На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як зменшити знос велосипедного ланцюга

Опубліковано:

Що таке знос велосипедного ланцюга і як його вимірювати було розказано в попередній статті: «Знос велосипедного ланцюга. Як його виміряти.»

Зараз же ми поговоримо про те, як зменшити знос велоцепи.

Перш за все, потрібно розуміти – він буде завжди, особливо на велосипеді з перемиканням передач.

Радити акуратно їздити по рівному асфальту та не смикати педалі, ривком навантажуючи ланцюг, я не буду. Не для цього купувався велосипед. Хочеться ж на ньому поганяти для душі.

А ось регулярно чистити і мити ланцюг після поїздок, особливо по бруду та піску – це необхідний захід.

Велоцепь в грязі

Дуже добре, коли ланцюг прикрит спеціальним кожухом, який не тільки захищає штани і спідниці від попадання між зубами ланцюга та зірочками, але і частково рятує сам ланцюг від налипання на нього дорожнього бруду. Не можна сказати, що захищає ідеально, але все ж. Серед моделей, що продаються в нашому магазині, все одношвидкісні моделі велосипедів серії "Дорожник" обладнані залізним захистом ланцюга.

Захист ланцюга на велосипедах серії "Дорожник"

Що збільшує знос ланцюга

 1. Перекоси ланцюга при використанні передач на багатошвидкісному велосипеді. Особливо сильно він зношується при неправильних передачах. Нагадаємо їх:
Рекомендовані передачі велосипеда Передачі, які не рекомендується використовувати

 

 1. Бруд, глина і пісок – головний ворог і сильно впливає на прискорення зносу ланцюга (особливо для багатошвидкісних). Працює як наждачка, сточуючи зуби зірочок та ланцюг. Брудна трансмісія погано впливає на легкість ходу, доводиться частину енергії витрачати на подолання тертя піску по зубах зірочок.
Зношена касета велосипеда Зношені зуби касети велосипеда
Зношена касета велосипеда Зношені зуби касети велосипеда

 

 1. Відсутність мастила на ланцюзі.
 2. Ривкові навантаження на ланцюг при натисканні на педалі. Для одношвидкісних велосипедів це ще й різкі, сильні гальмування. Справа в тому, що більшість одношвидкісних велосипедів використовують ножне гальмо і при різкому гальмуванні ланцюг відчуває ривковую навантаження при обертанні назад. Хоча краще нехай ланцюг відчуває різкі навантаження при гальмуванні, ніж отримувати удари від зіткнень.
 3. Не правильна робота механізму перемикання передач. При цьому ланцюг потрапляє на зірки збоку, збільшуючи тертя.

Що можна робити для зменшення зносу ланцюга.

 1. Намагатися їздити на передачах без використання сильних перекосів.
 2. Наскільки це можливо уникати зайвих перемикань передач і ривкового стилю катання. Зовсім без цього, природно, не вийде, але прагнути до цього потрібно.
 3. Мити велосипед і ланцюг після поїздок по бруду, піску, землі. Врахуйте, що якщо ланцюг простоїть під шаром бруду або мокра після дощу або снігу кілька днів, то вона просто почне іржавіти, що буде ще гірше, ніж просто брудна ланцюг. Найпростіший спосіб швидко очистити ланцюг - просто протріть її сухою ганчіркою . Так ви зніміть хоча б зовнішню бруд. Це займе не більше хвилини.
 4. Після миття велосипеда, поїздок під дощем, по воді або взимку по снігу – змащувати ланцюг знову. Чому? Справа в тому, що вода вимиває мастило, і її потрібно нанести знову. Та й взагалі регулярне обслуговування, чистка та мастило ще ніякому залізному механізму не заважало.
 5. Як тільки відчули, що стара мастило виробилася, потрібно змащувати ланцюг. Це можна почути на звук. У поїздці ланцюг починає стрекотати, але ще не скрипить.
 6. Правильно налаштувати механізм перемикання передач на велосипеді.

Варіант кругового використання 3-х ланцюгів.

Суть його в тому, що відразу купується три нових однакових ланцюга.

Ставитися перша і на ній катається до перших появ невеликого зносу, поки не починаються невеликі перебої в перемиканні швидкостей. Після цього ставиться друга. Її заміна здійснюється за тим же принципом, що і першої. Потім теж саме роблять і з третьої ланцюгом. знімаючи кожен ланцюг, не забуваємо її помити і змастити.

Після третього ланцюга знову перша. На ньому вже їздять до критичного зносу, після якого ланцюг викидається. Точно так само надходять і з двома що залишилися.

В результаті «вбиваються» всі три ланцюга і всього одна касета, але відбувається це не так швидко як з одним ланцюгом. Головне, що при цьому немає негативних ефектів у вигляді «стрибаючої» трансмісії.

Економічно це вигідний варіант, хоча і докучливий – потрібно постійно вимірювати знос (посилання на статтю) та не забувати міняти ланцюги. В принципі можна прокрутити, таким чином, не два, а три кола. Все залежить від вашого бажання і уважності.

Простіший варіант «кругової заміни» — це викидати ланцюг, як тільки він покаже перші ознаки розтягування, і ставити новий. В цьому випадку касета і зірки системи у вас прослужать дуже довго. На скільки це економічно вигідно – вважати Вам. Все ж залежить не тільки від ціни ланцюга, але і від касети те ж.

Мастило та догляд за велоспедним ланцюгомМісця змащення велосипедного ланцюга

Більш детально про те як мити і змащувати велосипедний ланцюг розглянуто в окремій статті, тут ми відзначимо тільки кілька моментів.

 1. Найголовніше, змащувати потрібно тільки чистий ланцюг
 2. При мастилі ланцюга не використовуйте занадто густе масло. Воно збирає на себе занадто багато дорожнього бруду та тим самим більше псує, ніж допомагає. Змащувати потрібно аерозольними або рідкими маслами. У нашому магазині продається відмінне масло для змащення ланцюга українського виробника XADO.
 3. Змащувати потрібно не зовнішню частину ланок, а трохи на ролики. Після змазування потрібно протерти ланцюг сухою ганчіркою, оскільки якщо на ній буде багато масла, при наступній поїздці віназбере весь бруд на себе.

Метод змащування велосипедного ланцюга

Що ще можна почитати про велоланцюги:

 1. Велосипедний ланцюг. Пристрій, маркування, ширина і правила підбору велоцепи
 2. Як правильно мити і змащувати велосипедний ланцюг
 3. Знос велосипедного ланцюга. Що це таке і як виміряти знос велоцепи.
 4. Як правильно визначити довжину і натяг ланцюга
 5. Як зняти ланцюг з велосипеда. Вичавка ланцюга - що це таке і як їй користуватися.
 6. Як захистити штани, спідниці, пальто і плащі від попадання в ланцюг велосипеда
 7. Як поставити злетіла ланцюг на велосипеді
 8. Захист велосипедного ланцюга і зірок. Рокринг.

Коментарі (0)

Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію