На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Велосипедні підніжки. Як вибрати і де встановити.

Опубліковано:

Відредаговано: 14.06.2020

У велосипедному співтоваристві постійно точаться суперечки про те потрібна підніжка чи ні. Одні люто доводять, що це непотрібний і важкий аксесуар, який тільки заважає їздити, обтяжуючи велосипед і деренчачи по дорозі, інші впевнені, що це незамінна річ в міських поїздках і туристичних походах.

Вступати в ці безглузді суперечки вважаю марним, виходячи з принципу:«на смак і колір все фломастери різні».

Кожен байкер їздить так, як вважає за потрібне. Підніжка на карбоновому гоночному байку, природно, виглядає нерозумно.

Якщо якийсь велотурист отримує задоволення від постійного підняття з землі свого«залізного коня » з 30-40 кілограмами похідного спорядження – ну значить нехай так і буде. ДО РЕЧІ, багажник із закріпленим на ньому великим рюкзаком, при такому укладанні відчуває сильну Бічне навантаження і може цього довго не винести.

При цьому не забуваємо, що кожне укладання, навіть дуже акуратне, байка на асфальт або землю дряпає торці грипсов, сідла, педалі і раму, та й перемикач швидкостей на задньому колесі може постраждати.

У притулених до стіни або навіть пристебнутих велосипедним замком до стовпа або дерева, велосипедів спостерігається ще одна погана звичка. Під дією «потойбічних темних сил» (найчастіше це сила тяжіння і вітер) переднє колесо раптом починає підвертатися і велосипед, іноді повільно і акуратно, але найчастіше швидко і з гуркотом, приходить в саме стійке положення: «лежачи на боці». Деякі байкери в таких випадках навіть надягають гумку на ручку переднього гальма, щоб затиснути його і знерухомити колесо.

Тому нехай кожен вирішує сам – потрібна йому підніжка на велосипеді чи ні.

Для тих, хто вже вирішив для себе це питання позитивно ми трохи розповімо, які вони бувають і для яких покатушек які стоянкові стійки краще вибрати.

Типи велосипедних підніжок

Типи велосипедних підніжок

Кареткові або центральні підніжки.

Кареточная подножка

Вони відмінно підійдуть для звичайних міських і гірських поїздок без великої кількості речей і рюкзаків на багажниках. Для дитячих та підліткових моделей.

Зазвичай кріпляться болтом до рами велосипеда на спеціальній перемичці між задніми пір'ям відразу за каретним вузлом. Практично завжди виробники передбачають на цій перемичці готовий отвір для такого кріплення.

Їх плюси:

 • Її легко кріпити – всього-то прикрутити один болт.
 • Зручно розташована. Сліз з велика і стійка вже під ногою, не потрібно тягнутися до заднього колеса.
 • При правильно підібраній довжині велосипед стоїть досить стійко, так як вона розташована поруч з центром ваги не навантаженого байка.

У туристичного велосипеда, який в поході навантажений рюкзаками, особливо ззаду, центр ваги піднятий і зміщений до багажника. При цьому, навіть коли велосипед нахиляється на невеликий кут убік, виникає момент сили тяжіння, який прагне впустити рюкзак і, разом з ним, велосипед, на землю. В цьому випадку бічна підніжка у каретки починає грати роль центру, навколо якого обертається велосипед і падає. Цього вдається уникнути тільки якщо затиснути Переднє гальмо, наприклад, одягненою на нього і кермо гумкою.

Для такого варіанту краще підійде підніжка з кріпленням на вісь заднього колеса або на перо. Це більш стійкий варіант, хоча і не ідеальний.

 

Бічні підніжки

Бічна підніжка з кріпленням на вісь заднього колесаТак само підходять для звичайних міських і гірських поїздок, дитячих і підліткових моделей. Але в туристичних походах можна вантажити на багажник важкі рюкзаки.

Якщо на велосипеді немає перемички за кареточним вузлом для кріплення центральної підніжки, то на нього можна встановити тільки задню бічну підніжку.

Вони бувають з кріпленням

 • до осі заднього колеса
 • на перо

Кріплення до втулки заднього колеса так само досить просте. Розкручується гвинт на осі надівається сама стійка, з фіксацією на нижній трубі пера, і гвинт закручується назад.

Такі стійки дуже поширені. Вони дешеві, міцні і зручні. При правильно підібраній висоті байк стійкий як без, так і з вантажем.

При кріпленні на перо можна вибрати варіант з установкою на одну (нижню) трубу пера або за дві труби.

Кріплення підніжки на перо рами велосипеда

Кріплення за дві труби більш стійке і надійне, та й навантаження на труби менше. Зазвичай при кріпленні використовують гумову або пластикову прокладку між трубою і хомутом, щоб не подряпати лак і фарбу.

Двоногі кареткові (центральні)

Ще їх іноді називають симетричними підніжками.

Це найкращі моделі для велосипедів, використовуваних в тривалих походах. Вони, звичайно, трохи важче своїх одноногих побратимів, але володіють однією незаперечною перевагою: забезпечують найзручнішу і стійку стоянку з усіх попередніх. Перекинути велосипед з такою підніжкою набагато складніше, ніж байк на бічній підніжці.

Правда, тут потрібно зауважити, що якщо на привалі поставити свого «педального коня» боком до вітру, то, володіючи великою парусністю за рахунок навантажених сумок і рюкзаків, ймовірність того, що він впаде досить висока і ніяка підніжка Його не втримає. Так що, ставити велосипед потрібно завжди за вітром.

Деякі байкери спеціально підбирають висоту таких підніжок так, щоб переднє колесо не торкалося землі. Так виходить стійка система з трьох нерухомих точок. Дві точки це ніжки і третя – заднє колесо. А три точки, за законами геометрії, однозначно визначають тільки одну площину. При цьому трохи підняте над землею переднє колесо позбавляє велосипед від поганої звички падати від його повороту.

Туристичні велосипеди на підніжках

Ще одне зауваження з життя: після того, як ви закріпіть підніжку на байку перевірте, щоб він стояв вертикально, без перекосу на бік. Якщо потрібно, трошки підправте ніжки для приведення велосипеда у вертикальне положення.

Для порожнього велосипеда невеликий перекіс убік не страшний, а ось для байка з важким рюкзаком це може привести до частих падінь.

Вони бувають як з фіксованими ногами: рухаєте одну ногу і відразу рухаються обидві разом, так і незалежними ногами. При їх використанні можна байк поставити на одну або дві ноги. Правда, в цьому випадку не завжди зручно користуватися. Щоб поставити байк на дві ноги, доводиться побігати навколо нього.

При установці симетричною підніжки зверніть увагу на те, щоб її права нога не торкалася ланцюга на всіх швидкостях.

 

Вибір підніжки по довжині

При виборі підніжки на свій велосипед крім кріплення уважно поставтеся ще до двох моментів:

 • до підбору довжини підніжки;
 • до матеріалу з якого вона виконана.

Що стосується довжини. Занадто коротка буде створювати великий кут нахилу і різко зменшувати стійкість. На занадто довгу-взагалі не можна спертися велосипед. Зазвичай виробники завжди вказують розмір коліс велосипеда, для яких вона призначена.

Як перевірити чи підходить підніжка до велосипеда

Розмір підніжки для велосипедазазвичай в велосипедних магазинах вказують до велосипеда, з яким колесом підходить продається підніжка. Однак буває, що і сам продавець не завжди в курсі того, який товар він продає. Як в цьому випадку перевірити чи підходить обрана підніжка до Вашого«залізному коню ».

Для таких ситуацій наведемо значення приблизної довжини самої стійки, яку потрібно вибирати в залежності від діаметра колеса велосипеда. Вимірювати її потрібно від п'яти до центру обертання на планці.

Ці значення довжини стійки підходять для кареткових і бічних підніжок:

 • 18” - 20 см
 • 20” - 22 см
 • 24” - 25 см
 • 26” - 27-28 см
 • 28”, 29” - 29 см и более

Не потрібно ставитися до цих цифр як до догми. Плюс, мінус 1-2 см не роблять погоду, а тільки трохи змінять кут нахилу велосипеда на стоянці. Зрештою, ви завжди самі можете трохи змінити кут нахилу підніжки.

Телескопічні підніжки

Підніжки зі змінною довгою і кутом нахилу зручні як для самих велосипедистів, так і для виробників. Одна модель на різні розміри коліс.

У них можна регулювати довжину і кут нахилу, що зручно, але, в общем-то, робиться тільки один раз при установці її на байк.

При покупці таких моделей, найголовніше, переконатися в надійності механізму фіксації змінюється розміру ноги. Вони бувають різних типів: просто на гвинтах, на закручується механізмі і т.п. зрозуміло, що погана фіксація не дозволить утримати велосипед, стійка просто складеться, і він впаде на землю.

На мій погляд, краще купити підніжку незмінного розміру. Вона завжди простіше, дешевше і надійніше всіх механізмів фіксації зміни довжини.

Цікавий нюанс з досвіду велопоходів. Турист спеціально ставив перед походом на вісь заднього колеса підніжку трохи більшого розміру. При постановці на землю він її трохи вдавлював в неї і байк стояв стійкіше. Мотивував своє рішення він тим, що подорожував по бездоріжжю, і при постановці на м'який грунт, стійка стандартного розміру все одно продавлювалася в землю, збільшуючи кут нахилу, який ставав загрозливо великим і не утримував велосипед від падіння. Наскільки ця ідея підходить особисто вам – вирішуйте самостійно.

Ще подивіться на п'яту підніжки. Вона повинна дозволити поставити велосипед. Бачив Китайські стійки, на яких кут нахилу п'яти ніяк не відповідав куту нахилу самої ноги. При упорі на асфальт вона просто стирчала вгору.

Матеріали, з яких роблять підніжки

Тут все просто:

Алюмінієві: найлегші, але дорожче сталевих і більш крихкі.

Сталеві: найдешевші і дуже міцні, але важче алюмінієвих і титанових. Витримують практично будь-який вантаж в поході.

Титанові: найлегші, міцні і дорогі. Зустрічаються у продажу рідко.

Ще кілька варіантів «кріплення велосипеда на дорозі».

Якщо ставити стаціонарну підніжку не хочеться, можна використовувати змінну підніжку з кріпленням на шатун і переносиму в кишені. Наприклад, Topeak Stand Slim Fat.

кишенькова підніжка на шатун велосипеда

Або інший варіант: складна підставка для велосипеда "Click-Stand". Вона проводиться однією американською фірмою і так само возиться з собою окремо. Коштує від 25$ і щодо її експлуатаційних властивостей нічого сказати не можу.

складна підставка для велосипеда

Але обидва цих варіанти, в общем-то, на любителя. Як на мене – марна трата грошей. Звичайна підніжка дешевше і надійніше. А вага? Так все-одно вона везеться на велосипеді. І яка різниця-закріплена вона на рамі, знаходиться в рюкзаку або в кишені?

Підсумкові короткі рекомендації щодо вибору підніжки:

Якщо ви не фанат боротьби із зайвими грамами і не їздите в тривалі велопоходи - то вам відмінно підійде проста сталева однонога підніжка з центральним (кареточним) або заднім кріпленням (на вісь або перо) без регулювання довжини. Дешево, просто і надійно.

Якщо байк використовується для тривалих велосипедних походів з важкими рюкзаками - беріть собі двоногу підніжку.

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію