На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Фляга або гідратор? Що краще на велосипедній прогулянці

Опубліковано:

Про користь регулярного пиття під час велосипедної прогулянки, особливо тривалої, ми міркувати не будемо - це і так зрозуміло.

Що найкраще пити при покатушки - описано в статті «Що і як пити при катанні на велосипеді».

Одвічна суперечка про флягах і пластикових пляшках розглянуто тут.

Тепер поговоримо про ще одно питання: що краще використовувати флягу або гідратор?

Під терміном «фляга» будемо мати на увазі, як спеціалізовану велосипедну флягу, так і звичайну пластикову пляшку. Тут важливий сам принцип пиття - з пляшки або з гідратора.

Перш за все, нагадаємо що таке «гідратор».

Гідратор (поїлка, гідропак) - це питна система, що складається з ємності для води (герметичний пакет з щільного харчового пластику) з трубкою для пиття та загубником.

Ємності для води зазвичай виготовляють з прозорого поліетилену, хоча є моделі і з напівпрозорих тканин або взагалі непрозорі. Краще вибирати прозорі варіанти, так як простіше стежити за залишком води і чистотою ємності.

Існує три варіанти поїлок:

 1. З кришкою.
 2. З засувкою.
 3. З кришкою та засувкою.

Системи з кришкою, що загвинчується мають кращу герметичністю і стійко переносять удари та статичні навантаження, наприклад, якщо його притиснуть в рюкзаку інші речі.

На трубці закріплений змінний загубник (клапан, «сосок»), з якого зручно пити. Вони практично завжди змінні, бувають прямі, вигнуті, з різними типами подачі води і т.д.

Вигнуті (Г-образні) загубники зручніше, так як трубка системи зазвичай йде по лямці рюкзака, і вигнутий загубник дає можливість зробити її коротше. Прямий клапан гніт трубку на 180 °, а вигнутий - на 90 °. Клапан обов'язково повинен мати пилозахисний ковпачок.

Важливий нюанс: дуже зручно, коли клапан має дві системи закривання:

 • Транспортна - краник, який перекриває доступ до води з трубки до загубнику.
 • Оперативна - знаходиться в самому «соску» і відкривається, наприклад, натисканням на нього зубами.

Перш за все, хотілося б більш коректно поставити саме питання. Не зовсім правильно говорити, «що краще - фляга або гідратор». На мій погляд, більш коректно поставити питання так: «Для будь покатушек зручніше фляга, а для яких гідратор».

У реальному житті використання фляги або гідратора визначається трьома основними факторами:

 • Що є в наявності: фляга, гідратор або і те й інше.

 • Звичкою і зручністю велосипедиста користуватися одним або іншим девайсом.

 • Типом поїздки і обсягом води, який потрібно брати з собою.

Брати в прогулянку по парку з сім'єю гідратор трохи дивно. Набагато простіше взяти 0,5-0,75 флягу з водою на всіх і спокійно кататися. А ось в тривалій поїздці велосипедисту буде комфортніше відчувати себе з гідратор на півтора-два літри.

Давайте розглянемо особливості використання фляг і гідратор, плюси і мінуси кожного з них. На підставі цього кожен сам вирішить, що йому зручніше.

Особливості використання фляг або гідраторів в велосипедних поїздках

 1. Перше і основне - з гідратора набагато зручніше пити в русі в порівнянні з флягою. Не потрібно діставати флягу з кріплення, відкривати і пити, закидаючи голову. Досить просто взяти клапан гідратора в рот і стиснути його зубами - вода вже в роті.
  Пить из фляги или гидраторв
 2. Другий важливий плюс гідратора - в нього входить більше рідини, ніж у флягу. Зазвичай це 2-3 літра. Для перевезення такого ж обсягу буде потрібно 2-4 фляги, які не завжди і кріпити, то на велосипеді зручно.
  Крепление фляг на велосипеде
 3. Носити гідратор в рюкзаку за спиною набагато зручніше, ніж пляшки або фляги. Це може бути як спеціальний рюкзачок тільки для гідратора, так і звичайний туристичний рюкзак зі спеціальним відділенням для ємності з водою і кріпленням для шланга на лямках. Практично у всіх сучасних рюкзаках є відділення для гідратор. Вага води, правильно розподілений на спині, практично не відчувається.

  Ну і дотягнутися до пляшки, закріпленої на передньому колесі або під нижньою трубою рами під час руху, не завжди зручно - доводиться зупинятися. У випадку з гідратор потрібно просто взяти загубник в рот і почати пити.

 4. Місце в рюкзаку, заімаются гідраторрм в міру зменшення води в ньому зменшується, а у фляги завжди залишається однаковим, незважаючи на те, є в ній вода чи ні. Особливо це актуально, якщо фляги зберігаються в рюкзаку.
 5. У гідратор дуже рекомендується наливати тільки воду, ну або ізотоніки. Наливати в нього чай, соки або інші напої, на відміну від фляги, не рекомендується. Регулярно мити після використання потрібно обидва девайса, але робити це з гідратор складніше, ніж з флягою. Хоча це справа звички і навичок.
 6. В дорозі набрати води в гідратор, покладений в рюкзаку, складніше, ніж просто налити з джерела в пляшку. Доведеться його діставати, а потім упаковувати знову, що в уже укладеному рюкзаку не завжди зручно.набрать водй в гидратор или бутылку
 7. З фляги Ви завжди зможете дати напитися товаришеві по поїздці, а ось дати попити з гідратора вже проблематично.

  По-перше, з точки зору гігієни: все-таки Ви свій «сосок» повинні дати іншій людині.

  По-друге, шланг гідратора закріплений на лямці рюкзака і, щоб дати його товаришеві, потрібно відстебнути всі застібки або зняти рюкзак, що не завжди зручно.

  У той же час дати попити зі своєї фляги завжди простіше. Можна просто зняти кришку з «соском» і передати товаришеві, який поп'є прямо з горлечка або переллє в свою пляшку.

 8. Якщо вода з гідратора почне протікати - з місця кріплення шланга до ємності або порветься основна ємність, то помітите Ви це, швидше за все, зовсім не відразу і, мало того, ще й речі в рюкзаку промокнути.

Загалом, плюси і мінуси є у одного і іншого, так що самі вирішуйте, що і в яку поїздку брати.

До речі, можна зробити гідратор і зі звичайної пластикової пляшки або фляги, замінивши стандартну кришку на спеціальну, з трубкою і загубником.

Це, звичайно, варіант дешевший, але, по-моєму, не такий зручний як справжній гідратор. Знову ж, не займає місце в рюкзаку - пляшка зазвичай кріпиться зовні. У такій конструкції є плюси як фляги так і гідратора.

Как сделать из бутылки гидратор

В якості підсумків можна сказати наступне:

 1. Не потрібно ставити питання «чи фляга або гідратор». Краще його ставить так: «коли брати флягу, а коли гідратор».
 2. Якщо в поїздку береться води до літра - сміливо використовуйте флягу. Якщо більше - то гідратор зручніше і практичніше.
 3. Якщо, так чи інакше, берете з собою рюкзак - то краще гідратор в ньому, ніж пляшка на рамі.

Ну і головне - води повинно завжди вистачатиме на всю поїздку.

Що ще можна почитати на цю тему

 1. Що і як пити при катанні на велосипеді
 2. Велофляга або пластикова пляшка? З чого краще пити під час велопрогулянок.
 3. Що таке гідратор, для чого він потрібний, плюси та мінуси
 4. Як і для чого мити гідратор, флягу та пляшку для води

Коментарі (1)

Коментарі

 • Механик 25.10.2021 11:07
  Согласен с автором - фляга на длинные дистанции, бутылка на короткие прогулки.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію