На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Підсвічування на велосипед - для чого потрібна і як вибрати.

Опубліковано:

Катаючись на велосипеді, регулярно виникає проблема видимості велосипедиста на дорозі.

Причому це питання важливе не тільки автомобілістам, але, в першу чергу, і самому велосипедисту. Він більше всіх зацікавлений в тому, щоб його було видно на дорозі якнайдалі, причому як спереду, так і ззаду.

Основними елементами, що забезпечують видимість байкера на дорозі, є, звичайно, ліхтарі (передній і задній) і катафоти. Але не менш важливим, корисним і красивим є підсвічування велосипеда за допомогою різних світлодіодних або неонових світлових приладів.

Які вони бувають і що краще собі вибрати ми і спробуємо розібратися в цьому невеликому огляді.

 

 

Для чого потрібна велосипедна підсвічування

 • Найголовніша функція велопідсвітки-позначення велосипедиста на дорозі в темний час доби або при поганій видимості (туман, дощ).
 • Створення свого неповторного образу або стилю в велосипедному середовищі, спроба виділиться серед собі подібних.
 • Просто естетичне бажання бути не тільки найкрасивішим або красивою, але ще і зробити красивим свій велосипед.

Сказати, що за допомогою світлодіодного підсвічування можна сильно висвітлити собі дорогу в нічний час ми не можемо, все-таки для цього потрібен хороший передній ліхтар, а підсвічування може добре висвітлити хіба, що пару метрів дороги, а ось помітність на дорозі вона дійсно здорово підвищує.

Типи велосипедного підсвічування

Зробити підсвічування велосипеда можна декількома способами:

Який із способів ви захочете використовувати – залежить від багатьох причин, починаючи від бажання особисто возиться з цими приладами, встановлювати їх на велосипед, і закінчуючи фінансовими можливостями.

Ми тільки розповімо, які підсвічування бувають.

Підсвічування світлодіодним ковпачком на ніпель.

Це найпростіший і дешевий варіант, як за вартістю, так і за часом реалізації. Просто купуєте спеціальний ковпачок і ставите його на ніпель колеса замість стандартного пластикового.

Існують прості варіанти на один світлодіод одного кольору, що працюють тільки при русі, а так само більш складні багатобарвні ковпачки з різними режимами роботи.

світлодіодні ковпачки для підсвічування велосипеда

Більш детально про світлодіодних ковпачках можна почитати в спеціальній статті «Підсвічування велосипеда світлодіодним ковпачком на ніпелі колеса»

З плюсів цього варіанту можна виділити дешевизну і простоту монтажу. З мінусів – однотипність світіння, і для простих варіантів світіння тільки в русі.

Просте діодне підсвічування коліс велосипеда

Наступним варіантом можна вважати підсвічування, що складаються з світлодіодної стрічки, що кріпиться на обід або готової ланцюга світлодіодів, з'єднаних в один ланцюг і кріпляться до спиць колеса. Їх ще іноді називають «світлячками».

Підсвічування коліс велосипеда світлодіодами

Її можна купити готову, що значно простіше, але наші люди « не шукають простих шляхів» і роблять її самостійно зі світлодіодної стрічки. Як це робиться, в Інтернеті є багато статей, і на нюансах цього процесу ми зупинятися не будемо. Згадаємо тільки те, що потрібно звернути особливу увагу на надійність кріплення діодної стрічки до спиць і ободу з урахуванням того, що на неї впливає відцентрова сила і зовнішні вплив (удари об «рівну» дорогу і т.п.), а так само на рівень вологозахищеності самої стрічки і контейнера з акумулятором.

Що таке клас захисту світлодіодної стрічки і його позначення описано в цій статті трохи нижче.

Так само не забудьте подбати і хорошому кріпленні стрічки на ободі або світлодіодах на спицях.

Підсвічування коліс світлодіодними трубками на спицях

Наші «китайські трудівники» роблять і продають на «Алібабі» непогані готові комплекти світлодіодних трубок для кріплення на спицях. Вони оснащені яскравими світлодіодами, що дають хороше світло по всій довжині трубки.

Самі трубки роблять з високоякісного ударостійкого поліпропілену. Вони герметичні і захищають світлодіоди від попадання води. Блок живлення кріплять стяжками на втулку колеса.

Стандартно кнопка включення / вимикання знаходиться на блоці живлення, але деякі наші умільці виводять на кермо загальну кнопку на обидва колеса – лінь весь час лазити до коліс і клацати там «Вкл/викл».

Знову ж таки для любителів повозиться з паяльником і різними схемами в Інтернеті є відео і схеми виготовлення таких наборів з трубочок для коктейлю та інших підручних матеріалів.

підсвічування коліс велосипеда світлодіодними трубками на спицях

Графічне підсвічування коліс велосипеда

Це набагато більш просунутий варіант багатобарвного ковпачка на ніпелі. На мій погляд, це найкрасивіший і простий спосіб забарвлення коліс, але і один з найдорожчих.

Існують два основних типи:

 1. Прості, що складаються з одного LED дисплея.
 2. Складні, що складаються з 2 або 4 LED дисплеїв з можливістю відобразити картинку з дуже високою якістю.

Прості LED-забарвлення коліс з одного дисплея

На спиці колеса, за допомогою спеціальних гвинтів або хомутів кріпиться LED-дисплей, що зображає різні малюнки або написи, видимі з обох сторін колеса.

В такому дисплеї мінімум 10 високоякісних світлодіодів високої яскравості, що змінюють колір світіння.

Відрізняються один від одного

 • кількістю діодів;
 • способом кріплення на спиці;
 • можливістю відображати тільки вбудовані або ще й свої малюнки і написи;
 • кількістю батарейок.

Є прості моделі з заданим набором малюнків, найчастіше це красиві орнаменти, а є з можливістю задавати свої малюнки і тексти.

графічне підсвічування LED-дисплеєм на спицях колеса

Фішка деяких моделей в тому, що можна створювати індивідуальні малюнки, найчастіше орнаменти або прості написи, які будуть тільки у Вас.

Вони комплектується спеціальним кабелем для під'єднання до комп'ютера і програмою, що дозволяє завантажити і відредагувати потрібну картинку в пам'ять пристрою. Працює все це від однієї або декількох батарейок типу AAA.

Всі подібні системи мають хорошу пило - і вологозахищеність і удароустойчивость.

Системи підсвічування коліс велосипедів з декількох LED-планок

Наші «китайські товариші» не стоять на місці і все більш захоплено займаються розробкою і впровадженням нових способів забарвлення велосипедів.

На сьогоднішній день такі системи складаються з двох або чотирьох планок з декількома десятками, а то і сотнями світлодіодів.

Не так давно вони випустили на ринок цікаву систему, що складається з чотирьох LED-планок по 64 світлодіода, що працюють під управлінням мікропроцесора і дозволяє створювати на колесах під час руху не просто візерунки, а воістину якісні складні зображення, засновані на красивих фотографіях.

За допомогою спеціальної комп'ютерної програми, на MicroSD формується образ зображення. Потім карта пам'яті вставляється в сам пристрій підсвічування і, при включенні його велосипедистом під час руху, це зображення формується прямо в колесі. І все це відбувається з урахуванням швидкості руху велосипеда.

Картинка виходить дуже красива і привертає до себе увагу.

Однак це все-таки не монітор, тому при підборі картинок краще вибирати яскраві і контурні зображення.

графічне підсвічування коліс велосипеда на 4-х LED-планках

При наявності бажання і творчої фантазії можна на кожне колесо зробити свою картинку.

Знаю випадки, коли подібні системи використовувалися для проведення оригінальних і ефективних рекламних акцій. Погодьтеся, навряд чи хтось встоїть, щоб не прочитати яскраво світиться рекламний слоган або розглянути логотип компанії на колесі проїжджаючого велосипеда. А якщо так розцвічені колеса у цілої групи велосипедистів? Ефективність такої реклами дуже висока, а коштує копійки, в порівнянні з різними банерами, радіо і телебаченням.

Тепер трохи освітимо тему підсвічування не тільки коліс, але і рами велосипеда

Підсвічування рам робиться двома способами:

 • Знову ж світлодіодними стрічками.
 • Різнокольоровими неоновими трубками.

Неонова і світлодіодне підсвічування велосипеда

Неонове підсвічування випускається у вигляді коротких трубок або довгих стрічок. Трубки виготовляють із пластику і згинати їх не можна, а стрічки, виробляють з ПВХ (полівінілхлориду) і їх можна гнути як завгодно і розмістити по контуру велосипеда як Вам захочеться.

Для підсвічування велосипеда найкраще використовувати гнучкі стрічки і не зв'язуватися з трубками. Стрічки легко гнуться і кріпляться по всій рамі, багажнику, вилці і т.д. звичайними стяжками.

Плюс неонового підсвічування в тому, що вона світить яскравіше, ніж світлодіоди, світіння більш рівномірне по всій довжині трубки, але і батарейки садить швидше.

підсвічування рами велосипеда неоновою стрічкою

У комплекті неонового підсвічування йде так само інверторний перетворювач з елементами живлення (батарейки типу АА, ААА, «Крона»), що підвищує напругу до оптимальних 120В.

Неонове підсвічування починає світитися при напрузі більше 20В і за принципом«чим вище напруга, тим яскравіше світіння », але не більше 220В.

При кріпленні стрічок обох типів на раму найкраще її кріпити їх не збоку, а знизу або зверху труб, щоб її одночасно було видно з обох сторін велосипеда. Так стрічки піде менше і заряду батарейок вистачить на довший термін.

підсвічування рами велосипеда неоновою стрічкою

При покупці світлодіодної стрічки зверніть увагу на її клас захисту.

Він повинен бути не нижче IP65.

Що таке IP?

Ступінь захисту IP (Ingress Protection Rating) — Класифікатор ступенів захисту оболонки електрообладнання (electrical enclosure equipment) від попадання зовнішніх предметів і води відповідно до міжнародного стандарту IEC 60529 (DIN 40050, ГОСТ 14254-96).

Максимальний код захисту-IP68.

Що означають цифри в маркуванні IP

Перша цифра коду IP - позначає захист доступу до небезпечних частин і від попадання твердих предметів.

Тобто оболонка повинна забезпечувати захист людей від доступу до небезпечних частин, запобігаючи або обмежуючи проникнення всередину захищається якої-небудь частини тіла або предмета, що знаходиться в руках у людини, а так само захист обладнання, що знаходиться всередині оболонки від проникнення зовнішніх твердих предметів.

Коди першої цифри IP – захисту від попадання твердих предметів:

 • 0 – оболонка ніяк не захищає
 • 1 – оболонка забезпечує захист від зовнішніх твердих предметів діаметром більше або Рівному 50 мм (тильна сторона руки).
 • 2 – забезпечує захист від предметів розміром більше 12,5 мм (палець),
 • 3 – 2,5 мм (інструмент),
 • 4 – 1,0 мм (дріт).
 • 5 – забезпечується частковий захист від пилу
 • 6 – повний захист від пилу.

Друга цифра коду IP – ступінь захисту від води.

Коди другої цифри IP – захисту від води означають що оболонка:

 • 0 – не забезпечує захист від води.
 • 1 – забезпечує захист від вертикально падаючих крапель води.
 • 2 – забезпечує захист від вертикально падаючих крапель води, при відхиленні оболонки на кут до 15º.
 • 3 – забезпечує захист від води у вигляді дощу,
 • 4 – захист від суцільного оббризкування,
 • 5 – захист від водяних струменів,
 • 6 – захист від сильних водяних струменів,
 • 7 – захист від впливу при тимчасовому (нетривалому) зануренні у воду,
 • 8 – захист від впливу при тривалому зануренні у воду.

Фарбування рами флуоресцентними фарбами

Це пасивний метод підсвічування, ідея якого в тому, що флуоресцентна фарба (AcmeLight, Deco Color), аерозоль або флуоресцентна рідка гума (Plasti Dip) накопичує світло в світлий час доби, причому як сонячний, так і штучний, і випромінює його в темний час доби.

Світло, що випромінюється такою фарбою зазвичай протягом 6-8 годин, не дуже сильний і поступово згасає. Зате є плюс в тому, що можна проявити всю свою фантазію і образотворче мистецтво і зробити байк неповторним. Так само для неї не потрібно батарейок або інших електричних джерел живлення.

При виборі фарб зверніть увагу на час світіння. Справа в тому, що у різних виробників і навіть у різних кольорів фарби можуть світиться різний час. Одні прозводітелі гарантують світіння до 10-12 годин, а на деякі кольори дають всього 15-30 хвилин.

фарбування рами флуоресцентними фарбами

Ну, ось начебто і всі основні підходи і методи як підсвітити свій велосипед.

Якщо виникають складнощі з вибором, почніть з самого простого і дешевого – зі світлодіодного ніпеля, поступово переходячи до більш просунутим способам.

Удачі Вам, і, головне, дотримуйтесь баланс – не переборщіть зі світлом, а то станете на дорозі яскравою «світловою плямою», замість «нічного красеня».

Доповнювач на цю тему можна ще почитати:

 1. Катафоти на велосипеді – для чого потрібні і як встановити.
 2. Підсвічування велосипеда світлодіодним ковпачком на ніпелі колеса.
 3. Як вибрати передній ліхтар на велосипед і для чого він потрібен.
 4. Нюанси вибору заднього ліхтаря на велосипед.

Рекомендовані товари
Коментарі (1)

Коментарі

 • Continent Telecom 26.10.2022 15:09
  КОНЦОВКА КЛАССНАЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію