На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як визначити діаметр колеса велосипеда

Опубліковано:

Відредаговано: 15.07.2018

Час від часу виникає питання: «Який у велосипеда діаметр коліс?»

Найчастіше він спливає в разі, якщо пробилася покришка або потрібна нова гума на колесо старого велосипеда. І на питання продавця «Яке колесо у вашого велосипеда?» в голову приходить тільки одна відповідь: «кругле».

Перш за все, потрібно визначитися з поняттям діаметр колеса.Розмір покришки в дюймах і міліметрах

Для більшості звичайних людей це діаметр колеса по зовнішній границі покришки.

Але є ще поняття посадковий розмір обода – це діаметр самого обода або покришки по внутрішній межі.

Тому, було б непогано спочатку розібратися в прийнятих в світі системах маркування покришок, щоб розмовляти з продавцем веломагазину на одній мові. Про це можна почитати в статті «Велосипедні покришки: розміри, типи маркування і взаємозамінність» на нашому сайті.

Для стислості наведемо тут малюнок з поясненнями, що вимірюється в кожній системі маркування. Тому важливо розуміти, що ми міряємо і що хочемо знайти.

Отже, методи визначення діаметра колеса велосипеда в дюймах і міліметрах:

 1. Найпростіший та надійний. На старій покришці, встановленої на велосипеді, повинен бути написаний її діаметр в дюймах або міліметрах.

  При підборі нової гуми, орієнтуйтеся на нього. У разі відсутності шини з точно такою ж маркіровкою, подивіться на таблицю взаємозамінності і підберіть потрібний розмір в інший маркіровці.

  Якщо нова шина потрібна трохи ширше або уже – звіртеся з таблицею ширини покришки і обода.

  Якщо сумніваєтеся – поговоріть з продавцем. Він підкаже, чи підійде вона для Вас як з точки зору розмірів, так і з точки зору протектора, стилю їзди і по яких дорогах хочете кататися.

  Діаметр колеса написаний на покришці

 2. Подивіться, чи не написано розмір обода на ньому самому. Іноді виробники пишуть розмір в системі ETRTO в мм: Посадковий діаметр і ширину. Залежно від цього підбирається розмір покришки. Які розміри в дюймах підходять для вашого розміру обода в мм можна подивитися в цій таблиці.Розмір обода, написаний на ньому
 3. Якщо на ободі і, найголовніше, покришці нічого не написано, то доведеться обчислювати його діаметр «вручну».Вимірювання діаметра колеса велосипеда рулеткою Діаметр обода

  Це можна зробити через вимірювання радіуса і помножити його на два.

  Для молодших школярів, які читають цю статтю, нагадую, що один діаметр складається з двох радіусів.

  Тільки міряти потрібно строго від центру втулки, а не від її країв. Вимірюючи, велосипед повинен стояти вертикально, а рулетку, прикладаючи один кінець до землі тримати те ж строго вертикально, а не уздовж спиць колеса. Тільки такий завмер дасть правильне значення.

  Таким же чином можна відразу виміряти і сам діаметр колеса. Головне точно визначити його верхній зріз. Для цього можна взяти рівень і прикласти його до верху покришки, і, тримаючи його строго горизонтально, визначити по рулетці потрібний розмір.

  Після цього переводимо його з мм в дюйми. Для цього ділимо його на 25,4 (1 дюйм = 25,4 мм) і обчислюємо розмір в дюймах.Результат можна округлити до стандартних дюймових розмірів коліс .

  Наприклад, якщо в результаті вимірювань виходить 720 мм, ділимо на 25,4 і отримуємо 28,346 дюйма. Значить, швидше за все, реальний розмір колеса, з урахуванням точності обчислень, 28”.

  В принципі, точно так само можна виміряти і діаметр обода.


  Тільки зверніть увагу на різницю між тим, що вимірюється рулеткою зовні і посадковим розміром обода.

   

 4. Для тих, хто не шукає в житті легких шляхів, можна розрахувати діаметр колеса через його довжину кола. Як обчислити довжину кола велоколеса, описано на нашому сайті в окремій статье (другий спосіб).

  вимірювання довжини кола колеса

   

  А знаючи її, легко обчислити діаметр. Для цього довжину кола в міліметрах потрібно розділити на число « Пі» (3,14). Отримавши діаметр в мм, розділіть його на 25,4 і отримаєте діаметр в дюймах. Аналогічно попередньому пункту результат доведеться округлити до найближчого цілого числа в дюймах. Чим точніше всі вимірювання, тим точніше результат і менше округлення.

Що ще можна почитати про велосипедні колеса та обода:

 1. Велосипедні обода
 2. Як виміряти ширину обода велосипедного колеса
 3. Як визначити довжину кола колеса
 4. Ободная стрічка ( фліппер) - що це таке і для чого потрібна

Коментарі (2)

Коментарі

 • Спортэк 19.09.2022 11:17
  Вячеслав 18.09.2022 09:34
  Спасибо за добрые слова
 • Вячеслав 18.09.2022 09:34
  Спасибо за поддержку

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію