На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Що таке тукліпси і для чого вони потрібні. Які бувають та як їх правильно вибрати.

Опубліковано:

Тукліпси, це спеціальне пристосування, для фіксації ноги на плоскій педалі велосипеда. Їх можна вважати проміжним варіантом між плоскими і контактними моделями.

Саме слово пішло від комбінації двох англійських слів: toe (носок) та clip — затиск. Тобто буквально означає «затиснутий носок».

Нога в них фіксується ремінцями, що забезпечує комфортне кругове обертання і при цьому зникають «мертві зони». Велосипедист тепер не тільки тисне на педаль вниз, але і тягне її ногою вгору, що збільшує ефективність педалювання.

Деякі молоді велолюбителі вважають це сучасним винаходом. Поспішаю їх засмутити — цього типу педалей вже кілька десятків років. Просто раніше їх застосовували в основному на трекових і гоночних моделях.

Плюси тукліпсів:

 1. Дешевизна. Вони значно дешевше комплекту контактних педалей, не кажучи вже про взуття до них. Багато байкери використовують цей варіант, поки збирають гроші на контактну модель.
 2. Поєднання з будь-яким типом взуття. Важливий той факт, що знайти Веловзуття для контактних педалей не завжди можливо, особливо для великих і маленьких розмірів або холодної погоди. Та й коштує вона дуже недешево. І потім, приїхавши у взутті для контактних педалей на роботу, не завжди зручно ходити в ній цілий день. Значить потрібно перевзуватися в іншу. У тукліпсах ж можна використовувати звичайну щоденну взуття. Від робочих туфель до гумових чобіт в селі. А взимку вони набагато краще, ніж Контактна взуття.
 3. Отримання можливості кругового педалювання.

  Це веде до:

  • рівномірному розподілу навантаження на ноги,
  • підвищенню ККД їх роботи,
  • підвищенню швидкості на 10-20%,
  • кращому контролю велосипеда.

  Як підсумок – при тривалій поїздці втома значно менше, ніж на плоских педалях.

Однак не всім велосипедистам вони підійдуть. Наприклад, для екстремальних видів велоспорту їзди вони не підходять. тукліпси оптимальні для туристичних і міських поїздок. І взагалі скрізь, де потрібні додаткові зусилля при педалюванні.

В якості недоліку відзначають те, що не завжди вдається витягнути ногу при падінні. Тут все залежить від правильної затягування ремінців, застосовуваної взуття і, найголовніше, навичок.

Види тукліпсів

 • Педалі в заводському зборі з тукліпсами. Це вже готовий варіант, який вкручується замість старої плоскої моделі. На деяких з них кріплення дозволяють регулювати глибину вставки ноги, на інших - ні.

  Готові заводські педалі з тукліпсами в зборі

 • З монтованим жорстким носком і ремінцями.

  У них на два гвинти кріплять до передньої частини звичайно ї«топталки» пластмасову або залізну частину для фіксації носка взуття і ремінцем налаштовують під ступню.

  Туклипсы для установки на плоску педаль

   

  Перед тим як купувати таку модель перевірте – чи можна їх поставити на педалі вашого велосипеда.

  Тут два моменти: чи дозволить форма педалі прикрутити до її передньої частини носок і, друге, чи є в ній отвори, через які потрібно протягнути ремінці або хоча б, щоб її форма дозволяла пустити ремінець під самою педаллю, але так, щоб він не вискакував з-під неї. Як на рожевій моделі на малюнку нижче.

 • Ремінцеві. До педалі кріплять спеціальні ремінці на липучках або застібках. Для них так само потрібні плоскі«топталки » з отворами під ремінці тукліпсів. Ще один їх плюс в тому, що якщо не вдалося швидко вставити ногу, можна просто перевернути педаль ремінцями вниз і продовжувати їхати як на звичайній «топталці». Повторити спробу вставити ступню в них можна пізніше.

  Тукліпси у вигляді ремінців на педалі

 • Пауэргрипсы (Power Grips). Відрізняються від інших тукліпсів способом фіксації ступні. Якщо в інших видах вона жорстко закріплена в стремена і зафіксована ремінцями, то в PowerGrips ступня фіксується тільки одним ремінцем, що з'єднує кути педалі по діагоналі. Деяким байкерам такий варіант подобається більше. Вони вважають, що при падінні нога швидше і легше витягується. На мій погляд, все це справа звички і вправності.

Пауэргрипсы

Який з описаних вище варіантів підійде саме вам – дивіться і пробуйте самі. Як то кажуть «на смак і колір – всі фломастери різні»

Кілька моментів, які бажано знати при поїздках з тукліпсами:

 • При їх використанні найкраще використовувати взуття з гладкою і жорсткою підошвою і рівним верхом. Вставляти і витягувати з них ногу в кросівках на липучках набагато зручніше, ніж босоніжки або кеди на шнурівці. ДО РЕЧІ, кеди, у яких шнурівка прикрита зверху клапаном, дуже добре себе зарекомендували при використанні з тукліпсами. Хоча, багато що визначається звичкою і вправністю байкера.
 • Закріплюючи взуття в ремені не потрібно їх затягувати занадто туго. Ремені повинні бути затягнуті щільно, щоб нога не бовталася, але, в той же час, так, щоб її можна було швидко витягнути і без проблем вставити.
 • Деякі велосипедисти взагалі радять замість ремінців використовувати товстий синтетичний шнур або слизький кабель - ну це знову ж на любителя.
 • Краще використовувати подвійні ремінці. Одинарний буде «гуляти». Його не так просто налаштувати, щоб нога не вискакувала і щільно трималася. А подвійні, особливо на липучках, можна закріплювати з різною натяжкою. Той ремінець, що ближче до носка сильніше, а другий трохи слабкіше. Тоді нога не буде занадто сильно проскакувати вперед і, в той же час, легко витягуватися.
 • При затягуванні ремінців, врахуйте, що якщо Базова педаль з шипами або її ребра з високими зубцями, то ступня витягується і вставляється гірше, ніж при рівній поверхні.

І на завершення хочеться сказати, наступне:

Спробувати тукліпси в експлуатації досить просто і дешево. Не сподобається –можна швидко зняти і повернутися до звичайних « топталок». Сподобається і захочеться йти далі – сміливо переходите до контактів, якщо фінанси дозволять, благо навички вже будуть.

Вдалих Вам покатушек!

Додатково про педалях можна почитати в статті

 1. Типи велосипедних педалей. Яку вибрати на свій велосипед.
 2. Як зняти і поставити педалі на велосипеді

Коментарі (17)

Коментарі

 • Юрий 10.09.2021 15:14
  "Плюсы туклипсов:
  Получение возможности кругового педалирования.
  Это ведет к:
   равномерному распределению нагрузки на ноги,
   повышению КПД их работы,
   повышению скорости на 10-20%
   лучшему контролю велосипеда".
  А где теоретические обоснования?
 • Любитель погонять 06.05.2021 09:04
  хороший пост
 • Байкер 18.12.2020 09:23
  Коротко, доступно, интересно.
  Спасибо
 • Спортэк 20.10.2020 12:04
  Анатолій 20.10.2020 10:41
  Спасибо за добрые слова!
  Сделать бортики на педалях не так просто, но "наш человек сможет все" :)
  Ремешковые туклипсы не только не дадут Вашей ноге соскользнуть с педали, но и дадут возможность кругового педалирования. А это несоизмеримое преимущество перед просто идеей не дать ноге соскользнуь :)
 • Анатолій 20.10.2020 10:41
  Хороша стаття. Почав задумуватись про тукліпси через те, що нога не фіксується на педалі не вперед-назад, а зі сторони в сторону. Мабуть, ремінцеві в такому випадку більше підходять. Або просто самому зробить бортики по краях ? :)
 • Спортэк 15.09.2020 15:02
  Спасибо за добрые слова
 • Марк 15.09.2020 14:14
  Спасибо автору за толковую статью
 • Спортэк 13.07.2020 19:44
  Олег!
  Є жигулі і є мерседес - їздять і на тому і на тому.
  Плюси та мінуси є і в тукліпси і в контактах.
  Кожен вибирає те, в чому йому зручніше.
 • Олег 12.07.2020 16:37
  щойно людство винайшло контакти , тієї ж миті тукліпси полетіли на звалище технологій .
  в тукліпсах після того як піймав педаль , треба рукою затягнути ремінець щільніше . Потім це не дасть змоги в разі небезпеки вирвати ногу з педалі . Витягнути ногу в разі небезпеки набагато складніше , ніж просто одклацнути шип SPD чи SPD-SL . Тому тукліпси небезпечні , особливо в го́роді . А якщо затягувати ледве-ледве , то від тукліпсів нема ніякої користі
 • Сибирский снегоход 25.02.2019 08:59
  В холод никакие ботинки для контактов не спасут. Только обычные теплые ботинки или даже валенки.
  А для них только туклипсы.
 • Kot 29.11.2018 22:58
  А все равно контакты лучше чем туклипсы!
 • Ездок 31.05.2018 19:13
  Нормалёк, так все четко описано.
  и картинки хорошие.
  Спасибо!
 • Спортэк 17.07.2017 11:29
  Алексей!
  Каждый выбирает себе то, что ему удобнее :)
 • Алексей 16.07.2017 18:45
  Как по мне, так ремешковые удобнее, чем пауэргрипсы. Настраивать под ногу проще и удобнее.
 • Агрегатор 05.06.2017 10:43
  Согласен с мнением автора, что Пауэргрипсы это подвид туклипсов. Просто читал статьи, где утверждается, что они отдельный вид педалей .
 • Спортэк 31.05.2017 13:47
  Олесь и Вам спасибо за добрые слова.
  У нас то же первый раз, когда только выложили статью и уже появились комментарии.
 • Олесь 31.05.2017 13:33
  Впервые попал на статью у которой сегодня дата публикации :)
  Все равно спасибо за полную информацию - лично мне все понятно

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію