це можливий і життєвий варіант, а ось для осені та зими він точно не підійде.

   

  Велосипеди на відкритих балконахЗберігання на балконі або в підвалі несе в собі небезпеку отримати підвищену вологість від збережених предметів по сусідству. Овочі, наприклад, капуста при зберіганні в зимовий період«дихає », виділяючи вологу. Волога так само виділяється і при гнитті овочів. Знову ж при сушінні білизни на балконі вологість підвищується.

  Варіанти зберігання велосипеда на балконі

 5. Квартира. Якщо метраж дозволяє, то найзручніший варіант. Байк завжди під рукою, завжди в сухому і теплому приміщенні. Питання з мийкою між поїздками все-одно стоїть, зате великий буде завжди чистим.

  Часто його миють на сходовому майданчику, а після того, як він висохне, заносять в квартиру.

  Варіантів зберігання велосипеда в квартирі кілька:

  • в передпокої на колесах
  • на стіні або стійці в коридорі або кімнатах
  • на стелі в коридорі або кімнатах
  • у коморі або спеціальній шафі у вертикальному положенні

  Варіант зберігання на колесах в коридорі зручний для сезону катання, а для тривалого або зимового зберігання непогано чіпляти його на стіну під стелю, притиснувши колеса до стіни.

  Варіанти зберігання велосипеда в квартирі

  Зі зберіганням велосипеда в квартирі є один цікавий і неприємний момент.

  Якщо на підлозі постелений лінолеум, то на ньому можуть залишитися чорні плями від покришок. Вони виникають, якщо велосипед стоїть довго на одному місці. Поняття «довго» може бути різним: від декількох днів до місяця. Деякі типи лінолеумів добре і швидко вбирають в себе якісь хімічні речовини з покришок. Що найнеприємніше в цьому – те, що ці плями дуже важко прибрати. У деяких випадках вони залишаються назавжди.

  плями на лінолеумі від покришок велосипеда

  Так що між лінолеумом і покришками краще щось прокласти: фанеру, картон, ганчірочку і т. п.
 6. Під'їзд або сходова площадка. З точки зору сухості і температурного режиму місце не погане, але з точки зору захисту від угону місце не найкраще. Велозамки тут навряд чи допоможуть. Є ще й питання сусідів. За законом не можна захаращувати сходові клітини і прольоти різними предметами, що заважають проходу громадян. Якщо вирішити питання з охороною і неспокійними сусідами, то місце хороше для будь-якого зберігання велосипеда.

  Зберігання велосипедів на сходовому майданчику і в тамбурі

 7. Тамбури в коридорах. На мій погляд, одне з найбільш вдалих місць. Зараз у багатьох багатоповерхівках планування така, що кілька квартир знаходяться в одному тамбурі і, об'єднуючись, ставлять одну спільну двері на вхід. Якщо поруч з Вами живуть адекватні сусіди і місце в ньому дозволяє, то зберігати там велосипед – відмінна ідея . Його так само можна кріпити високо до стіни або ставити у вертикальному положенні, що б не заважати іншим.
 8. Є ще варіант окремого зимового зберігання велосипедів на спеціальних теплих стоянках, які організовують деякі підприємці (зазвичай це роблять майстерні з ремонту велосипедів) або ініціативні жителі серед власників багатоквартирних будинків в теплих підвалах або на горищах своїх багатоповерхівок. Наприклад, в Миколаєві в наших магазинах є такі приміщення, в яких можна зберігати велосипеди взимку.
 9. Якщо є зайві гроші і місце на присадибній ділянці, то для літнього використання можна поставити спеціальний велосипедний гараж. Правда, особисто я такого у нас жодного разу не бачив – швидше за все це актуально тільки для західних байкерів. Взимку зберігати великий в цьому залізному ящику не можна.

залізні гаражі для зберігання велосипедів влітку

Ще кілька нюансів, при зберіганні велосипедів, про які хочеться нагадати:

 1. Перед постановкою байка на тривале, найчастіше зимове зберігання, необхідно відповідним чином його приготувати. Як це зробити, можна почитати у відповідній статті на нашому сайті.
 2. Після будь-яких поїздок по бруду, коли велосипед Брудний і мокрий його необхідно обов'язково вимити і висушити. Не потрібно відкладати це на «потім». Справа в тому, що саме мокрий бруд дуже сприяє появі іржі, а бруд на трансмісії різко підсилює знос ланцюга та зірочок.
 3. Часто для економії місця рекомендують розгортати кермо уздовж рами і скручувати педалі (їх можна вкрутити зі зворотного боку, щоб потім не шукати). Ця рекомендація добре підходить для тривалого зберігання, а ось для повсякденного це не дуже зручно. Кожен раз перед і після поїздки відкручувати гайки не буде доставляти задоволення. Та й самому велосипеду це не дуже корисно. Якщо місця для зберігання мало, то можна зробити по-іншому: зняти переднє колесо і крило, розгорнути кермо уздовж рами, а колесо з крилом покласти на раму або взагалі окремо.
 4. Легко вішати на стіну і стелю карбонові і титанові моделі – вони легкі. Алюмінієві теж не дуже важкі, а от сталевими це не завжди просто. Все-таки 15-20 кг підняти і підвісити на гачки, якщо вони вище рівня плечей не завжди легко.
 5. Якщо поруч з місцем зберігання проходять комунікації, наприклад, в підвалах часто проходять труби систем опалення, каналізації та водопроводу, не ставте велосипеди під ними. На них накопичується конденсат, який капає на стоїть внизу велосипед – і до весни ви отримаєте іржу.
 6. При тривалому зберіганні краще, щоб великий не стояв на колесах, а висів на гаках – покришки будуть відчувати себе краще. Саме спосіб зимового зберігання в підвішеному стані за верхню трубу рекомендують багато виробників для своїх виробів.
 7. Відвідуйте, час від часу, свого залізного друга і перевіряйте – чи все в порядку. Якщо він стоїть на колесах, прокручуйте їх трохи, щоб він стояв на різних частинах гуми. Якщо велосипед висить, причеплений за одне або обидва колеса, то при тривалому зберіганні бажано їх час від часу прокручувати хоча б на 90 градусів, щоб не деформувати обід.
 8. У продовженні попереднього пункту хочеться сказати наступне - якщо є можливість, то при тривалому зберіганні краще, щоб велосипед висів, а не стояв на колесах.
 9. Цікаві ідеї та дизайнерські рішення по зберіганню велосипеда в квартирі можна знайти в інтернеті або подивитися по цій, хоча, як мені здається, для багатьох наших квартир в 5 і 9-ти поверхівках більшість з них навряд чи підійде.

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію