На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Бічні колеса на дитячий велосипед. Підбір, установка, нюанси і досвід.

Опубліковано:

Відредаговано: 04.05.2020

Рано чи пізно настає період, коли дитині купується перший велосипед або коли триколісний стає малий, а їздити на двоколісному малюк ще не вміє.

На мій погляд, вчити маленьку дитину (як мінімум до 5-6 років) кататися на велосипеді потрібно використовуючи біговел. На цьому чудовому засобі пересування малюк сам і дуже швидко може освоїти найголовніше вміння при їзді на велосипеді – вміння тримати рівновагу. Та й навчити дитину кататися на беговеле набагато простіше, швидше і травмобезопаснее, ніж на велосипеді.

Коли дитина вчиться кататися на двох колісному велосипеді одним з важливих елементів при цьому є використання додаткових бічних коліщаток, для запобігання його падінь.

Більшість моделей дитячих велосипедів йдуть вже укомплектованими бічними коліщатками. Але бувають випадки, коли для здешевлення їх не комплектують, або якщо велосипед дістався у спадок від старших дітей в сім'ї або був куплений як б/у і на ньому немає цих страхувальних коліс. В цьому випадку їх можна докупити окремо.

В принципі, питання покупки додаткових страхувальних коліс для дитячого велосипеда не найважчий в житті батьків, але є кілька цікавих нюансів, які ми обговоримо в цій статті, щоб полегшити їм життя.

Перш за все, давайте визначимося в тому, що страхувальні коліщатка:

 • Виконують функцію захисту дитини від завалювання та падіння велосипеда, поки малюк не навчиться добре тримати рівновагу.
 • Найчастіше використовуються для дитячих велосипедів з розмірами коліс від 12 до 20 дюймів.
 • Ставлять не тільки на одношвидкісні дитячі байки, але і на багатошвидкісні. Для цих байків кронштейни для коліщаток має спеціальну форму, і про це ми поговоримо трохи нижче.

В інтернеті маса самих різних моделей таких коліщаток за різні ціни – прямо очі розбігаються.

На що звернути увагу при виборі бічних коліс на дитячий велосипед

 1. Розмір коліс велосипеда.
 2. Скільки на ньому швидкостей. Найчастіше, звичайно, беруть на одношвидкісний, але іноді потрібно купити коліщатка і на багатошвидкісний велосипед.
 3. На самі маленькі бічні коліщатка, з чого зроблені, яке у них покриття, чи використовується в них підшипник.
 4. На форму і розмір стійок (кронштейнів) для кріплення коліщаток до велосипеда

Перш за все, подивіться на коліщатка.

Самі бічні коліщатка бувають

 • Зазвичай стандартного діаметра в 11 см. і по товщині більше 2 см.
 • На промпідшипниках або просто на болті, що грає роль осі обертання і кріплення до стійки.
 • Суцільними, без спиць, пластиковими або металевими.
 • Пластмасовими зі спицями.
 • Покритими гумою, силіконом, жорстким ПВХ або просто пластмасові.

Всі вони розрізняються за ціною і своїми експлуатаційними властивостями.

Варіанти коліщаток для бічних коліс велосипедів

Суцільні пластмасові та залізні колеса без підшипника, а на простому болті, що грає роль осі обертання, відрізняються гучним шумом під час їзди. Він виникає від жорсткого тертя об асфальт та постійного биття колеса на болті. Особливо, якщо коліщатко має великий люфт на розкрученому болті. Правда, це те ж має і свої позитивні сторони – мама завжди буде чути, де їде її дитина.

Сточенное пластиковое боковое колесо на детский велосипед

Коліщатка з силіконовим покриттям та на промпідшипниках катають значно м'якше і тихіше.Вони не б'ються на осі обертання та мають менший опір коченню, що полегшує малюкові кручення педалями.

Пластмасове покриття, жорстке гумове і ПВХ набагато швидше сточуються об асфальт, ніж м'яке силіконове.

Ось приблизно так може виглядати коліщатко після закінчення літнього сезону катання.

Кронштейни для бічних коліс виготовляють найчастіше з алюмінію або його сплавів, набагато рідше зі сталі.

Вони бувають наступних видів.

 • На жорстких стійках різних розмірів під різні діаметри коліс велосипеда від 12 до 20 дюймів. Тут головне при покупці не помилитися з розміром стійок. Як їх перевірити описано нижче.
 • На жорстких універсальних стійках, що підходять відразу на всі розміри коліс дитячих велосипедів (від 12 до 20). Дуже зручні і, природно, підходять на будь-який велосипед.
 • На складаних стійках.

  Зустрічаються рідко і, на мій погляд, марна штука. Коштує дорого, їздити дитині зі складеними колесами незручно, та й сенсу особливого немає. Поїхав без них – зняли коліщатка і все. Єдиний плюс – при зберіганні займають менше місця, особливо якщо вішати велосипед на стіну або ховати в шафу.

При виборі стійки врахуйте, що краще брати, ті, у яких є упор на вигині – вони міцніше і не гнутися при регулярних бічних навантаженнях.

Кронштейни (стійки) для бічних коліщаток на дитячі велосипеди

Для кріплення кронштейна до осі заднього колеса часто в комплекті йде спеціальна планка, для його фіксації до пір'я рами для того, щоб вони не зсувалися у вертикальній площині, а трималися перпендикулярно землі.

Як правильно їх кріпити показано на цій фотографії.

кріплення стійки бічних коліс до дитячого велосипеда

Як визначити висоту кронштейна для бічних коліс на велосипед.

Якщо ви купуєте їх в магазині, найчастіше на упаковці описано для велосипедів з якими колесами вони підійдуть. Але, в разі покупки з рук, на ринку, або з невиразною упаковкою без будь-яких написів можна рекомендувати наступну ідею розрахунку потрібної висоти кронштейна.

Стійка разом з коліщатком повинні майже діставати до землі виходячи з розміру заднього колеса. Як їх правильно кріпити описано трохи нижче.

Тому, з радіуса заднього колеса велосипеда (з урахуванням висоти покришки) потрібно відняти радіус бічного коліщатка - це 5,5 см. і вийде приблизна відстань від центру отвору для кріплення коліщатка до центру отвору для кріплення кронштейна до осі заднього колеса.

Наприклад, діаметр колеса велосипеда в 12 дюймів - це 27 см, а радіус, відповідно, 13,5 см.віднімаємо радіус маленького коліщатка 5,5 см і отримуємо висоту між отворами: 8 см. Прикиньте, чи відповідає це відстань на купується кронштейні, і зрозумієте, чи підходить він Вам.

Радіуси коліс дитячих велосипедів (зразкові)

 • 12 дюймів - 13,5 см
 • 14 дюймів - 18 см
 • 16 дюймів - 20,3 см
 • 18 дюймів - 23 см
 • 20 дюймів - 25,5 см

Врахуйте один нюанс – зустрічаються дитячі моделі з 14 колесами, але з високими і широкими покришками. Для них краще заздалегідь переміряти потрібну висоту кронштейна або відразу брати універсальний.

Як визначити діаметр колеса велосипеда, якщо ви в принципі не знаєте які колеса на байку у дитини, описано в статті "Як визначити діаметр колеса велосипеда", ну або просто виміряйте його рулеткою-в цьому випадку міліметрова точність не потрібна.

Приблизні висоти кронштейнів для різних розмірів коліс показані на малюнку.

Розміри стійок для бічних коліщаток на дитячий велосипед в залежності від розмірів коліс велосипеда

Правильне положення страхувальних коліс на дитячому велосипеді

При установці коліс, перш за все, потрібно розуміти, що вони не повинні торкатися землі на одному рівні з заднім колесом, а повинні бути вище на 1-1,5 см, ніж заднє колесо.

Як встановити бічні коліщатка на дитячий велосипед

Чому?

Нагадуємо, що основна функція бічних коліс – захистити від перекидання, а не утримувати велосипед під час їзди.

Коли заднє і бічні колеса будуть на одному рівні з землею, дитина не зможе навчитися тримати рівновагу. До того ж при найменшій нерівності заднє колесо повисне в повітрі. При цьому якщо малюк крутить педалі, то вийде швидке прокручування колеса в повітрі, що може його трохи налякати. А якщо велосипед зупиниться, то вже не зможе зрушити з місця і так і буде стояти з завислим над дорогою заднім колесом.

Якщо бічні коліщатка будуть занадто високо підняті, то при нахилі вони не зуміють запобігти падінню велосипеда.

Деякі батьки знімають спочатку одне колесо, даючи дитині кататися з одним боковим колесом. На наш погляд, цього робити не варто. Малюк починає їздити з перекосом на трьох колесах, а тримати рівновагу у нього не виходить. До того ж він інстинктивно розуміє, що, наприклад, на праву сторону він не впаде, а на ліву впаде, і при поїздці перекошується на право.

Як встановити бічні коліщатка на дитячий багатошвидкісний велосипед

Буває ситуація коли у дитини перший велосипед відразу багатошвидкісний і з 20 колесами. Як бути в такій ситуації?

У продажу можна знайти спеціальні бічні додаткові коліщатка для дитячих велосипедів з перемикачем швидкостей.

Відрізняються вони тільки видами кронштейнів. Це можуть бути кронштейни, що кріпляться до осі заднього колеса з нахилом убік або кронштейни з кріпленням на пір'я рами велосипеда.

Установка бічних коліщаток на дитячі велосипеди з перемиканням передач

Але є і третій варіант, підказаний життям. Він третій на малюнку вище.

Беруть стандартні кронштейни для 20 дюймових коліс, але кріплять їх догори ногами. Коротка частина, до якої зазвичай кріпиться коліщатко, в цьому випадку прикручується до півня на пір'ї, і, навпаки, в отвір на довгій частині кронштейна, яке зазвичай кріпиться до осі заднього колеса велосипеда, вставляється вісь для кріплення коліщатка.

Такий варіант значно дешевше, ніж стандартні, але для його реалізації знадобиться, що б у майстра, який його робить, руки росли з правильного місця. Можливо, доведеться деякі отвори розсвердлити, в інших місцях поставити додаткові шайби в залежності від форми півня, перемикача швидкостей і т. д.

Зверніть увагу, що для того, щоб страхувальні коліщатка не рухалися в поздовжньому напрямку на осі заднього колеса їх потрібно або закріпити болтиком через додаткові відпові в півні, чи прикріпити додатковим ребром жорсткості до пера.

Додаткові коліщатка на велосипеди з колесами більше 20 дюймів

У висновку хочеться трохи зупинитися на такому питанні, як додаткові колеса для підліткових та дорослих велосипедів. Так, не дивуйтеся, але є і такі. Не завжди вдається навчитися кататися на велосипеді в ранньому дитинстві, і доводиться надолужувати згаяне пізніше.

Для подібних випадків використовуються спеціальні коліщатка з посиленими і подовженими стійками та більш широким розносом додаткових коліс щодо головного - все-таки утримувати їм доведеться не дитячі 15-20 кг.

Вони існують для велосипедів з колесами від 20 до 29 дюймів і кріпляться на пір'я рами.

Для 20 та 24 дюймових коліс використовують посилені кронштейни і прогумовані або силіконові коліщатка, як, наприклад, на зображенні нижче.

 

Бічні коліщатка для велосипедів з 20 або 24 дюймовими колесам

Для коліс з діаметром від 24 дюймів застосовуються не залізні та пластикові коліщатка, а нормальні пенорезіновие або надувні колеса з діаметром від 10 до 14 дюймів.

Бічні колеса для велосипедів з колесами більше 24 дюймів

Їх так само використовують люди, які з яких-небудь причин не можуть тримати рівновагу, але хочуть кататися на велосипеді.

Ну ось начебто і все основні моменти і нюанси, які можуть виникнути при виборі і установці бічних страхувальних коліщаток, які так само можна купити у нас в магазині.

Якщо у когось із читачів є ще думки або цікавий досвід в цьому питанні пишіть в коментарях.

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію