На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(093) 820-50-81
(068) 60-61-831
(0512) 67-51-86
58-36-07

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(093) 820-50-81, (068) 60-61-831,
(0512) 67-51-86, 58-36-07
Каталог Корзина 0

Титанові велосипедні рами

Опубліковано:

Ми продовжуємо серію статей про матеріали, що використовуються при виробництві велосипедних рам. У попередніх статтях ми розглянули сталеві та алюмінієві. У цій зупинимося на використанні титанових сплавів, а в наступних поговоримо про карбоне та інших більш рідкісних і навіть екзотичних матеріалах.

Отже, поїхали.

Титан та його сплави в велосипедних рамах.

Якщо брати чисто фізичні та експлуатаційні характеристики титанових рам, то їх можна назвати практично найкращими з усіх. Цей матеріал поєднує в собі все найкраще від сталевих і алюмінієвих рам.

Велосипед з титановою рамою

Сам по собі титан рідкісний і дорогий метал і в чистому вигляді для виробництва велосипедів не використовується. Титанові рами складаються зі сплаву титану з алюмінієм, ванадієм, молібденом, кремнієм та іншими хімічними елементами.

Особливість титанових сплавів в тому, що вони важко піддаються механічній обробці і вимагають складних технологій при зварюванні, що збільшує ціну готових виробів.

При виробництві велорам в основному використовують сплави: 3AL/2.5V та 6Al/4V, що відрізняються вмістом алюмінію і ванадію. 6Al/4V легше і міцніше ніж 3AL/2.5V, але і дорожче.

Титанові велорами відмінно працюють на пересіченій місцевості, добре гасять вібрацію і згладжують нерівності наших доріг. Байк менше втрачає в швидкості на розбитих дорогах, більш плавний в рухах, ніж алюмінієвий. Він не дуже швидко розганяється на початку, але після розгону відмінно тримає швидкість. Причому це стосується не тільки рівних трас, а й поганих доріг, щебеню і гірських стежок. На ньому легко підніматися в гору, так як він легкий, і приємно котитися з неї вниз - добре гасить вібрації.

Після покупки титанового велосипеда Ваше тіло перестане відчувати всі нерівності дороги, дрібні камінчики і тріщини не ній.

Досвідчені велотуристи підкреслюють, що після поїздки в сотню кілометрів на титані, тіло буде відчувати себе значно краще, ніж після такого ж алюмінієвого байка, після якого все тіло буде нити і боліти.

Титан не окислюється і тому вироби з нього абсолютно не бояться ніяких погодних умов, не схильні до корозії та можуть служити практично вічно. На такому великому катаються цілий рік: влітку під дощем і взимку в снігу. На велораму з титану не діють ніякі солі і реагенти, якими посипають зимові дороги, чого не скажеш про сталеві – їх краще після поїздок по таких дорогах почистити від дорожнього бруду, снігу і солей.

Через таку високу антикорозійну стійкість титанові рами можна використовувати без фарбування. Вони мають непомітний сірий вигляд і не привертають особливої уваги неадекватних особистостей, які вважають, що цей непримітний «сірий велосипед» не гідний їх уваги і його не продаси за хороші гроші. Це, природно, не стосується професійних злодіїв, прекрасно розбираються в велосипедах і знають їх реальну вартість, але і розуміють при цьому, що легко продати такий велосипед не вийде – занадто вони рідкісні і дорогі. Правда господареві все-таки краще не залишати свого залізного друга без нагляду або, як мінімум, купити для нього хороший велосипедний замок.

Вид різних частин титанової велосипедної рами

Головний плюс титану – особлива міцність. Залежно від типу сплаву міцність на розрив становить від 600 до 900 Мпа, на відміну від алюмінію, що має максимальне значення в 80-90 МПа

Погнути або подряпати виріб з нього дуже складно. Такий велосипед не боїться ніяких ударів, подряпин, падінь і неакуратного ставлення до себе на відміну від карбонових моделей.

Ці рами дуже легкі. Їх вага може починатися від 900 грам і доходити до 1,5-2 кг, що для сталевих і алюмінієвих рам, при адекватній міцності і фортеці, є важкодоступним.

Найголовнішим і істотним недоліком титанових рам можна сміливо називати їх ціну. Це обумовлюється рідкістю і дорожнечею самого металу і складністю його обробки.

Ціни на хороші велосипеди і титановими рамами обчислюються тисячами доларів, а у нас за такі гроші можна купити старий автомобіль, тому їх купують або Професіонали, або досить заможні велосипедисти. Принаймні, в нашому магазині поки такі велосипеди не продаються.

З моменту появи титанових рам, вони так і не стали масовим явищем. У сегменті дорогих моделей набагато більше карбонових, а в середньому їм занадто складно конкурувати через високу ціну.

Ще один момент, який би хотілося відзначити – це титановий багажник.Титановий багажник

Якщо купується рама, то непогано відразу ж встановити і такий же багажник. Він дуже легкий і міцний, запросто витримує великі навантаження і непогано виглядає.

Отже, підіб'ємо підсумки:

Переваги титанової рами

 • Висока міцність.
 • Низька вага.
 • М'якість. Навіть більша, ніж у сталевої рами. Вона дуже добре гасить всі вібрації на дорозі.
 • Відмінна керованість байком.
 • Довговічність. Рама може прослужити більше 20 років без проблем.
 • Висока антикорозійна стійкість.
 • Стійкість до механічних пошкоджень, ударів і подряпин.

Недоліки титанової рами

 • Висока ціна.
 • Погана динаміка при розгоні.
 • Низька ремонтопридатність – хоча зламати її дуже складно.

 

Елітні титанові рами випускають фірми: Merlin, Litespeed, Kona, Mongoose, Bianchi, «Рапід» і т. д.

Велосипед на основі титанової рами "Рапід"
Велосипед з титановою рамою фірми "Рапід"


в якості підсумку скажу наступне. Я особисто вважаю, що найкращий і оптимальний варіант велосипедної рами-це титанова рама. Але, і це дуже важливе « але» - вона дуже дорога.

Так що якщо є гроші – сміливо беріть титанову раму і насолоджуйтеся життям!

І на завершення:

Цікаве відео з думкою байкера про свій велосипед на титановій рамі

У наступній статті розглянуті якості карбоновых велосипедов.

 

Що ще можна почитати про матеріали для велосипедних рам:

 1. Матеріал для велосипедної рами
 2. Плюси і мінуси сталевих велосипедних рам
 3. Велосипедні рами з алюмінію (алюмінієвих сплавів)
 4. Карбонові велосипедні рами-особливості та нюанси вибору
 5. Оригінальні та експериментальні матеріали для велосипедних рам (магній, скандій, дерево, бамбук)

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію
// //