На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Дитяче велосипедне крісло. Де і як кріпити велокресло на велосипеді.

Опубліковано:

Відредаговано: 22.01.2018

У статті «Як вибрати дитяче велокрісло» ми розглянули з якого віку можна брати дитину в велопоходи, на що звернути увагу при виборі дитячого велокрісла і типи захисту велокрісел.

У цій статті ми розглянемо важливе питання про те, де і як кріпити велокрісла до батьківського велосипеду.

Як вже говорилося в минулій статті існує кілька варіантів кріплення крісла до велосипеда - як перед велосипедистом, так і у нього за спиною.

Досвід батьків велосипедистів, які вивозять своїх діток з самого раннього віку, говорить про те, що місце кріплення дитячого велокрісла залежить від віку дитини. Зовсім маленьких краще возити перед собою, а вже підросли ззаду.

Кожен варіант має свої плюси і мінуси, на яких ми зараз і зупинимося.

Кріплення дитячого велокрісла на кермо.

Крісла такого типу призначені для самих маленьких діток вагою до 10, максимум 12 кг, тобто це десь до 1,5-2 років.

Кріплення дитячого велоіпедного крісла на кермо

Плюси кріплення дитячого велокрісла на кермо

 1. Дитина завжди перед очима, з ним можна нормально розмовляти під час поїздки, що особливо важливо для зовсім маленьких діток.кріплення дитячого велокрісла на кермо
 2. Дитині цікаво-він все бачить, а якщо дати йому в руки кермо, навіть думає, що сам рулить велосипедом.
 3. Вільний задній багажник

Мінуси кріплення дитячого велокрісла на кермо

 1. Погіршується керованість велосипедом і в цілому його маневреність, так як вага дитини на кермі заважає їм ефективно управляти.
 2. Низька вантажопідйомність – до 10-12 кг
 3. Крісло не амортизується, тому дитина отримує собі всі удари, що припадають на переднє колесо, що зовсім не добре для маленького і незміцнілого хребта.
 4. У разі падіння дитина не захищена, до того ж він може потрапити під дорослого.
 5. Кріплення крісла не універсально, тому потрібно обов'язково перевіряти, чи підійде воно для керма на вашому велосипеді.

Загалом, це крісло підходить для батьків з дітьми до 1,5-2 років для катання на невеликі відстані по хорошому і рівному асфальту. Дуже добре, якщо на батьківському велосипеді буде встановлена амортизаційна вилка, тому що вона буде згладжувати удари від нерівностей дороги.

 

Кріплення дитячого велокрісла спереду на раму

Як і в першому випадку, дитина сидить перед велосипедистом.

Тут є такі варіанти кріплення:

 • Жорстко на верхню трубу рами або спеціальне кріплення
 • На нижню, підсідельну трубу або рульову трубу на гнучку сталеву вилку, яка не тільки тримає крісло, але і грає роль амортизатора, роблячи поїздку для дитини більш комфортною.
Кріплення дитячого велокрісла спереду на раму Кріплення дитячого велокрісла гнучкою сталевою виделкою на нижній трубі  

Кріплення спереду на раму

Кріплення гнучкою сталевою виделкою на нижній трубі

 
Кріплення дитячого велокрісла гнучкою сталевою виделкою на рульовій трубі Кріплення дитячого велосипедного крісла гнучкою сталевою виделкою на підсідельній трубі рами  

Кріплення гнучкою сталевою виделкою на рульовій трубі

Кріплення гнучкою сталевою виделкою на підсідельній трубі рами

 

 

Плюси кріплення крісла перед велосипедистом

 1. Дитина завжди перед очима, з ним можна говорити, витерти ніс і т. д.
 2. Дитина все бачить перед собою і, якщо дати йому в руки кермо, буде думати, що той же рулить
 3. У Вас вільний задній багажник.
 4. Таке крісло можна встановити на велосипед із заднім амортизатором

Мінуси кріплення крісла перед велосипедистом

 1. Погіршується керованість і маневреність велосипеда. Пов'язано це з мінливою центруванням велосипеда.
 2. Велосипедисту доводиться широко розставляти руки, тримаючи кермо, і ноги, крутячи педалі, що, погодьтеся, не покращує його комфортність і призводить до швидкої втоми.
 3. Якщо крісло піднято високо, то дитина буде битися головою об підборіддя велосипедиста.
 4. При падінні дитина може потрапити під батька.
 5. Якщо крісло кріпиться жорстко на верхню трубу рами, то дитина відчуває всі удари і поштовхи, що не добре для молодого хребта, особливо при тривалих поїздках. У таких випадках краще підкладати йому під попу м'яку подушечку або покривало. Так само амортизаційна вилка, встановлена на велосипеді, гасить удари від нерівностей дороги і дитина буде відчувати себе комфортніше.
 6. Передні велокрісла зазвичай трохи вже і менше задніх, тому возити в них можна малюка, тільки якщо його вага не перевищує 15-17 кг, тобто десь до 3,5-4 років. Більш старших і важких возити спереду вже не тільки не зручно, але і ставати небезпечно. Занадто складно керувати велосипедом.
 7. При покупці переднього велокрісла потрібно враховувати сумісність з вашим велосипедом. Якщо по верхній трубі рами йдуть троси гальм і перемикання швидкостей, то кріпити крісло безпосередньо до труб буде не можна. Якщо кріплення на простих хомутах-можна їх пропустити між тросом і трубою або поставити спеціальні накладки з отворами під троси. Не завжди просто закріпити крісло і на моделях з короткою або заниженою рамою, на рамах з похилими трубами.

Маленьке дитяче велокрісло для кріплення на верхню трубу рамиЗ урахуванням перерахованих мінусів можна сказати, що велика за розмірами крісло, закріплене перед сідлом, створює проблеми самому велосипедисту. Незручно тримати кермо, крутити педалі і доводиться весь час«визирати » через дитину на дорогу.

У цій ситуації, на мій погляд, набагато краще застосовувати прості і маленькі моделі. Особливо це стосується поїздок на невеликі відстані: коли батькам потрібно відвести дитину в садок, з'їздити в магазин або ви всією сім'єю робите невелику прогулянку. Все одно маленьку дитину довго возити складно – він просто не висидить ,йому потрібно рухатися.

Для таких випадків просте і дешеве крісло, яке протягом 5 хвилин кріпитися 4 болтами до труби, з м'якою сідушкою і спинкою – оптимальний варіант. Наприклад, модель на фотографії.

Отже:

Крісло, закріплене перед велосипедистом, на якій би трубі рами воно не кріпилося, підійде для неспішних і спокійних поїздок по асфальтовим або укоченим грунтовим дорогам для дітей до 4 років і вагою до 17 кг.

 

Кріплення дитячого велокрісла ззаду на багажник або підсідельну трубу.

Тут є два варіанти:

 1. Жорстке кріплення на багажник.
 2. Кріплення до підсідельної труби на м'яких амортизаторах. Його те ж можна кріпити як спереду, так і ззаду. Це взагалі найзручніший варіант з нашої точки зору.
Кріплення дитячого велокрісла гнучкою сталевою виделкою на підсідельній трубі рами Кріплення дитячого велокрісла на багажник велосипеда Жорстке кріплення дитячого велокрісла на багажник

Кріплення гнучкою сталевою виделкою на підсідельній трубі рами

Кріплення на багажник з гумовими амортизаторами

Жорстке кріплення на багажник

 

Плюси розташування дитячого велокрісла за велосипедистом

 1. Підходить для дітей вагою до 25 кг.тобто практично для всіх.
 2. Можна встановити майже на всі моделі велосипедів. Там де є багажник – просто прикріпити до нього. Там де немає багажника можна або купити багажник і встановити на нього крісло або, якщо задній багажник поставити не можна, можна прикріпити крісло до підсідельної труби. Деякі моделі крісел йдуть в комплекті прямо з багажником. Наприклад, велокрісла німецької фірми Topeak комплектуються фірмовим алюмінієвим багажником.
 3. При падінні дитина краще захищена, ніж при посадці перед велосипедистом. Малюк пристебнутий в кріслі, і падає практично завжди боком, а бік у таких крісел досить надійно прикритий. До того ж батько падає не на дитину, а перед ним.
 4. Таке крісло можна встановити на велосипед із заднім амортизатором

 

Мінуси розташування дитячого велокрісла за велосипедистом

 1. Не видно дитини, і не завжди зрозуміло, що він там ззаду робить. Складніше з ним розмовляти. Єдиний спосіб спробувати вирішити цю проблему-встановити дзеркало заднього виду .
 2. При кріпленні крісла на багажник немає амортизації, дитина отримує всі удари, що припадають на заднє колесо. Частково цю проблему вирішують крісла з пружинами або гумовими прокладками між корпусом і багажником.
 3. Дитині погано видно дорогу, огляд тільки з боків – перед очима Татова або мамина спина.

Часто моделі крісла на амортизаторах, яке кріпитися на підсідельну трубу можна встановлювати як у варіанті перед велосипедистом, так і у варіанті ззаду над багажником.

Чесно кажучи, варіант кріплення велокрісла ззаду на підсідельну трубу на сталевих амортизаторах найкращий варіант з усіх розглянутих нами.

Він не заважає велосипедисту крутити педалі і управляти велосипедом, не надто сильно змінюється центрування велосипеда і, отже, його керованість і маневреність. Дитині їхати м'яко і комфортно, так як сталеві кріплення грають ще й роль амортизаторів.

Крісло швидко ставиться і знімається з велосипеда. Якщо його зняти, то залишився замок на трубі не заважає велосипедисту. Купивши додатковий замок можна по черзі везти дитину в велопоході просто переставивши крісло з татового на мамин велосипед.

Такі кріплення досить універсальні, так як рами велосипеда бувають різними (короткими, заниженими, без верхньої труби), але ось підсідельна труба є у всіх велосипедів. Єдино потрібно звичайно перевірити, щоб по підсідельній трубі не проходили троси перемикання передач і гальм або кріпити замок там де їх немає.

При покупці крісла з кріпленням на підсідельну трубу зверніть увагу на те, щоб кріплення, що встановлюється на підсідельну трубу, було сумісно по діаметру з підсідельною трубою вашого велосипеда. Зазвичай кріплення сумісні з трубами діаметром від 28 до 40 мм.

Ще один момент, пов'язаний з кріпленням крісла на багажник.Багажник на підсідельний штир

Якщо на велосипеді немає багажника, то деякі батьки купують багажник На підсідельний штир, і кріплять на нього крісло. Ми не вважаємо цей варіант занадто хорошим з наступних причин:

 1. Такі багажники зазвичай розраховані на ваги до 10-15 кг, а це означає, що він зможе витримати тільки маленьку дитину, яку краще возити перед собою.
 2. Збільшується навантаження на те місце в підсідельній трубі рами, в яке вставляється підсідельний штир. На нього тисне не тільки сам велосипедист, сидячи в сідлі, але і вага дитини на кріслі. Тим більше врахуйте, що дитина тисне як важіль – він же сидить не на самому штирі, а в кінці багажника. Так що навантаження, яке він надає на штир вище, ніж його вага. У підсумку, при їзді по нашим дуже «рівним дорогам», на це місце в підсідельній трубі, та й на сам підсідельний штир, буде занадто багато ударних навантажень і воно може не витримати. Особливо це стосується алюмінієвих і карбонових рам і підсідельних штирів.

Дуже непогане рішення для перевезення малюків - це дитяче крісло, яке кріпиться на підсідельний штир, Але дитина знаходиться перед Батьком.

Наприклад такий варіант:

Дитяче велокрісло для малюка спереду на підсідельний штир

Які висновки про вибір місця кріплення дитячого велосипедного крісла на велосипеді можна зробити в результаті:

Якщо ви вирішили брати з собою малюка на велосипедні прогулянки, то кращим рішенням, з урахуванням ваших фінансових можливостей, буде придбання для дитини до 3 років не великого дитячого велокрісла з кріпленням спереду на сталевий амортизуючої вилці. А коли він підросте-купуйте крісло для кріплення ззаду знову ж таки на сталевому амортизуючому кріпленні. Дитина буде відчувати себе комфортно, а батьки спокійно.

І вдалих Вам покатушек з дітьми!

Коментарі (4)

Коментарі

 • Спортэк 21.06.2017 11:21
  Олеся.
  Согласен с Вами, что цены на хорошие детские кресла, особенно европейских производителей в Украине стоят дорого.
  Если Вы сейчас ищите вариант кресла на багажник дешевый и практичный посмотрите на нашем сайте в разделе Аксессуары/Детские велосипедные кресла.
  sportek.in.ua/collection/detskoe-velosipednoe-kreslo.
  Там есть 2 варианта - алюминиевое и пластиковое. Они достаточно дешевые даже для Украины.
  Алюминиевое вообще можно использовать как обычный стульчик.
  Если есть вопросы - звоните наши менеджеры все подскажут.
 • Олеся 21.06.2017 11:12
  Загалом все правильно. Але ціни крісел на сталевих амортизаторах високі.
  Ділюся досвідом. Купили доньці маленьке крісло спереду на раму як червоне на фотке. Дешеве, але зручне. коштувало він близько 150 грн. я вожу її кожен день в садок і назад вже більше года.Пока мені ще зручно.
  А ось як підросте пересаджу її на багажник. А ось на яке крісло не знаю. Грошей на круте немає.
 • Спортэк 15.04.2017 17:04
  Целиком Вас Олег поддерживаю - катайтесь дальше вместе.
 • Олег 15.04.2017 17:02
  3 года катал дочку на велокресле. на 4-й заметил один большой плюс, когда она поехала сама Я стал значительно легче въезжать на горки и вообще кручу педали сильнее. За эти годы с ней здорово подкачал ноги. Так что неважно где катать ребенка, спереди или сзади - главное кататься и быть с ним вместе :)

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію