На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Велосипедні камери: розміри та маркування

Опубліковано:

Продовжуючи розмову про велокамери, розпочатий у попередніх статтях, зупинимося трохи на маркуванні, нанесеному на них.

Воно наноситься або світлою фарбою, яка, на жаль, іноді стирається, або це гумові цифри, вилиті прямо на гумі під час виробництва. Якщо маркування вже не видно-впадати у відчай не варто, і для уточнення розміру камери, просто подивіться, що написано на самій покришці.

Розмір камери визначається ободом і покришкою, в яку вона вставляється.

При роботі колеса велокамера грає важливу роль. Вона повинна щільно прилягати зсередини до обода і шини, мати правильну геометричну форму. Якщо в колесі є місця, де камера не притиснута до покришки, то в них зчеплення з грунтом буде гірше. Покришка буде просто прогинатися, але не «вгризатися» в землю, так як зсередини її нічого не підпирає.

Серйозні та відповідальні виробники на велокамері також наносять свій логотип, назву, країну походження і дату виробництва.

розміри велосипедних камер назва виробника на велокамері
Позначення розмірів велопокришок Маркування виробників

 

Бувають кілька типів маркування розмірів велокамер:

як вимірюються посадочні розміри обода

 • З точним позначенням одного розміру.

  Наприклад: цифри 28х1.5, означають, що вона підходить для 28-х коліс і покришок з такою ж маркуванням або розмірами в мм 40-622.

 • З одним посадковим діаметром обода і декількома варіантами його ширини.

  У зв'язку зі здатністю камер трохи розтягуватися, часто вони можуть підходити для коліс з різною шириною обода. В такому випадку на них пишуться граничні розміри, для яких вони підійдуть.

  Наприклад, маркування 26х1.75/1.95/2. 125 говорить про те, що ця камера підійде для всіх 26 дюймових коліс і шириною обода від 1.75 до 2.125 дюйма.

 • З декількома посадочними і декількома розмірами ширини обода.

  Якщо велокамера виготовлена з якісного матеріалу і здатна добре розтягуватися, то вона може підходити і для різних посадочних розмірів коліс. В такому випадку на камері вказують граничні розміри ширини обода і його посадкового діаметра. Наприклад, маркування типу 28/47-622/635, позначає, що вона підходить для шин шириною від 28 до 47 мм і посадковим діаметром обода від 622 до 635мм.

Переклад розмірів велокамер з дюймів мм і назад, а так само відповідність цих розмірів один одному, можна подивитися в таблиці, наведеної у статті "Велосипедні покришки: розміри, типи маркування та взаємозамінність".

Посадочні діаметри велокамери і обода так само повинні збігатися. Якщо більше, то камера буде«з'їжджати » всередині колеса, особливо при гальмуванні.

Як дізнатися посадочні розміри обода колеса добре видно з наведеної картинці.

Якщо камера пробита, і замінити її зараз точно такий же немає можливості, потрібно пам'ятати, що вставляти велокамеру більшої ширини, ніж покришка не можна. Її просто дуже швидко«заживе » і вона проб'ється.

Трохи меншої ширини можна (якщо натягнете її на обід), так як камера все одно, за рахунок своєї еластичності, займе весь простір під покришкою. Але цей варіант буде менш надійний, ніж«рідний » розмір. Сильно розтягнута камера швидше лопне.

При будь-якій поїздці в сумці велосипедиста обов'язково повинна бути запаска і ремкомплект. Хіба Мало чого в дорозі трапиться.

Про те, яке тиск потрібно тримати в колесі, написано на боці покришки.

Що ще можна почитати про велосипедних колесах та покришках

 1. Велокамера
 2. Велосипедні покришки: розміри, типи маркування і взаємозамінність
 3. Як визначити довжину кола колеса
 4. Як визначити діаметр колеса велосипеда
 5. Велосипедні обода
 6. Як виміряти ширину обода велосипедного колеса

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію