На початок сторінки

Україна, м. Миколаїв
Мережа магазинів "Дом Спорту"
вул. Троїцька (Кірова), 244

(068) 555-79-41

Магазин велосипедов "Спортэк" в Facebook
м. Миколаїв, Мережа магазинів "Дом Спорту"
(068) 555-79-41
Каталог Корзина 0

Як навчити дитину їздити на беговелі

Опубліковано:

Відредаговано: 03.12.2018

Отже, після деяких пошуків, ви купили беговел (велобег, велобалансир) своєму малюкові.

Що це за транспортний засіб і чому малюкові краще брати його розказано тут, а на що звернути увагу при виборі моделі більш детально описано тут.

Найкраще, до речі, купувати беговел разом з ним – він повинен відчувати свою значимість і участь в процесі вибору. Адже це, все-таки його ранбайк (ще одна назва цього дивовижного «транспортного засобу» - велосипеда без педалей).

Тепер стоїть інше завдання. Потрібно навчити дитину на ньому їздити.

Весь процес можна розбити на 3-4 етапи, які ми зараз розглянемо, а потім дамо кілька порад батькам.

Перший етап. Завдання - дати дитині ознайомитися з беговелом і відчути його раму між ніжок.

Необхідність цього залежить від індивідуальних особливостей, але практично всі дітки до 1,5 років його проходять.малюк звикає до беговела

Ставите беговел між ніг малюка, і нехай він спробує так походити, не сідаючи на сидіння, але тримаючись руками за кермо. Дитина керує ним і рухається ніжками. Це можна робити вдома, в звичній для нього обстановці. Нехай малюк спробує походити вперед, назад, повернути вправо і вліво.

Для чого все це потрібно? Якщо дитя вже міцно стоїть на ногах, активно ходить або навіть бігає – швидше за все, він досить швидко і просто освоїть ходіння з трохи розставленими в сторону ногами і коли між ними щось їде. Але якщо ви бачите, що малюк відчуває себе не дуже комфортно – краще дайте йому спокійно освоїться, навчиться повертати кермом в потрібну сторону. Зазвичай діти досить швидко освоюють цей етап.

Важливо дитині пояснити – як користуватися кермом. Показати куди він поїде, якщо повернути кермо вправо або вліво.

Часто дітки досить довго просто ходять з беговелом між ногами, не сідаючи на сідло. Це нормально. Дитина звикає. Зовсім маленькі можуть так ходити і цілий місяць, більш старші освоюються і за півгодини.

І не потрібно його гнати і говорити: «Ну це ж так просто!».

Це вам просто, а він освоюється та звикає до нового. Повірте, деякі дорослі, плутаються і в більш зрілому віці, керуючи автомобілем в який бік крутити кермо при повороті, не тільки коли здають назад, але і при русі вперед.

До речі, в цей час можна налаштувати висоту сидіння і керма, що б малюкові було зручно.

 

Як правильно налаштувати висоту сидіння на беговелі.

налаштування висоти сидіння беговела
Правило наступне: висота сідла повинна бути такою, щоб ніжки дитини, що сидить в сідлі, обов'язково стояли на землі, торкаючись п'ятами, і були злегка зігнуті в колінах. Можна виміряти висоту ноги з внутрішньої сторони до паху і відняти з неї 3-5 см.на цю висоту і встановіть сидіння. Малюк повинен без зусиль сідати і злазити з нього.

Виходячи з цього, потрібно підбирати розмір беговела при покупці. Ні в якому разі не беріть його на виріст. Сидячи на сидінні дитина завжди повинна стояти повною ступень на землі, а не тягнутися до неї на носочках.

Якщо батьки бачать, що цей етап їх чадо освоїло добре і не боїться руху - переходите до другого кроку.

Другий етап. Вчимося рухатися сидячи на беговелі.

Тепер малюк сідає на сидіння і пробує ходити. Саме ходити сидячи в сідлі, а не їздити. Це зараз навіть десь більше пристосування для ходьби, ніж засіб для поїздок. Дитина ще не балансує і не піднімає ноги. Коли він поїде – буде вчитися тримати рівновагу, а поки просто ходимо, рулім і закріплюємо ці навички.

Якщо Вашому чаду 1.5 року і більше, то, швидше за все, перший етап він освоїть дуже швидко і відразу перейде сам до другого.

Тут йому важливо відчути рух ногами, навчиться рулити руками і, найголовніше – навчитися гальмувати. Зрозуміти сам принцип їзди.

Якщо він відмовляється сідати на сідло – не потрібно його змушувати. Значить ще рано. Нехай він освоїть ходіння з рамою між ніжок, звикне до керма.

Це можна робити і вдома в кімнаті або коридорі, і на вулиці – кому як зручніше.

Поступово, переходячи від одного кроку до іншого, він потихеньку почне їхати сам. Підкажіть йому, що якщо трохи сильніше штовхнутися ніжкою, то він поїде. Так потихеньку переходимо до наступного кроку.

3-й етап. Завдання-навчитися піднімати ноги і тримати рівновагу.

Коли він буде впевнено рухатися на беговелі, навчиться правильно рулити і гальмувати – тоді можна і потрібно відштовхуватися сильніше і пробувати піднімати ніжки під час кочення, намагаючись тримати рівновагу і їхати на двох колесах.

Говоримо приблизно так: «сильно штовхаєшся правою ніжкою, піднімаючи трохи ліву над землею і їдеш на двох колесах, потім навпаки – штовхаєшся лівою, а праву піднімаєш». Ну і страхуємо, йдучи поруч.
вчимо малюка їхати на беговелі відштовхуючись ногами і піднімаючи їх

Зазвичай це найкраще пробувати на довгому прямому і рівному пологому спуску. Добре якщо це асфальтова рівна доріжка.Захист дитини при катанні на беговеле

Тут найважливіше – надіти на голову дитині шолом і захист на лікті і коліна. Він поїхав – і обов'язково рано чи пізно впаде. Це закон. Падають все на коліна і руки, так що рукавички теж не завадять, навіть найпростіші, особливо якщо все відбувається на асфальті.

Як тільки він поїде з піднятими ногами, тримаючи рівновагу самостійно, радійте – Ваше чадо освоїло транспорт, на якому навіть його батьки не вміють їздити.

Батькам важливо ще зрозуміти одну думку. Коли ви страхуєте дитину - підтримуйте його, а не біговел. Чому? Коли мама тримає беговел, малюк не може вловити, що таке рівновага і як його тримати. Адже мама тримає беговел і він не падає.

Найкраще стояти трохи ззаду збоку і злегка притримувати його за сукню, куртку або сорочку. Тоді малюк буде відчувати себе в безпеці.

Багатьох дітей таке катання влаштовує, і вони їздять так весь час, переходячи до 4-5 років на дитячі велосипеди. Але деякі не зупиняючись на досягнутому, йдуть далі – на наступний крок.

4-й етап. Вчимося їздити на швидкості, виконувати стрибки і трюки.

Чесно кажучи, не всі діти доходять до цієї стадії. Багато спокійно собі катаються без всяких трюків, іноді навіть дуже швидко. Та й тата з мамами не у всіх з міцними нервами.

Деякі непосиди, освоївши звичайне катання, не зупиняються на досягнутому, і починають освоювати стрибки і різні трюки, приводячи батьків, бабусь і дідусів в подив, переляк і гордість.

Вони виконують таке, чого і дорослі не завжди зроблять на своїх байках. За ними завжди цікаво і приємно спостерігати, але як вчити робити трюки ми тут описувати не будемо.

Зазвичай самі просунуті – це 4-5 річні «каскадери», але зустрічаються і більш ранні «фахівці».

діти виконують трюки на біговелах

Діти, які освоїли беговел, пересідаючи на велосипед, відразу їдуть на двох колесах, їх не потрібно вчити кататися. Ніжки вже сильні і міцні, рулити і тримати рівновагу вміють. Залишилося тільки зрозуміти, як крутити педалі і користуватися ручним і ножним гальмом. Це якщо його не було на самому беговелі.

А вже чого витворяє на беговеле ось цей малюк – просто приємно подивитися.

 

На закінчення хочеться дати деякі поради батькам, у яких діти вчаться кататися на беговелі

 1. Будьте терплячі і обов'язково хваліть малюка за будь-які, навіть найменші його успіхи. Це для вас все «елементарно», а для нього це пізнання нового світу.
 2. Пам'ятайте, якщо дитина не може фізично чогось робити – не потрібно його змушувати. Він може злякатися, особливо падінь, і потім довго будите з цим боротися. Малюк повинен вчитися кататися в своєму темпі, а не так як хочуть батьки. Зрештою, кататися йому, а не Вам.
 3. Якщо чогось не виходить і дитина категорично відмовляється вчитися – сховайте беговел, не беріть його з собою, але продовжуйте ходити гуляти туди ж де катаються інші. Часто після цього діти самі просять У інших покататися або повернути йому свій
 4. Дуже добре, якщо в парку або на дитячому майданчику, де ви гуляєте, будуть інші дітки з беговелами. Малюкам набагато легше вчитися серед таких же, як вони самі. Є наочний приклад, змагальний дух. Дивлячись на інших, вони набагато швидше освоюють техніку руху, часто допомагаючи і підказуючи один одному. Якщо у вашій компанії серед дітей вже є «досвідчені біговельщики» – попросіть їх допомогти освоїти цей транспорт вашому малюкові.

  діти на біговелах

 5. Катайтеся якомога частіше. Важливо не забувати отримані навички і напрацьовувати практику. До того ж регулярні катання добре розвивають і зміцнюють ніжки дитини. Беріть ранбайк з собою не тільки на прогулянки, але і при поході в магазин, в дитячий садок і т.п. його можна використовувати практично цілий рік.
 6. Грайте з малюком в різні ігри на беговелі:
  • догонялки (ви пішки, а він на беговелі);
  • катання м'яча по асфальту переднім колесом;
  • збиваємо камінчики колесом;
  • об'їжджаємо перешкоду;
  • перетинаємо або їдемо по лінії на асфальті;
  • можна дозволити йому проїхати по калюжі, але так, щоб не замочити ноги - значить потрібно розігнатися і підняти ноги і т. п.
 7. У грі у дітей більше інтересу, частіше все виходить само собою.
 8. Не ховайте беговел взимку. Цей вид транспорту прекрасно можна використовувати і в цю пору року. Потрібно тільки купити для нього лижі, якщо вони не йшли в комплекті відразу. Більш докладно про типи лиж для беговелов і як їх ставити можна почитати в статті "Лижі для біговела".
 9. Нехай де можна несе або котить свій беговел сам. По-перше, це його транспорт і повинен звикати, що сам за нього відповідає. По-друге, часто їхати легше, ніж тягнути – нехай вибір буде за ним. Він повинен вчитися приймати рішення самостійно. Саме тому при покупці беговела зверніть увагу на його вагу. Для малюків двох років краще брати легкі пластмасові моделі, а для більш старших-легкі сталеві.
 10. Дуже добре стимулює скочування з гірок. З'являється відчуття насолоди швидкістю. Тут є нюанс. Якщо дитина відчуває себе не впевнено – не потрібно катати його з вузьких гірок, наприклад з пандусів біля під'їздів і магазинів. Там не зручно його страхувати, та й народу багато. Краще це робити на широких доріжках в парку.
 11. Коли ви страхуєте дитину-підтримуйте його, а не біговел.
 12. Якщо серед Ваших знайомих ні у кого немає беговела, в окрузі ніхто не катається і показати дитині, як правильно на ньому кататися ніхто не може, спробуйте разом з ним подивитися про це ролики в Інтернеті.

Вчіться, катайтеся і розвивайте свого малюка.

 

Що ще почитати про беговела:

 1. Що таке беговел і для чого він потрібен. Його плюси і мінуси.
 2. Як вибрати біговел.
 3. Захист для взуття на беговеле або самокаті.
 4. Лижі для біговела. варіанти установки.

Рекомендовані товари
860 грн
Тимчасово відсутній
860 грн
Тимчасово відсутній
Коментарі (7)

Коментарі

 • Спортэк 11.08.2017 18:19
  Марьяна, спасибо за добрые слова :)
 • Марьяна 11.08.2017 17:27
  Хорошо написано! Спасибо☺
 • Леся 19.06.2017 16:46
  Замечание по страховке действительно интересное. Спасибо за подсказку.
 • Спортэк 13.06.2017 12:59
  Вера, спасибо.
  Рады, что статья Вам помогла. Желаем успехов Вашему малышу.
 • Вера 13.06.2017 09:40
  Подарила нам бабушка беговел на день рождения.
  Нашли с мужем Вашу статью в инете. Прочитали.
  Хочу поделиться опытом.
  Лично у нас по описанному Вами способу все получилось.
  На 1-й этап нам хватило двух дней. Первый день прямо на дне рождения сам ходил с ним по квартире. Мы еще не знали что это у него уже первый этап :).
  2-й освоили за неделю.
  Сейчас наш малыш свободно ездит на двух колесах, но не долго.
  Когда выходит гулять его подружка тоже на таком же транспорте - они гоняют дольше.
  По крайней мере, дорога до парка и обратно у нас проходит быстрее. И спит после такой прогулки то же лучше.
  В общем мамочки - написано правильно.
  Насчет всяких трюков не знаю - мы еще слишком для них маленькие.
 • Спортэк 22.05.2017 10:44
  Здесь логика примерно такая:
  Надувные классические колеса немного лучше амортизируют неровности дороги, чем сплошные колеса. А у нас они, естественно, не всегда "идеальные". Но маленький ребенок гоняет по парку везде - и по дорожкам и по траве. А там слишком много колючек - и меняют камеры на надувных колесах достаточно часто. Колючки, стекла, гвоздики на земле быстрее пробьют колесо. Пенорезина не пробивается.
  Еще один плюс пенорезиновых - они полегче чем резиновые.
  Лично мне кажется, что для маленького ребенка, до 3 лет лучше пенорезиновые - он не гоняет и не прыгает.
 • Настя 22.05.2017 10:27
  А какие колеса лучше на беговеле - надувные как на детском велосипеде или есть какие-то сплошные из цельной резине. Продавец говорит, что на них ездить жостко?

Залишити коментар

Всі поля обов'язкові до заповнення
Ви не представилися
Нам цікава Ваша думка
CAPTCHAОновити зображення
Ви неправильно ввели текст з картинки
Перед публікацією коментарі проходять модерацію