На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як навчити дитину кататися на велосипеді

Опубліковано:

Відредаговано: 20.09.2019

В якому віці дитини потрібно вчити кататися на двоколісному велосипеді? Та в будь-якому , в тому – коли він сам цього захоче. Повірте, коли всі його друзі або подружки вже щосили ганяють на своїх велосипедах-він сам попросить вас купити і йому власний байк. Якщо дитя саме не хоче - не змушуйте його, значить його час ще не настав.

Якщо Ви бачите, що у дитини занадто слабкі ніжки – то, звичайно, йому буде важко крутити педалі і краще, що б він «підкачав» ноги, катаючись на беговеле, 3-х або 4-х колісному велосипеді. Якщо ваші син або дочка вже катаються на них – значить ноги вже готові до їзди на двох колесах, а якщо ганяв на беговеле, значить у нього вже є дуже важливе вміння – тримати рівновагу.

Як правильно підібрати велосипед для навчання дитини катанню.

Взагалі підходи до вибору дитячого велосипеда описані в статті «Як правильно вибрати дитячий велосипед». Для навчання kak-nauchit-rebenka-katatsja-na-velosipede_zashita-250.jpg ня катанню маленьких дітей потрібно брати 4-х колісний велосипед, а для більш старших вікових груп – відразу двох колісний.

Для дітей при навчанні обов'язково, щоб на велосипеді був ножне гальмо. Дитині набагато простіше гальмувати ногами, ніж встигнути натиснути на ручне гальмо. Ще зверніть увагу, щоб був захист ланцюга. Дитина і так не вміє кататися, а якщо штанина потрапить в ланцюг – точно буде переляк і падіння.

Взагалі вміння кататися на велосипеді складається з декількох навичок:

 1. Вміння крутити педалі.
 2. Вміння тримати рівновагу.
 3. Вміння гальмувати, стежити за дорогою і рулити.

Починати навчання маленького чоловічка трьох-чотирьох років кататися на велосипеді можна та навіть потрібно вдома, в квартирі. Адже вдома і стіни допомагають. Посадивши своє чадо на велосипед, перевірте, чи зручно йому. Обов'язково відрегулюйте висоту сидіння і керма. Для більш дорослого – потрібно підібрати рівну площадку. Краще якщо це буде трав'яне покриття, ніж асфальт, але в наших умовах це нереально – так що орієнтуємося на асфальт.

Бажано, щоб там ніхто не заважав, не було багато непотрібних глядачів і любителів "повчити розуму-розуму". Юнный велосипедист не повинен комплексувати і соромитися. А ось якщо відразу кілька дітей будуть освоювати цю науку спільно-це вже значно краще. Може вийти своєрідна гра. Дуже добре, щоб руки і ноги дитини мали захист – налокітники та наколінники, а на голові обов'язково делжен бути шолом. Все-таки падіння будуть неминучі – і хотілося б поменше саден і подряпин. До речі і захист і дитячий шолом можна замовити в нашому магазині. Ми намагаємося пропонувати досить надійні, але все ж не дуже дорогі моделі.

Отже, давайте по порядку:

Вміння крутити педалі.

Якщо дитині три-чотири рочки і він ще не катався на трьох колісному велосипеді & ndash; потрібно його навчити крутити педалі. Якщо катався на 3-х колісному – то він вже все і сам знає. Найкраще взяти 4-х колісний велосипед і вдома поставити бічні коліщатка на невелику підставки (або товсті книжки), зробивши так, щоб заднє колесо висіло в повітрі. Або відрегулювати бічні колеса таким чином, щоб вони були за рівнем нижче основного заднього колеса і воно висіло б в повітрі. Тоді юний велосипедист і сам зможе в будь-який час тренуватися на такому тренажері. Батьки повинні пояснити йому як крутити педалі і, що не менш важливо, як працює ножне гальмо. Дитина повинна зрозуміти, що при крученні педалей вперед велосипед їде вперед. А якщо почати натискати на педаль назад, то колеса почнуть гальмувати.

При посадці на сидінні дитина повинна повністю випрямленою ногою діставати до педалі в її нижньому положенні. Зверніть увагу на те, щоб це був центр стопи, а не носок. Нога на педалі в самій верхній точці не повинна торкатися керма.

Для дорослих дітей вміння крутити педалі і так зрозуміло. Ноги вже сильні-так що цей етап, будемо вважати, що для них вже те ж пройдено.

Вміння тримати рівновагу.

Є два підходи:Дитина вчиться тримати рівновагу на велосипеді

Одне рішення – це зняти педалі. Встановити сидіння так, щоб він сидів на кріслі, а ноги стояли на землі. Дитина сідає на велосипед, ставши обома ногами на землю, і починає, відштовхуючись від землі ногами, котитися на двох колесах і вчиться тримати рівновагу. Після того, як він навчитися так їздити досить довго і впевнено тримати рівновагу - можна повернути педалі на місце і вже кататися в стандартному варіанті

Для батьків, які не хочуть знімати педалі можна запропонувати інший підхід. Велосипед працює як самокат. Дитина сідає на велосипед, бере руками кермо, одну ногу ставить на педаль, а інший відштовхується від землі і таким чином їде. Батько йде поруч і страхує від падіння. Не потрібно їхати швидко. При повільній їзді рівновагу тримати важче, і навчання піде краще. Обов'язково міняйте ноги на педалях. Нехай штовхається різними ногами.

Якщо у малюка до велосипеда вже був беговел, то як тримати рівновагу він вже і сам знає. Беговел – дуже зручний засіб пересування для маленьких діток, яким ще важко крутити педалі. Як навчити дитину кататися на беговеле описано в окремій статті.

Тепер потрібно навчитися користуватися гальмом.

Пам'ятайте, на початку статті говорилося про те, що на велосипеді повинен бути встановлений ножне гальмо. Для дитини навчитися гальмувати не такий простий навик, як здається дорослим. Йому іноді легше зіскочити на повному ходу або гальмувати ногами по асфальту, ніж використовувати ножне гальмо. Часто діти просто губляться, коли потрібно гальмувати і з усією швидкості врізаюТато вчить дитину тримати кататися на велосипеді ться в перешкоду, отримуючи травми і пошкоджуючи велосипед. До того ж, після такої їзди, у нього може з'явиться психологічний страх швидкості і велосипеда.

Для навчання гальмуванню можна використовувати такий підхід. Батько котить велосипед з дитиною та вимагає, щоб він в якийсь момент натиснув на гальмо і, після зупинки велосипеда, тут же спирався обома ногами об землю. Так, як тільки попросіть дитину загальмувати, відразу ж відпустіть велосипед – не треба його більше котити. А поки котите-дитина може і сам крутити педалі. Все повинно бути схоже на справжню їзду – тільки повільно. До речі при цьому можна вчити дитину і правильно повертати.

Після того як цей урок буде нормально засвоєний, сміливо садіть дитину на велосипед. Пам'ятайте, що найскладніше для початківця велосипедиста – старт. Тому обов'язково його страхуйте. При цьому татові або мамі, звичайно, доведеться трохи побігати за своїм чадом, але це, в загальному, корисне заняття і для батьків.

Як страхувати? Найкраще притримувати його ззаду за сидіння або за плечі. Не тримайте велосипед за кермо! При їзді дитина сама повинна відчувати як тримати рівновагу. Адже ви пам'ятаєте, що при цьому повороти керма грають дуже важливу роль і дитина повинна це зрозуміти та відчути сама. До того ж потрібно ж ще вчитися рулити і гальмувати.Брат вчить сестру кататися на велосипеді якщо це будете робити ви, тримаючись і керуючи кермом – він цього ніколи не зрозуміє.

Поясніть дитині, що якщо він бачить перешкоду і не може його об'їхати – нехай гальмує і зупиняється, але ні в якому разі не зістрибує на ходу.

Повірте досвіду попередніх батьків – діти досить швидко вчаться кататися. Особливо якщо навчання відбувається з друзями і старшими братами або сестрами, які вже щосили ганяють. До речі, залучення старших дітей до навчання катанню молодших позитивно впливає на їх взаємини, та й батькам доведеться менше бігати.

 

Додатково можна почитати

 1. Як правильно вибрати дитячий велосипед
 2. Який велосипед вибрати?
 3. Підбір дитячого і дорослого велосипеда по зростанню

Коментарі (3)

Коментарі

 • Марина 05.02.2020 12:59
  Спасибо!
  Все коротко и понятно.
 • Оля 20.06.2017 16:52
  После беговела мы поехали на велосипеде практически сразу. Ножки уже были сильные и равновесие дерхать умели. Так что беговол очень здорово помог.
 • Игорь 27.01.2016 19:40
  Я свою дочку учил приблизительно так же. 2 дня мы с ней бегали по парку, самое интересное что как только старший брат взял дела свои руки дочка поехала в тот же вечер

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію