На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як зняти і поставити педалі на велосипеді

Опубліковано:

Відредаговано: 17.04.2020

Виникла ситуація, що необхідно відкрутити педалі з велосипеда, але як це правильно зробити ви не знаєте. Давайте розглянемо, як виконати цю операцію швидко і просто.

Коли може знадобитися зняти велосипедні педалі

 • Для проведення технічного обслуговування. Наприклад, з'явився хрускіт або скрип і потрібно їх почистити і змастити.
 • При заміні старих педалей на нові, або заміні шатунів.
 • При упаковці велосипеда в чохол або для зменшення займаного місця при перевезенні в транспорті.
 • При підготовці велосипеда для тривалого зимового зберігання. Знову ж таки для мінімізації займаного велосипедом простору
 • Як протиугінний засіб. Спосіб дуже ефективний-ну куди поїдеш на такому велосипеді. Тут хитрість в тому, що вони повинні зніматися легко і просто. Інструмент для цього і невеликий пакет, в який будуть складені зняті педалі, завжди повинен бути з собою в . Ви ж не будите носити їх весь час в руках.

Особливість педалей в тому, що вони мають симетричні різьблення.різьблення на велосипедних педалях

На кожній з них обов'язково повинна стояти мітка: яка ліва, а яка права. Зазвичай це англійські букви L – Left (ліва) і R – Right (права) відповідно для лівої і правої педалі.

Ліва педаль завжди виготовляється з лівою різьбою. Це означає, що вона закручується проти годинникової стрілки, а відкручується за годинниковою стрілкою.

На правій-звичайна права різьба. Закручується за годинниковою стрілкою, а відкручується проти годинникової стрілки.

Зроблено це для того, щоб при крученні педалей під час руху велосипеда вони не відкручувалися.

Простіше запам'ятати правило: педалі відкручуються проти ходу руху велосипеда - крутити до заднього колеса, а закручуються по ходу руху - крутити до переднього колеса.

Яким інструментом знімають педалі

 • Ріжковий ключ на 15 мм
 • Різні універсальні велосипедні ключі, на яких є ключ на 15 мм.
 • Розвідний ключ.
 • Деякі моделі знімаються і ставляться шестигранними ключами на 6/8/10 мм
 • Існують спеціальні ключі для педалей, що поєднують ріжковий ключ на 15 і шестигранні ключі в одному інструменті.

Інструменти для зняття педалей

При використанні розвідного ключа обов'язково зверніть увагу на його товщину. Справа в тому, що відстань між кріпленням педалі і шатуном не велика, і не кожен розвідний ключ туди пролізе. Деякі типи таких ключів випускають з тонкими губками, які можна використовувати. Ріжкові або спеціальні педальні Ключі відмінно підходять для такої операції.

Як зняти педалі

Хочеться відразу висвітлити одне питання, час від часу виникає у деяких велолюбителів. Пов'язані вони з сумісністю різьби на педалях і шатунах і різними стандартами, прийнятими в сучасному велосипедостроєнія і за радянських часів. Справа в тому, що різьба на сучасних педалях не підходить під різьбу, нарізану в радянських шатунах. Більш детально це питання розглянуто в статті "Сумісність різьби на педалях і шатунах велосипеда".

Якщо з цим питанням у Вас все в порядку, розглянемо як ставити педаль в шатун.

 1. Найкраще це робити коли велосипед стоїть на колесах. Чому? Справа в тому, що іноді потрібно докласти досить велике зусилля, щоб відкрутити її і доводиться використовувати масу всього тіла. Це простіше зробити при стоїть на колесах велосипеді, ніж коли він висить на стійці.
 2. Знімаємо праву педаль . Для цього найкраще поставити правий шатун в положення на 3 години: шатун горизонтально землі і повернутий до переднього колеса. З урахуванням того, що на правій педалі звичайна різьба, відкручуємо її як звичайну різьбу - проти годинникової стрілки.
 3. Потім знімаємо ліву педаль. Ставимо лівий шатун в положення на 9 годин. Він знову ж горизонтально землі і повернутий до переднього колеса. Пам'ятаємо, що на лівій педалі ліва різьба і, відкручуємо її за годинниковою стрілкою.

В який бік відкручувати педалі на велосипеді

Якщо різьба на осі «прикипіла» до шатуна і не знімається

 • Можна нанести на місце з'єднання WD-40 на 10-15 хвилин і знову спробувати її відкрутити.
 • Якщо WD-40 немає, можна використовувати інші засоби (аналоги WD-40) або, наприклад, керосин (чекати при цьому потрібно вже 2-3 години).
 • Якщо і після цього складно відкрутити – спробуйте збільшити довжину важеля. Просто візьміть довший ключ або надіньте на нього металеву трубу для збільшення плеча (закон Архімеда ще ніхто не відміняв).
 • Деякі веломайстри пропонують ще один спосіб. На місце з'єднання осі і шатуна поступово виливають воду з закипілого чайника, змушуючи метал трохи розігрітися і через це знизити щільність посадки.особисто я такий варіантом не пробував і мені здається, що температура окропу в 90-100 градусів не дуже сильно нагріють шатун, хоча вимиється він точно.

  Логічніше спробувати розігріти це місце будівельним феном або потужним паяльником. При роботі з феном нагрівайте саме місце з'єднання осі і шатуна і стежте за температурою корпусу педалі, особливо якщо вона пластикова.

  Розігрівати це місце відкритим вогнем точно не варто.

 • Чесно кажучи, можна спробувати ще й кілька разів вдарити по ключу молотком, щоб хоча б зрушити різьбу з «мертвої точки». По самій педалі і, тим більше, по шатуну наносити удари марно – тільки погнете їх.

Як поставити педаль на велосипед.

 1. Перед установкою педалі перевірте чи є на різьбі мастило. Якщо немає – краще нанести на різьбу шар мастила. Так ви захистите її від корозії, від «прикипання» до шатуна і полегшите собі життя в майбутньому – легше потім буде знімати. Можна використовувати літол, солідол та інші водостійкі мастила.

  Мастило різьблення педалі

 2. До речі, перед початком процесу установки було б дуже добре почистити від старого мастила і бруду дегризером не тільки різьблення на осі педалі, але і різьблення в шатунах.

  Дегризер (degreaser) - це спеціальний знежирюючий склад, призначений для видалення бруду, жиру, масла.

 3. Починати найкраще вкручувати педаль руками, строго перпендикулярно осі шатуна. Так найменше ймовірність пошкодити різьблення при перекосі осі.
 4. Всі дії при постановці аналогічні зняттю, тільки закручувати їх потрібно в іншу сторону, в порівнянні з відкручуванням.
 5. Якщо в торці осі педалі є шліц під шестигранний ключ, то її можна вкручувати за допомогою шестигранника. Мінус шестигранника – на ньому не вийде дати сильне навантаження і добре вкрутити педаль. Тому найкраще її закручувати спочатку шестигранником, а потім вже остаточно добре підтягнути ріжковим ключем.
 6. Закручувати вісь в шатун потрібно сильно, але без фанатизму. Різьбу там зірвати дуже складно, але ось розкручувати фанатично затягнуту різьбу буде тяжко.
 7. Після установки приберіть всі надлишки мастила, які утворилися навколо з'єднання з шатуном. Так в цьому місці не буде накопичуватися бруд і пил.

Ще один маленький рада.

Як перевірити педаль

Бажано перед кожною поїздкою перевіряти стан педалей, їх затяжку, відсутність люфту і стан корпусу. Можна просто ногою встати не неї, а потім, крутанув, подивитися і послухати, як вона крутиться на осі. Якщо немає візуального биття і зайвих звуків-все нормально, можна їхати.

Пам'ятайте, якщо під час руху педаль викрутиться, зламається або загубиться, навряд чи ви вже зможете кудись їхати, та й ризик отримати при цьому травму досить великий.

Додатково про педалях можна почитати в статті

 1. Типи велосипедних педалей. Яку вибрати на свій велосипед.
 2. Що таке тукліпси і для чого вони потрібні. Які бувають і як їх правильно вибрати.
 3. Сумісність різьби на педалях і шатунах велосипеда

Відео про заміну педалей велосипеді.

Коментарі (6)

Коментарі

 • Oleg 22.06.2023 01:22
  "Проще запомнить правило: педали откручиваются против хода движения велосипеда - крутить к заднему колесу, а закручиваются по ходу движения - крутить к переднему колесу." Ну всё правильно, поэтому у левой педали должна быть правая(!!!) резьба, а у правой педали — левая(!!!) резьба!
 • Спортмен 20.07.2021 07:00
  Дохр... рус. Умніків розвелося, а конкретно сказати зась. Статья дуже доступна, зрозуміла і повчальна. Дякую Друже дуже.
 • Спортэк 07.02.2021 12:59
  Юрий 04.02.2021 20:36
  Архимед о рычаге и точке опоры:
  «Дайте мне точку опоры и я переверну Землю»
 • Юрий 04.02.2021 20:36
  Про закон Архимеда не понял, он же касается не рычага, а вытеснения жидкости, а эта статья про велики, а не про подводные лодки. Как то так.
 • Спортэк 14.12.2020 17:47
  Яна, спасибо за добрые слова :)
 • Яна 14.12.2020 17:45
  Спасибо за статью,все доступно и понятно написано.

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію