На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Що таке беговел і для чого він потрібен. Його плюси і мінуси.

Опубліковано:

Відредаговано: 03.12.2018

Беговел – це маленький дитячий велосипед без педалей.

Ще його називають велобіг, ранбайк, шаговел, велокат. Іноді зустрічається і такі назви як баланс-байк і велобалансир.

Ранбайк (Runbike) – це назва однієї з популярних торгових марок беговелов, яка стала певною мірою прозивною.

Беговел досить відомий у світі і, в останні роки, стрімко став набирати популярність і у нас в країні. У Європі велобіги витіснили з ринку трьох і 4-колісні велосипеди.

У чому ідея їзди на беговелі. На ньому не треба крутити педалі. Дитя сідає на нього і, штовхаючись ногами від землі, їде.

Принцип їзди на беговеле

Що краще: біговел або трьох-чотирьох колісний велосипед.

Чому для маленьких дітей до 4-5 років краще брати беговел?

Перш за все, тому, що маленькій людині занадто складно робити одночасно відразу кілька складних справ під час поїздки.

При їзді на велосипеді малюк повинен одночасно:

 1. Тримати рівновагу.
 2. Крутити педалі.
 3. Оцінювати навколишнє оточення і управляти напрямком руху за допомогою керма.
 4. Правильно і вчасно працювати гальмами.

Діти від 5 років вже можуть справлятися з усім цим відразу, а ось малюкові 2-3 років це занадто складно.

Проблему рівноваги можна вирішити за допомогою трьох або чотирьох колісного велосипеда. Але є більш серйозне питання: слабкість ніжок дитини для того щоб крутити педалі. У нього просто не вистачає сил для цього.

Ще один момент. Багато дорослих вважають, що на триколісному диво веломислі з педалями на передньому колесі зручно їздити. Можемо їх розчарувати. Якщо посадити на нього дорослого, природно при дотриманні пропорцій, то він сам відчує всю «принадність» цього інженерного рішення і зрозуміє, що педалі не передньому колесі - це дуже незручно.

Мало того, що ноги попереду і щоб їхати потрібно крутити педалі постійно, так ще й при повороті керма вони йдуть з-під ніг. Не у всіх юних велосипедистів ноги взагалі дістають до цих педалей. Класичне розташування педалей з ланцюговою передачею між колесами – найзручніший варіант .

Наступне. Якщо взяти звичайний дитячий байк з додатковими бічними коліщатками, то він важкуватий навіть для 4-5 річного малюка, не кажучи вже про більш маленьких дітей. У них не вистачає сил в ніжках зрушити цю «махину » з місця.

У таких випадках якраз і приходить на допомогу беговел. У ньому все просто – відштовхнувся ногою від землі і поїхав.

Для чого потрібен беговел?

Перш за все, для здоров'я і розвитку вашої дитини.

Начебто малюк вже підріс і навіть бігає. Хочеться посадити його на велосипед, але він ще слабкий для нього, і, природно, не вміє кататися. Значить потрібно його вчити. А це падіння, синці, удари, сльози і боязнь….

Ще один життєве спостереження, на яке молоді батьки не відразу звертають увагу – це вага беговела.

Тягати його, особливо якщо дітки зовсім маленькі, доводиться мамі або бабусі, які з ним гуляють. Адже як у нас часто буває. Мама йде гуляти з дитиною, природно заходить по дорозі купити чогось в магазин і їй, бідній, доводиться тягнути синочка або дочечку, а тут ще й цього чотирьох колісного монстра, якщо дитина втомився або біжить попереду з друзями. Важкувато це все їй одній.

Плюси катання на біговелах:

 1. На беговелі малюк швидко навчиться тримати рівновагу, розвивається спритність і координація рухів. після катання на ньому він легко зможе пересісти на двоколісний велосипед. Досвід багатьох батьків підказує, що при пересаджуванні з беговела навчання їзді на байку відбувається значно швидше і легше.
 2. Беговел допомагає розвивати самостійність. З'являється здатність самому швидко приймати рішення і нести за нього відповідальність.

  Адже це його транспорт і він сам на ньому їде, рулить і сам відповідає за нього.

  Ще один плюс з цієї ж серії – малюк вчиться оцінювати рельєф місцевості і розуміти, як це впливає на його поїздку. Наприклад, їхати в гірку важче, ніж з неї, але при коченні вниз можна розвинути занадто велику швидкість і не встигнути загальмувати.

  Через деякий час при прогулянках і поїздках він сам починає шукати місця, за якими можна об'їхати перешкоди, камінь, високий бордюр, сходинки і т. д.

 3. Виховується почуття швидкості і впевненості в собі при швидких поїздках, розвивається інстинкт самозбереження. Малюк не боїться впасти, так як при будь-якому падінні він інстинктивно спирається ногами об землю. Хоча не можна сказати, що на беговелі не падають. Падають, особливо якщо вже не просто їздять, а починають робити всякі трюки або просто «випендрюються» перед однолітками. Саме тому при поїздках на ньому обов'язково потрібні шолом на голову, а ще краще захист на лікті і коліна, особливо влітку.
 4. Швидкість пересування на беговелі вище, ніж пішки і Ваші прогулянки стануть більш приємними. Не потрібно повільно ходити і постійно чекати Ваше чадо. Тепер часто батьки будуть наздоганяти дітей.
 5. Рівномірний розвиток обох ніжок. Я не лікар, але одні мої знайомі досить довго з самого народження лікували ніжки у малюка. Перепробували багато засобів, масаж, стремена і т.п., поки один лікар не порадив спробувати посадити дитину на беговел і дати йому можливість самому їздити на ньому. Через рік всі проблеми з ногами пройшли. Тепер обидві ніжки малюка розвинені однаково і він прекрасно себе почуває.

  При русі на самокаті одна стоїть на ньому, а інший відштовхуються від землі. Малюк швидко звикає до такої їзди і не змінює ноги. Всі прохання мами змінити ніжки, якщо такі звучать, найчастіше ігноруються або швидко забуваються. «Мам, ну мені так зручніше » – саме таку відповідь вони чують. В результаті одна ніжка виходить сильнішою, ніж інша. При їзді на беговелі навантаження отримують відразу обидві ноги і проблема вирішується сама собою.

  До речі при їзді на велобігу розвиває не тільки м'язи ніг, але і спини, рук, преса, тренується дихання.

 6. Медичні світила стверджують, що у маленьких дітей йде сенсорно-моторний розвиток. Тобто чим більше малюк рухається і чим більше у нього різноманітніше руху, тим інтенсивніше розвивається його головний мозок. Він робить так звані крос-кроли або перехресні кроки. Їх суть в тому, що кожне плече при русі нахиляється до стегна протилежної ноги. Саме вони допомагають поліпшенню роботи головного мозку, узгоджують роботу його обох півкуль. Так що регулярне катання на беговелі робить Ваше чадо розумніше і кмітливіше.
 7. Переноска беговела на ременіЛегкий вага у порівнянні з велосипедом. А значить, малюкові легше кататися на ньому ніж на трьох-або чотириколісному байку. Він витрачає значно менше сил для руху беговела, ніж велосипеда. І що дуже важливо: при їзді на беговелі він робить рухи ногами, аналогічні ходьбі, що йому значно легше, ніж крутити педалі.

  Знову ж таки, мамі тягнути дитини і дитячий велосипед завжди важче, ніж дитини і біговел. До того ж, стирчать у нього вбік педалі і бічні коліщатка зовсім не додають зручності. Щоб котити байк – доводиться нахилятися, що не дуже зручно. Беговел ж можна взяти за ремінь на плече або котити на задньому колесі взявшись рукою за кермо, та й його вага 3-5 кг не найбільший, а деякі пластикові моделі для діток 1,5-2 років взагалі важать 2,5 кг, що легше сумки з продуктами, яку мама тягне з прогулянки.

 8. Моделі беговелов, з регульованою висотою сідла і керма, можуть служити практично до покупки велосипеда. Так що якщо є можливість, краще вибирати саме такі моделі.
 9. На велобігу можна кататися весь рік: влітку і взимку, навесні і восени. Деякі постачальники в комплект поставки додають дві лижі, які кріпляться на колеса. Правда сенс це має тільки в тих районах країни, де взимку є нормальний сніговий покрив. Більш детально почитати про те які типи лиж бувають для беговелов і як їх ставити можна в статті "Лижі для біговела".Беговел на весь рік
 10. Дуже добре якщо у кількох дітей з вашої компанії є беговели. Дітки стають більш товариськими, у них з'являється загальне захоплення, їх соціалізація посилюється. Вони вчаться спілкуватися один з одним.кампанія дітей з біловелами
 11. Останній, і, напевно, найголовніший плюс – він дуже подобатися дітям.

Але, як і у будь-якої речі, і у беговела є мінуси:

 1. Деякі діти розвивають досить велику швидкість при поїздках і тому настійно рекомендується носити шолом і захист.
 2. Захист на взуття при катанні на беговелеШвидкий знос взуття. Діти гальмують ногами і, як наслідок взуття зношується значно швидше. Для боротьби з цим можна використовувати спеціальні накладки на взуття.
 3. При твердому сидінні і поліуретанових колесах під час швидкої їзди по нерівній поверхні виникає ударне навантаження на хребет. Тому для діток старше 3 років краще вибирати моделі, у яких колеса з покришками і камерами.
 4. Не всім дітям подобається їздити на беговелі, але, чесно кажучи, таких дуже небагато. Ну, тут вже так – потрібно спробувати. А як навчити дитину їздити на беговеле описано тут.

З якого віку можна купувати дитині беговел?

Діти розвиваються по-різному. Одні починають ходити в 10 місяців, а інші і до півтора років ще повзають.

З досвіду батьків найкраще в 1,5-2 роки купити легкий пластиковий беговел, Наприклад, "Small Rider". Хоча особисто бачив на дитячому майданчику однорічного хлопчика, що їде з мамою на залізному велобігу, як сказала мама «дістався у спадок від старшої сестри».

Якщо синові чи доньці 3 рочки – краще залізну модель з камерними колесами, після якого він вже пересяде на власний байк.

Як правильно підібрати беговел дитині в залежності від його віку, на що звернути увагу і інші нюанси вибору більш детально описані тут.

До якого віку катаються на беговелі.

Катаються на ньому діти зазвичай до 4-5, а то і 6 років, а потім пересідають на дитячі велосипеди. Це досить індивідуальний процес де, до речі, вплив надає і ріс дитини. Діти ростуть швидко і, якщо ви бачите, що біговел вже малий, сміливо купуйте велосипед.

І в ув'язненні невеликий екскурс в історію:

Історія появи беговела.

Перший беговел в 1817 роціцікаво, але беговел, насправді, був придуманий, ще до велосипеда і саме він став його прообразом.

Зробив це в 1817 році німецький винахідник барон Карла фон Дрез і назвав її «машина для бігу».

Так що в 2017 році йому виповнилося рівно 200 років!

Людина, сидячи на сидінні, штовхався по черзі ногами від землі і рухався значно швидше, ніж коли йшов пішки. Використовувався він в основному кур'єрами, листоношами та іншими працівниками, яким потрібно було швидко потрапити з одного місця в інше.

Незабаром до нього додали трансмісію (ланцюг, зірочки, педалі) і вийшов байк.

На деякий час про беговел забули, але потім зрозуміли, що для маленьких дітей це дуже хороший і корисний інструмент.

Що ще почитати про беговела:

 1. Як вибрати біговел.
 2. Як навчити дитину кататися на беговеле.
 3. Захист для взуття на беговеле або самокаті.
 4. Лижі для біговела. варіанти установки.

Рекомендовані товари
860 грн
Тимчасово відсутній
Коментарі (7)

Коментарі

 • Спортэк 18.01.2022 10:27
  Дмитрий 18.01.2022 08:46
  Спасибо за добрые слова
 • Дмитрий 18.01.2022 08:46
  О! На картинке наш беговел Puky LR 1L) Только у нас синий, брали на официальном сайте. Со статьей согласен, нам детский беговел помог почти сразу научиться ездить на двухколесном велосипеде, так как сын уже умел держать равновесие. Так что все сомневающиеся смело покупайте!
 • Спортэк 27.06.2018 14:42
  Спасибо Катерина
 • Катерина 27.06.2018 14:31
  Спасибо за статью - все хорошо и понятно описано об этом беговеле :))
 • Спортэк 04.09.2017 11:23
  Андрій!
  Спасибо за добрые слова.
 • Андрій 04.09.2017 11:19
  Купив детині беговел, цікава річ. Пересування дитини створюють мешьне клопоту для батьків - непотрібно бігати рядом та тримати велосипед. Дуже зручно. Дякую за статті.
 • Владислава 29.08.2017 08:47
  "Равномерное развитие обоих ножек. Я не врач, но одни мои знакомые достаточно долго с самого рождения лечили ножки у малыша. Перепробовали много средств, массаж, стремена и т.п., пока один доктор не посоветовал попробовать посадить ребёнка на беговел и дать ему возможность самому ездить на нем. Через год все проблемы с ногами прошли. Теперь обе ножки малыша развиты одинаково и он прекрасно себя чувствует."
  Это действительно одна из самых главных причин чего мы купили беговел. Врач то же посоветовал - нам для укрепления ножек именно это средство. Кстати о существовании этого беговела мы с мужем и узнали от него.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію